UURINGUST SELGUS: millal seksivad inimesed kõige rohkem?

Ajakiri Natures avaldatud teadusliku uuringu kohaselt ei soovigi inimesed aastaringselt tasaselt seksida, vaid see toimub tsüklite kaupa. Mis aga mõjutavad inimese seksuaaltsüklit, on juba parem küsimus. Bioloogilise hüpoteesi kohaselt vahelduvad inimese seksuaalihad hooaja järgi, samas kui kultuurihüpoteesi järgi seksivad inimesed rohkem puhkuse ja pühade ajal.

Uuringutest on selgunud, et inimesed seksivad rohkem kultuuriliste ja religioossete pühade ajal, olenemata geograafilisest asukohast. 

Mõõtmaks inimeste huvi seksi vastu, uurisid teadlased muuhulgas välja, kui palju sisestati erinevates maades Google`i otsingumootorisse sõna “seks.” Huvitavaks muudab asjaolu, et isegi neis riikides, kus inglise keel pole riigikeeleks, otsitakse inglise keeles sõna “sex” tihedamini, kui oma riigikeeles.

Selgus, et maades, kus tähistatakse jõule, otsitakse sõna “seks” jõulude aeg just kõige sagedamini ning sellest järeldasid teadlased, et pühade ajal ka seksitakse rohkem.

Hoolimata ka sellest asjaolust, et võiks ette kujutada vastupidist, sest jõuludel veedetakse puhkuseid ja reisitakse ringi ning siis pole nii palju aega internetis veetmiseks. Kuid näiteks tänupühadel ja ülestõusmispühal pole suurenenud huvi seksi vastu märgata.

Samuti on sünnistatistika kõige kõrgem septembrikuus, mis tähendab, et laps on alguse saanud just jõulupühade ajal.

Uuring hõlmas kokku 129 riiki.