TEISMELISE TÜTRE EMA avaldas kriipivalt valusad sõnad

123rf

Buduaar

Teismelise tütre ema ja toitumisnõustaja Helena Mang jagas mõtteid, mida lugedes iga ema end ära tunneb.

Avaldame postituse muutmata kujul:

“Niigi viimse piirini viidud emad saavad ühiskonnalt aina võtta, samal ajal kui minimaalselt panustavaid isasid kiidetakse taevani. Tänaval, sotsiaalmeedias ja isegi kodus emade endi poolt kiidetakse isasid näiteks lapsele süüa andmise, talle patsi pähe tegemise ja mänguväljakule viimise eest. Vau, kui tubli ja tänapäevane isa, hüüavad kiidukoorid.

Kujutage nüüd ette, kui keegi kiidaks emasid absoluutse miinimumi ehk lapsele süüa andmise, pätsi pähe tegemise ja õue jalutama viimise eest. Seda ei juhtu peaaegu kunagi.

Emadele öeldakse hoopis: sa ei imetanud piisavalt kaua, ei imetanud piisavalt diskreetselt, ei valinud kõige turvalisemat autotooli, läksid liiga vara sõpradega välja, julgesid jagada pilti veiniklaasist, julgesid jagada pilti lapsest, andsid talle ebatervislikke kalapulkasid või hommikusöögihelbeid, kasutasid lapsega rääkides pudikeelt, polnud Montessori metoodikaga piisavalt kursis, määrisid lapsele ebatervislikke aineid sisaldavat päikesekreemi, läksid liiga vara tööle, ei läinud tööle ja oled muidusööja titemamma ja nii edasi.”