Villu Parvet: 10 naisetüüpi, kelle eest mehed põgenevad

Villu Parvet: 10 naisetüüpi, kelle eest mehed põgenevad

Ega nende meestega on, nagu on. Väga palju neid häid mehi ei ole ja selge see, et suur osa neist meestest on ka parajad ahvid, luuserid või muidu imelikud tüübid.
 

Ega nende meestega on, nagu on. Väga palju neid häid mehi ei ole ja selge see, et suur osa neist meestest on ka parajad ahvid, luuserid või muidu imelikud tüübid.

Kui sul on häid mehi jalaga segada, siis on ju väga hästi. Võta oma jalakesed ja sega ja sega neid mehi. Peaasi, et jalad oleksid hooldatud ja suvel võiksid need ka pruunid olla. Aga siiski … . Paljud naised tahaksid endale paremat meest (või lihtsalt head meest) või superhead meest, aga satuvad samal ajal ühte kümnest alljärgnevast kategooriast, millesse kuuluvatel naistel on mehega tõsisema suhte saavutamine peaaegu võimatu. Ja need kategooriad on tekkinud sellest, et mehed ise räägivad nii. Eriti siis, kui nad võtavad viina. Siis on nad ausamad. Ja mul on õnnestunud viibida paljudes seltskondades, kus mehed on ennast ausaks joonud ja nendest asjadest avameelselt rääkinud.

Turbonaine

Selles kategoorias on naised, kes tavaliselt on väga loovad ja neil on hea ettekujutusvõime. Tihti on nad ka nooremad. Pärast paari kohtamist ei asu nad mitte üksnes ilusast kaugemast tulevikust, ühisest pereelust, abielust ja kõigest muust kaunist unistama, vaid asuvad seda ka planeerima. Nende jaoks ei ole probleem ära muuta oma suhtestaatus Facebookis või (mis on sageli veel haigem) hakata mehe FB seina mingi ilatseva romantikaga roojama või meest salaja pildistatud fotodel tag-ima (ja valitud on just need fotod, kus plika ise on väga seks ning mees on peale jäänud hästi nõmeda näoga), kui nad on mehega kas või mõne korra kinos või spaas käinud. Lisaks on neil hämmastav võime informeerida oma suhtlusvõrgustikku, lähisugulasi ja ka suvalisi inimesi sellest, et nad on mehega „koos“. Isegi siis, kui sellest võiks muidu midagi areneda, hakkab iga normaalne mees säärast naist pelgama.

Selle asemel et vaadata, mis asjadest saab, ärkavad sellise naise raudsesse haardesse sattunud kutid öösel higisena iseenda karjete peale üles, sest on unes näinud, kuidas see naine nende tulevase abikaasana neile kulbiga pähe taob. Tuleviku planeerimisel ja sellest mehele rääkimisel tasub ennast tagasi hoida ning üldse, kuigi see tundub räige, realiseeruvad need unistused enamasti alles siis, kui mees ise nendest asjadest rääkima hakkab.

 

Hull Sherlock

Seda tüüpi naised on kavalamad kui Turbonaised, aga mitte vähem hirmutavad. Ja kavalad on nad ka pigem iseenda meelest. Pärast mehega tutvumist saab nende elu eesmärgiks kõige mehega seonduva teadasaamine, väljaselgitamine ja järele uurimine. Enamasti ei piisa selleks avalikest andmebaasidest, Google’ist ja muust säärasest. Nad kasutavad selleks ka teisi inimesi, sealhulgas mehe sõpru, endiseid kallimaid, sugulasi ja keda iganes veel. Kui nad mehega koos on, siis juba esimestel kohtamistel suhtuvad nad mehe juttu äärmise skeptilisusega, silmi kissitades mõeldes, et „niikuinii blufib“.

