SEE ONGI õnneliku suhte saladuseks!?

123rf.com
123rf.com

Psychology Today

Kas oled kunagi mõelnud, mis on õnneliku suhte saladuseks? Mõned pakuksid, et see on ausus, ja teised, et omavaheline kommunikatsioon. Psühholoogi sõnul, kes on nõustanud üle tuhande paari, pole see aga kumbki neist.

Psühholoog John Kim avaldas, et ilma austuseta ei saaks eksisteerida ükski suhe. Kui oled kunagi olnud suhtes, milles puudus austus, siis arvatavasti saad aru, mida John Kim silmas pidas.

Kui tegu on terve suhtega, siis austus teineteise vastu lihtsalt peab olema. John Kimi sõnul ei pööra me austusele enam niivõrd palju tähelepanu kui varem. Kuid ilma selleta ei suuda me üles ehitada usaldust ning ilma usalduseta pole meil midagi. 

Mis on austus?

John Kimi sõnul on austus see, et meil pole teise inimese üle võimu. See tähendab, et kuigi me oma kallimat armastame, ei tähenda see automaatselt seda, et peame temaga kõiges ühel meelel olema. Me peame andma partnerile ruumi, et ta saaks avaldada oma mõtteid ja arvamusi. Me ei tohi teist inimest arvustada, kontrollida või hukka mõista, vaid peame laskma kallimal lihtsalt olla ja temaga koos kasvama.

On oluline enda käest küsida, kas teie suhtes on usaldus. Kui usaldus puudub, siis ei saa suhe kasvada. Võibolla on austus puudunud kõikides sinu suhetes? Ehk kordad kogu aeg sama mustrit? Kui see on sedasi, siis küsi enda käest, mis sinu suhetes puudub? Ära süüdista kallimat, vaid alusta iseendast. Miks oled austusele käega löönud? Muutused toimuvad aeglaselt. Ehk oli austus olemas suhte algusaegadel, kuid siis ajapikku see hääbus?

Mida ette võtta?

Ära tee iseendaga kompromisse. Kui partner ei austa sind, siis teed endaga kompromisse. Sa ohverdad enda väärtust ebatervisliku armastuse nimel. Küsi endalt, kas teie suhe on väärt sinu aega ja sinu ohvreid. Kui teie suhtes puudub austus, ei saa teie suhe kasvada ning varem või hiljem terendab ees lahkuminek.