Tõeline armastus on võimalik

Tõeline armastus on võimalik

Kas suhted tähendavad sinu jaoks peavalu ja pidevat pinget? Kui jah, siis oleks aeg pidurit tõmmata ning avastada, milles seisneb tõeline armastus ja õnn. Bhairava Yoga looja ja vanemõpetaja Moses räägib, miks kaasaegsed suhted on nii pinnapealsed ning kuidas tantra abil täisväärtuslikuma elu ja paarisuhteni jõuda.  

Kas suhted tähendavad sinu jaoks peavalu ja pidevat pinget? Kui jah, siis oleks aeg pidurit tõmmata ning avastada, milles seisneb tõeline armastus ja õnn. Bhairava Yoga looja ja vanemõpetaja Moses räägib, miks kaasaegsed suhted on nii pinnapealsed ning kuidas tantra abil täisväärtuslikuma elu ja paarisuhteni jõuda.

Mosesele pakkusid spirituaalsus ja vaimu jõud huvi juba varakult. Kuigi ta õppis nooruses oma sünniriigis Iisraelis juurat, avastas ta peagi, et tema tõeline kirg peitub mujal. Moses läks Indiasse, kus hakkas uurima tantra, jooga ja mediteerimise saladusi ning sai seal õpetajaks. 2010. aastal pani ta aluse Bhairava Yoga Eesti harule, kus viib läbi kursusi, loenguid ja retriite.

Tõeline armastus on võimalik

Julgustava ja lootustandvana kõlab Mosese kinnitus – tõeline ja kestev armastus on vägagi võimalik. Ta rõhutab siiski, et miski ei tule niisama ning tõeline armastus nõuab isetust ja oma ego mahasurumist. Just see ongi kaasaegse inimese jaoks väga keeruline. Moses ütleb, et tantra abil on võimalik õppida reageerima ja käituma kõrgemaid väärtusi ja tõelist armastust silmas pidades, oma ego kõrvale jättes. Sel moel on võimalik armastust kaua elus hoida. Iga suhe vajab tegelikult pidevat hoolt. Eriti tähtis on iseenda tundmaõppimine ja sisemine areng. Kui üks osapooltest tunneb end eksinuna, on segaduses ja rahulolematu, mõjub see kahtlemata paarisuhtele. “Kõige tähtsam on eneseareng. Kui mõlemad partnerid tunnevad, et nad kasvavad ja on edukad, kasvab ka suhe tugevamaks ja harmoonilisemaks,” rõhutab Moses.

Seks ja kirg

Kaasaegse inimese probleem on see, et seksuaalne tüdimus on väga kiire tekkima. Peamiseks põhjuseks vähene teadlikkus seksuaalsusest ja seksuaalenergia vale kasutamine. Lisaks ei oska inimesed armastusele läheneda ega teineteisele avaneda. “Tõelise armastuse kontseptsioon on vääritimõistetud,” leiab Moses. “See on loomulik, et pärast pikka kooselu kaotab suhe intensiivsuse – põhjuseks seksuaalenergia vale kasutamine. Seks on aga suhtes väga oluline, sest see on väga sügav armastuse ja intiimsuse kogemise ja jagamise viis. Seks võimaldab jagada eluenergiat ning yin‘i ja yang’i polaarsust. Selleta suhe ei toimi ja seksita on probleemid kerged tekkima,” põhjendab Moses. Tantristlik seks on muu hulgas suurepärane tervendaja ning aitab leida tõelist armastust ja intiimsust. Moses ütleb, et petmist ei tohiks näha kooselu lõhkuva faktorina. Tavaliselt on see suhtes kire ja õnne kadumise sümptom ning sellesse tuleks suhtuda mõistvalt ja sellest omad järeldused teha. Tantra õpetab paarile revolutsioonilisena mõjuvat, liberaalsemat ja laiemat truuduse mõistet.

Probleemsed suhted

Kuidas tunda ära karile seilavat suhet? Mosese sõnul on peamisteks märkideks sage tülitsemine naeruväärsete asjade üle, seksuaalse iha kadumine, sügav rahulolematus ja rahuldamatus ning sagedased vihapursked. Kõik see näitab, et ollakse valel teel ning värskendus ja teineteise taasavastamine tantra abil on vajalik. Ta loetleb mitu põhjust, miks suhted end ammendavad. Esimesena toob ta juba mainitud seksuaalenergia kao, mis on tingitud valest kasutamisest ja vähesest teadlikkusest. Suhted manduvad ka seepärast, et keskendutakse valedele väärtustele. Sageli tähtsustatakse üle majanduslikku seisu ja iseenda ego. Vaimne kasv ja harmooniline kooselu jääb unustusse. Paaris ei tohi kaduda ka vastandlikkus – mees ja naine peavad olema polaarsed. Moses mainib süüdlastena ka vale elustiili, ebakindlust, hirme ja armastuse puudumist. Kaasaegsed suhted on pinnapealsed, sest inimene elab tegelikult üsna ebaloomulikus keskkonnas. Tema toidusedel ega elustiil pole tervislikud. Haridus keskendub valedele väärtustele ja seepärast nihkub ka inimese enda fookus. Kadunud on kontakt loodusega ning seetõttu ka oma hinge ja südamega. “Pealiskaudsus ei puuduta ainult suhteid, vaid ka teisi eluaspekte,” tõdeb Moses. 