Kui kombineerida selline imelik käitumine aktiivse jälitustegevusega, mõjub see enamasti päris hirmutavalt ning vastupidiselt osade selliste naiste ootustele ei avane mees nagu roosinupuke, vaid sulgub endasse, harjub pidevalt üle õla vahtima ja kahtlustab, et naisel on midagi viga. Seda tasub silmas pidada näiteks ka siis, kui teisel kohtamisel mehe heliseva telefoni järele haarad ja pärast umbes nelisada korda küsid „kes see oli, kes see oli, kes see oli …“. Vahet pole, kes see oli, aga sinu eest tahaks küll juba ära põgeneda, pagana ment.

 

Seksmaniakk

Seks on tegelikult väga tore, see meeldib meestele ja on legende sellest, et juhuslikult peolt koju toodud naisega on õnnestunud sattuda imelisse ja romantilisse suhtesse, millest kasvab välja muinasjutuline abielu ja lapsed ja koerad ja majad ja mis kõik veel … Siis hakkasimegi otsima neid mehi, kellel on pikaajaline suhe naisega, kellega nad on sattunud voodisse kohe suhte alguses. Mehed on muidugi lahedad selles mõttes, et tavaliselt on neil oma naisega kohtumise kohta paar-kolm ajas muutuvat versiooni. Enamasti sellised lood, kus nad vaatasid korra naist, tolle põlved läksid sellest hetkega nõrgaks, naine langes neile sülle ning palus armastust, seksi, ühist tulevikku ja kõike.

Tegelikult, kui mehed päris ausad on ja nende naised ka seltskonnas viibivad, selgub, et asjad käisid ikkagi teistmoodi ja nad pidid naist nädalaid, kuid või isegi aastaid taga ajama. Kiire voodisse jõudmine ja mehe ära hellitamine rohke seksiga suhte alguses toob kaasa tavaliselt ikka lühiajalise huvi ning pärast on naine ikkagi üksi. Eks muidugi selle jutu eest ma saan jälle meeste käest sõimata, aga nii on.

 

Näitleja

On naisi, kes tunduvad mehe suhtesse murdmisel erakordselt kavalad. Õieti mõjub see näitlemise värk meestele isegi päris müüvalt, aga mitte siis, kui sellega liiale minna. Mitmel mehel on kurbi kogemusi naistega, kes suhtlemise alguses on käitunud ülimalt normaalselt. Ei mingit alkoholi, ei mingit huvi teiste meeste vastu, ainult trenn, tervislikud eluviisid, lugemine, enese arendamine, soov mehe jaoks olemas olla, kõik ette ja taha ära teha, mida kõike veel. Enamikule meestest see loomulikult meeldib ja võib öelda, et taoline suhe algabki nagu filmis. Kahjuks aga sageli lõpeb ka kurvalt. Probleem tekibki siis, kui selgub, et sellisel käitumisel, mille eest naine pälviks rolli Broadwayl, pole naise tegeliku olemusega mitte mingisuguseid seoseid. Kirjeldades säärast naist näiteks mõnele oma sõbrale, kes on tollega varasemas elus kokku puutunud, ei tunne viimane seda inimest enam ära. Jah, inimesed muutuvad ja loomulikult on kasulik areneda, aga samas pole mõtet sellegagi üle pingutada ja näiteks mineviku, oma saavutuste või huvide kohta suurelt valetama hakata. Samas ei tähenda see aga, et kõigest peaks kohe rääkima.

 

Romantik

Loomulikult pole romantika kuskile kadunud ja see näib naistele meeldivat. Isegi väga. Sellised romantiku-tüüpi naised justkui ei teegi midagi valesti. Nad käituvad nagu 19. sajandi romaanide kangelannad, aga sellised head ja õnnetud kangelannad, kes on ise ülimalt armunud ja näitavad seda mehele ka välja. Nad alustavad näiteks paari kohtumise järel kingituste tegemisega ja mehele luuletuste saatmisega või (mis veel ohtlikum) nende kirjutamisega.

