Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas sul juba on oma kontoriarmuke?

Uuringud kinnitavad, et silmarõõm kontoris või samas büroohoones mõjub kokkuvõttes töötulemustele positiivselt- see paneb töötaja meelsamini tööle tulema, paremini suhtlema ja ka klientidele naeratama. Kontoriflirt ohustab meid kõiki ja see, kui kaugele see minna võib, sõltub sinust endast.

Põnev töö, hea palk, professionaalsed kolleegid - mida sa hing veel ihkad oma uuelt töölt. Aga loomulikult üht kena vastassooesindajat, kes südame kiiremini põksuma paneb ja annab põhjuse hommikul kauem peeglit vaadata. 


Sõltumata sellest, kas sul on juba kontoriflirdi kogemused või sa otsid seda alles, võib juhtub see sinuga poolenisti vastu tahtmist - kontoriromantika tõenäosus meie kõigi puhul on väga suur ja sa vajad seda varem või hiljem. Pealegi, vaadates ringi oma tutvusringkonnas, tõded, et paljud sinu sõbrad ja tuttavad on just töö kaudu kaaslase leidnud. Igatahes on selle faktiga palju väärikam esineda, kui tunnistad, et kohtasid oma elu armastust kuskil ööklubis poolpurjus peaga konutades. Enamus kontoriromantikat ei muutu siiski tõsiseks suhteks ja pigem on tegu vaid kerge flirdiga - tema hoiab sinu jaoks lifti kinni, sööte koos lõunat, ta aitab sul mõne tööjupi peale tööaega valmis teha... nii see algab ja loodetavasti ka jääb. Sest paljudel on juba kaaslased olemas ja enamus käivad siiski kontoris tööd tegemas, mitte paarilisi otsimas.

Uuringud kinnitavad, et silmarõõm kontoris või samas büroohoones mõjub kokkuvõttes töötulemustele positiivselt - see paneb töötaja meelsamini tööle tulema, oma väimuse eest hoolt kandma, paremini suhlema ja ka klientidele naeratama. Samal ajal on oluline, et kontoriflirt vaid selleks jääkski, sest kui flirdist saab romanss ja kohtingutest saab lähisuhe, siis võib see mõjuda halvasti nii töötulemustele kui ka suhetele kaastöötajatega. Seda muidugi juhul, kui jätkatakse koos töötamist.

Kontoriflirt on kerge tekkima, sest inimesed veedavad koos suure osa ajast ja nad ei suuda 8 tundi järjest vaid tööle keskenduda. 

Internetilehe CareerBuilder.com korraldatud uuringu andmetel tunnistas 56% vastajatest, et neil on olnud "kontoriromanss" ja nad on käinud kohtamas töökaaslasega. Vastajad ütlesid, et armusid kaastöötajasse ületunde tehes või koos samal projektil töödates. 14% tunnistab, et on kohtamas käinud ka firma ülemusega. Enamus vastajatest kinnitas, et bossiga kohtamas käimine ei mõjutanud nende tööd, aga 8% ütles, et sai tänu sellele ametikõrgendust. 75% inimestest arvas, et töötajatel peab olema vabadus käia kohtamas kellega tahes. 46% ütles aga, et nende firmas ei lubata töötajatel omavahel kohtamas käia ja sellepärast on nad oma suhted salajas hoidnud.

Kui silmarõõmu oma kontorist pole leitud, siis ei tasu meelt heita - võimalusi tööajaflirdiks on teisigi, näiteks koostööpartnerid, kellega saatuse tahtel su teed ristuvad. Ja loomulikult lõunapausid, mil kogu kontorirahvas kohvikute poole tormab. Ja sedasi viis korda nädalas - pole siis ime, et päevi või isegi aastaid ühises ruumis lõunat süües, tekivad ka muud ühisosad. Pealegi, armastus pidigi ju kõhu kaudu käima.

Olgu kuidas on, aga mängureeglitega kontoriflirt ja kontoriromantika on tööpäeva lahutamatu ja nauditav osa. Seda muidugi juhul, kui sa pole arvutitool või seinakalender - nendega ei näe keegi mõtet flirtida. Kui see siiski nii peaks olema, et keegi sinuga ei flirdi, siis võta seda kui tõsist signaali ja muutu, et muuta oma ruutiinsed tööpäevad pisut nauditavamaks.

Head kontoriflirti uueks nädalaks!

Soovib Buduaar

/Buduaar.ee/