Kire äratamine

Kirge on alati võimalik uuesti leida ja sütitada, kui paar on valmis muutusteks. “Lahti tuleb saada halbadest harjumustest ja muutust tuleb tahta. Ei tohi loota, et lahendused tulevad partnerilt või kuskilt väljastpoolt, ise lillegi liigutamata. See viib ainult edasiste pettumusteni. Ole vapper, võta ise midagi ette ja muudatused on garanteeritud,” juhendab Moses. Tantra pakub lihtsaid lahendusi, kuidas keemiat taas toimima panna partneritevahelise sideme ja seksuaalelu abil. Selle peale on aeg mõelda, kui üks või mõlemad partnerid tunnevad end rahulolematult ja õnnetult. Naisosapool võib tantra abil äratada oma naiselikkuse ja saada kontakti sisemise jumalannaga. Tantratehnikad aitavad jagu saada häbelikkusest ja piirangutest, mis segavad kire vallapäästmist ja orgasmideni jõudmist. Tähtis on mõista, et kire äratamine ei ole ainult naise ülesanne. “Tegu on meeskonnatööga,” rõhutab Moses. Kui mõlemal on tahe suhet ja kirge taaselustada ja äratada, ei tohi kunagi alla anda. Kui üks või mõlemad partnerid pole sellest huvitatud, on aeg tõdeda, et armastus on parandamatult katki ja aeg oleks edasi liikuda.

Vallaline naine ja tantra

Tantra on suurepäraseks abiks ka naistele, kes alles otsivad endale kaaslast. Nimelt aitab see õppida, kuidas saada võitu takistustest, mis segavad sisemise naiseliku jõuga kontakti saada ja südame avatuna hoida. Kui naine seda suudab, kiirgab ta ilu, armastust ja naiselikku sarmi. Ta muutub enesekindlamaks ja rahulikuks. Ta hakkab teisiti resoneerima ning universaalse külgetõmbereegli kohaselt tõmbab väikese aja ja erilise pingutuseta ligi sobiva partneri. Tantra on abiks ka naistele, kes on elanud üle valusa lahkumineku ning otsivad taas vaimset tasakaalu ja sisemist rahulolu. Moses ütleb, et tantra kõige hinnalisem kink ongi see, et naine võib õppida oma südant ravima ja avastada sellise õnne, kire ja armastuse elu vastu, et ta taastub kiiresti igasugusest emotsionaalsest kriisist ja saavutab sisemise harmoonia.

Shakti õhtud 

Bhairava Yoga korraldab spetsiaalseid õhtuid ainult naistele. Neid nimetatakse shakti õhtuteks ning neile on oodatud eranditult kõik naised, kes soovivad tantra abil saada kontakti oma naiselikkusega, kaotada seda piiravad takistused, õppida jagama ilu ja energiat. Shakti õhtutel õpitakse üksteise kogemustest ning püüeldakse tõelise muutuse poole. Moses räägib, et regulaarselt külastavad shakti õhtuid naised väga erinevatelt elualadelt ning mingeid piiranguid osavõtjatele seatud pole. Siiski on arengut silmas pidades tähtis regulaarne shakti õhtute külastamine. Lisaks suhteteemadele räägitakse ka enese arendamisest tantristliku meditatsiooni abil, tantristlikust lähenemisest ilule ja selle arendamisest, jagamisest ja kasvatamisest, tantristlikest initsiatsioonidest, iidsetest tehnikatest enesega kontaktis olemiseks ja hetkes elamiseks, seksuaalsest tervenemisest ja paljust-paljust veel. Moses paneb südamele: “Me kulutame palju aega erinevatele ettevõtmistele, mis võivad, kuid ei pruugi meid teha õnnelikuks ja edukaks. Tähtis on arendada oskusi ja tutvuda õpetustega, mis viivad tõelise transformatsiooni ja arenguni.” Teel oma naiselikkuse avastamise poole näeb ta hea teejuhina tantrat ning soovib, et iga naine võtaks aega, et astuda need sammud tõelise ja kestva õnne suunas.

Buduaar Shopping talv 2012