Uuring: mehed ja naised näevad maailma erinevalt

Mehed on Marsilt ja naised Veenuselt - kes sellest poleks kuulnud? Meeste ja naiste erinevustest on räägitud juba aegade algusest. Nüüd aga ilmnes taaskord fakt, mis kinnitab nende kahe sugupoole erinevust.

 

Mehed on Marsilt ja naised Veenuselt – kes sellest poleks kuulnud? Meeste ja naiste erinevustest on räägitud juba aegade algusest. Nüüd aga ilmnes taaskord fakt, mis kinnitab nende kahe sugupoole erinevust.

 

Nimelt töötavad erinevalt ka nende ajude nägemiskeskused. Sellisele tulemusele jõudis New Yorgi teadlane (City University of New York ) Israel Abramov, kes uuris vabatahtlike katsealustega meeste ja naiste nägemist, vahendab ivescience.com.

Uuringu käigus pidid katsealused kirjeldama neile näidatud esemete värvusi. Selgus, et naised eristasid erinevaid värvitoone ja nende varjundeid meestest tunduvalt paremini.

Mehed aga tajusid hästi vastandvärvusi ja kontrastide muutumist liikumisel.

Abramov põhjendas katsetulemusi sellega, et erinevate nägemistulemuste taga on testosterooni mõju. 

Nimelt on aju nägemiskeskuses palju meessuguhormoonide retseptoreid, mis kontrollivad nägemisega seotud ajukoore osade lootelist arengut. Meeste nägemiskeskuses on 25% rohkem närvirakke kui nõrgema soo esindajatel.

 

Triin Tisler