VEIKO TUBIN ARMASTUSEST: tähtsaim on enesearmastus

Ajakiri Buduaar

Triin Tisler

erakogu

„Armastus võtab tihti erinevaid kujusid ning vorme, kasvades nagu puu, ajades igal kevadel uusi lehti ning võrseid, pugedes inimestesse, kohtadesse, hetkedesse ja eludesse“.

Nii tõdeb näitleja ja populaarse taskuhäälingu ehk podcast’i „Armastusest“ üks saatejuhtidest Veiko Tubin (37), lisades, et tähtsaim kõigist on siiski enesearmastus.

 

Alustame kohe suure A-ga. Mis on armastus?

Armastus on minu jaoks kohalolu tunne. Mõistmine, et kõik on üks imeline maailm, suur laul, armastuse laul. Armastus on ilma tingimusteta. Sa ei saa sundida kedagi ennast vastu armastama, esitada nõudmisi või ultimaatumeid. Armastus kas on või teda ei ole. See on suur rahu, mõistmine ning pärale jõudmine. Puhas tunne. Ja milline armastus on kõige tähtsam? Enesearmastus. Ilma selleta ei suuda sa kedagi teist ka armastada. Alustada tuleb iseendast.

 

Kui palju sul on elus õnne olnud armastada?

Armastus ja armumine on kaks erinevat asja. Armumine on keemiline reaktsioon, mis mõjub narkootikumina. See on kõige odavam ning legaalsem võimalus endal heas mõttes katus sõitma saada. Armumist peaks igaüks endale piirideta lubama. Keegi ei tohiks keelata kellelegi armumist.

Seda, et minu elus on pidevalt tähtsal kohal armastus, ma ei püüagi eitada. See võtab tihti erinevaid kujusid ning vorme, kasvades nagu puu, ajades igal kevadel uusi lehti ning võrseid, pugedes inimestesse, kohtadesse, hetkedesse ja eludesse.

 

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem? 

Kõige olulisem inimesega suhtlemises on ausus. Ei tasu ennast valetada kellekski teiseks ega elada väljamõeldud muinasjutulist elu. See ei vii kuigi kaugele. Ausus, siirus ja südamepuhtus on see, mis viib inimestega suhtluses sihile. Minu jaoks on suhtlemise juures kõige keerulisem tuttavaks saamine. See esimene barjääri ületamine, tere ütlemine ning võhivõõraga kontakti saamine. See tundmatus on nagu hirmutav müür, mis lahutab mind ja võõraid inimesi. Aga kulub veidi aega, müürivärav avaneb ning keerukus muutub õnneks lihtsamaks.

 

Mis on naiste juures suurim turn-off, milline suurim turn-on?

Inimese juures on minu jaoks kõige suurem turn-off tema lõhn, juhul kui see on vale. Ja vastupidi, turn-on, kui see on õige. Lõhnadel on juba ürgajast olnud väga oluline osa suhtlusel ning partnerite leidmisel ja nende kaalukust ei tasu alahinnata. Kahjuks ei eruta mind ka see, kui partner on lihtsalt rumal. Ja vastukaaluks eelnevale on minu jaoks suur turn-on ka see, kui keegi suudaks mitte kasutada seda anglitsismi, vaid rääkida ilusas eesti keeles.

 

Kuidas sulle tundub, kas me õpime ajaga (naiste) mõtteid lugema, neist paremini arusaama või on vastassugupool ikka igavesti müsteerium? Kuidas üksteist paremini mõista?

Kõige olulisem on ikkagi suhtlemine ja omavahel rääkimine. Mõtteid lugeda on mõttetu. Ühes hiljutises taskuhäälingu „Armastusest“ saates rääkisime kunstnik Nele Sooväljaga armastuse erinevatest keeltest. See vestlus andis mulle mõista, et iga saatega, mis me salvestame, õpime pidevalt armastuse kohta juurde. Erinevad viisid, kuidas inimesed ootavad, et armastus nendeni jõuaks, erinevad armastuse keeled ja oma partneri keele mõistmine on väga oluline. Soovitan soojalt seda saadet kuulata, sealt saab nii mõndagi mõtteaineks ja teineteise mõistmiseks.

 

Kuidas aru saada, et suhtega tuleks nüüd hüvasti jätta ja mis ravib kõige paremini murtud südant?

Aeg. Aeg on kõige parem ravim. Ja unustus. Igaüks unustab erinevat moodi, kes punase veiniga, kes pargis joostes, tuleb leida endale sobivaim viis. Seda, kuidas aru saada, et suhtega tuleb hüvasti jätta – selle jaoks häid õpetussõnu ei oska anda. See tuleb ise ära tunda.

 

Mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Ma usun, et mitte rääkimine, mitte suhtlemine ja mitte oma tunnete avaldamine on need, mis saavad suhtele saatuslikuks. Ja rutiini langemine. Tasub otsida argipäevast seiklusi ning rääkida sellest, mis südamel.

 

Kas sõprus ekskallimaga on võimalik?

Eksiga on võimalik jääda sõpradeks, kui mõlemad suudavad olnust ning möödunust omavahel normaalselt rääkida ja asja analüüsida. On olnud igasuguseid variante, alati ei suuda sõprus püsida, eks kõik sõltub inimestest ja olukordadest.

 

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Ma imetlen naiste oskust korraga mitut asja teha. Olla ühe mõttega siin, teisega seal, vaadata televiisorit, kududa ning samal ajal laste mänguasju kokku korjata. Teisalt imetlen nende naiste julgust, kes julgevad olla nemad ise – kasutada vähem meiki ja julgeda olla lihtne ning siiras.

 

Kas sa loomeinimesena oled nõus väitega, et armuvalu ja armastus inspireerivad?

Armuvalu inspireerib, loomulikult. Minul endal on mitmed laulud sündinud armuvalust. See igatsus ja valu, mis hinges on, lausa tahab muusikasse vormuda. Üks hea näide on laul nimega „Sinust“. Kuulates seda, on see igatsus seal sees väga olemas.

Foto: erakogu

 

Kui saaksid olla üks päev naine või mees, siis mida sa teeksid?

See kõlab ehk absurdsena, aga kui see kuldkala oleks võtta, kes selle soovi täidab, siis ma tahaksin teada, mida tähendab ühe uue inimese maailma sünnitamine. See tundub nii maagiline ja imeline tegevus, et ma paluks selle soovi lasta täita.

 

Milline on olnud teie suurim õppetund paarisuhetes?

Üksinda ei saa suhtes olla. Ikka kahekesi. Tuleb rääkida, olla avameelne, aus ja siiras. Vale ei vii kuskile.

 

Milline on kõige hullumeelsem või romantilisem tegu, mida oled naise tähelepanu võitmiseks teinud?

Ma arvan, et laulude kirjutamised konkreetsetele inimestele ongi olnud minu kõige romantilisemad teod. Oma igatsuse ja tunnete valamine muusikasse ning siis nende esitamine. Tagantjärele võin muidugi öelda, et ega see mingi võluvits ei ole olnud. Isegi armastuslaulud ei pruugi maailma muuta.

 

Mis on need viis asja, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

Peaks teadma teise soove ning vajadusi. Ja mitte neid ära arvama, vaid päriselt uurima, et mis soovid ning vajadused partneril on. Ühes taskuhäälingu „Armastusest“ saates rääkisime mängust, mis põhineb küsimusel „Kui täis on sinu patarei?“. Partner vastab siis kümnepallisüsteemis ning sina uurid, mida sa saaksid teha, et patarei saaks täis. Lihtne vahend teise inimese soovide teada saamiseks ja võib päästa suhtluses väga palju.