Ei saagi öelda, et mehed arvaksid, et selle taga on naise kuri skeem või salakaval plaan nad sellisel viisil suhtesse murda. Ei. See kõik mõjub lihtsalt meestele sageli ülimalt eluvõõralt ja üldse mitte nii, nagu need naised ette kujutavad. Kui näiteks saata mehele pikki armastuskirju või teha kingitusi juba esimestel kohtamistel, muutub enamik mehi ettevaatlikuks. Nende peas käib: „Ou-ou-ou, see naine on kuidagi imelik. Temaga on mingi jama …“ ja siis juhtubki nii, nagu paljudes romantilistes romaanides. Nad kaovad naise elust. Ühel või teisel viisil. 21. sajandil ei tasu kasutada vanaaegseid relvi.

 

Naiivitar

On naisi, kes suudavad meest naiivsusega üllatada ja lihtsalt usuvad kõike, mida mees suhtlemise alguses räägib. Nad oleks justkui tummad, pimedad ja poolkurdid, kellel on käes pastakas ning kui mees ütleb „kirjuta alla“, siis nad noogutavad ja kirjutavad. Ükskõik millele. Alati ja kohe. See on ülimalt ohtlik.

Enamik meestest võtab suhtlemise algust ikkagi mänguliselt ja proovib kindluse tormijooksuga vallutada. Loomulikult võivad mehed selle käigus jätta mulje, et kõik on võimalik, nad otsivadki pikaajalist suhet ja on head, toredad ja korralikud. Tegelikult unistavad nii paljud meist salamisi, et naine suhtuks sellesse mõõduka skeptilisusega (mitte muutudes muidugi Hulluks Sherlockiks) ja me hindame seda, kui naine meile aeg-ajalt vastu vaidleb või meid isegi välja naerab. Suhtlemise algus on meie jaoks mäng, kus ka kõige rumalamad meist testivad naist ja vaatavad, kui kaugele on võimalik kohe jõuda ning isegi kõige inglimad mehed ei ole 100% ausad. Nii lihtsalt on.

 

Superstaar

On päris palju naisi, kellel oleks päris head võimalused suhtesse jõuda, aga nad lihtsalt hirmutavad mehed ära. Ja mitte sellega, millised nad on, vaid sellega, millisena nad ennast ette kujutavad. Näiteks võib tüdruk olla igati tubli ja oma vanuse kohta täitsa kaugele jõudnud, piisavalt tarmukas ja edasipüüdlik. Kui ta käitukski sellisena, nagu ta on, mõjuks ta väga ahvatlevalt. Aga… osa neist tüdrukutest lihtsalt lähevad hulluks. Nad jälgivad internetist ja telekast välismaa staaride elu, uuemaid trende ja võrdlevad ennast mitte isegi Euroopa ihaldusväärseimate naistega, vaid ikka globaalselt. Maailma parimatega. Enamik mehi on pärast esmakohtumist nendega šokis. Istuvad lihtsalt maha ja mõtlevad: „Õu, kamoon!“ Tekib olukord, kus selle asemel et püsisuhte peale mõelda, võtabki mõni mees kätte ja läheb selle isehakanud Kardashiani õe, Victoria Beckhami või kelle pagana iganes mänguga kaasa, lubab päris palju kokku ja jätab nimelt mulje sellise elustiili võimalikkusest, aga kui seks on käes, siis on ta valguskiirusel kadunud. Pärast omavahel rääkides on mehed olnud siiralt õnnelikud, kui kellelgi on õnnestunud sääraseid väärastunud enesehinnanguga plikasid üle mängida. Tegelikult see pole sageli väga raske, sest nad on suuresti sõltuvad tarbimisühiskonna illusioonidest.

 

Joodik

Eh, joodik on joodik, tal on ka oma elu, veidrused, plussid ja miinused. Kusjuures mehed on selle hinnangu andmisel uskumatult julmad ja justkui lubaks endale tunduvalt rohkem kui naistele. Kui näiteks me ise viibime mingis seltskonnas „meeldivalt vindisena“, oleme me lihtsalt lahedad, kõik on tore ja normaalne. Sageli piisab sellest, kui näeme naist esimesel kohtamisel silmanähtavalt purjus olekus ja ta muutubki meie silmis joodikuks. Kusjuures kahjuks teeb osa tüdrukuist selles suhtes ka ise päris palju ära, et õigustada enda joodikuks kutsumist. Õigemini on rohke alkoholi tarbimine selline maagiline loterii, millega võivad nad sattuda väga kiiresti kõikidesse teistesse kategooriatesse täiesti juhuvaliku alusel. Kõige naljakam on muidugi see, et nad ise lihtsalt ei saa sellest aru ja arvavad kogu aeg, et „kõik toimib“. Joodiku rollis on reeglina võimalik endale suhtesse murda vaid mehi, kes joovad sama palju või rohkem. Siis kujunebki sellest kahe parmu vaheline armastus. See on üpris nukker värk.

 

Piraat

Kuskilt (internetist, MTVst, välismaa telekanalitelt) on imbunud osa eesti naiste teadvusse kujutluspilt murdjast naisest, kes teab, mida ta tahab, on sirgjooneline ja saab selle. Lahe. See võib olla hea tööalaselt, kuigi vahel mõjub ameerikalik nahaalsus, sirgjoonelisus ja intrigeerimine ka Eesti tööandjatele hirmutavalt. Meeste puhul on aga selline murdja naine kui piraat, kes karjub „Carramba!“ ja lendab ise peale, päris huvitav vaheldus. Mis see üks seks mehele ikka maksab – mitte midagi. Kui naine ise seksi tahab, siis enamik meestest annab seda ikka.

Paraku paljud naised ei teadvusta, et see pole mingi saavutus. See pole isegi pärani lahtisest uksest sisse murdmine, see on lihtsalt nagu ühest kohast teise jooksmine. Ja isegi kui mehed neid kohe ära ei põlga, on piraat-naised enamasti väga hirmutavad, võib-olla kõige hirmutavamad üldse. Sellised murravad suhtesse ainult mehi, kellel on karjuv sisemine vajadus hakata naise sussiks. Vaevalt, et sa ise muidugi sellist meest tahaksid. Normaalsed mehed seksivad ära (kui piraat-naine liiga mehelik ei ole) ja põgenevad mereröövli küüsist.

 

Ülispirituaalne

Oo jaa. Loomulikkus, see on ju voorus. On. Aga ainult teatud piirini. On üks kategooria naisi, kes muutuvad ülimalt hirmutavaks selle tõttu, et nad lihtsalt näivad elavat mingisuguses kummalises vanaaegses maailmas, kus kõik on looduslik, naturaalne ja väga maalähedane. Näiteks kaifivad nad mingit esoteerilist juttu, uurivad horoskoope ja kõikvõimalikke energiaid, suhtlevad nõidadega, loevad vastavat kirjandust jne. See kõik on muidugi tore, aga kui seda mehega jagada, liiga vara ja liiga palju, siis on garanteeritud, et mees hullub. Väga harva on mees nende asjadega sama hästi kursis. See on ebareaalne ootus. Mehed lihtsalt kuulavadki selle jutu ära, noogutavad kaasa ja mängivad, et mõistavad seda kõike. Me ei taha ju lollina tunduda! Pärast meeste seltskonnas taome aga käega vastu otsaesist ja kirume. Paljud mehed on isegi loobunud seksiplaanidest selliste naistega, sest viimastel on oma seksuaalenergia liikumise ja muundumise juttudega õnnestunud mehed lihtsalt ette ära kohutada (mitmel juhul on mehed muidugi lisaks ka arvanud, et need naised ei raseeri ennast ja sellepärast ise pidurit tõmmanud). Kõike eelnevat ei tohi võtta meeste üleoleva irvitamisena naiste üle, mida see ei ole. Mehed on ise palju hullemad ja sageli nii masendavad, et nutt tuleb peale. Sellegipoolest ei tasu nendesse kategooriatesse sattuda.

 

Buduaarile Villult

Joonistused: Andrei Tsuprina