10 kõige olulisemat õppetundi elus

10 kõige olulisemat õppetundi elus

Inimene õpib kogu elu. See on juba ammu teada tõde. Kuid mis on need põhilised õppetunnid, mis saadavad meid terve elu ja mis on tark endale juba maast madalast selgeks teha? Just sellepärast, et vältida veel rohkem südamevalu ja kannatusi!

Inimene õpib kogu elu. See on juba ammu teada tõde. Kuid mis on need põhilised õppetunnid, mis saadavad meid terve elu ja mis on tark endale juba maast madalast selgeks teha? Just sellepärast, et vältida veel rohkem südamevalu ja kannatusi!

Ei saa lubada, et need on kindlasti KÕIGI inimeste jaoks kõige vajalikumad ja tähtsamad õppetunnid. Kuid julgen kindlalt väita, et need on olulised ja neid tasub meeles hoida!

Esiteks –  USALDUS mängib iga inimese elus väga tähtsat rolli. Kuid üsna tihti avastame end järelduselt, et oleme liiga kergekäeliselt rääkinud kellelegi midagi, mida ei oleks pidanud või avasime end liiga vara. Kõik see toob kaasa palju südamevalu, kahetsust ja pisaraid. Siinkohal ei taha ma väita, et me ei peaks kedagi usaldama, kindlasti on asju, mida teistega jagada ja häid sõpru-sõbrannasid on vaja! Kuid on ka neid asju, mida on hea jagada vaid iseendaga ja kui sa ikka tunned, et pead kellelegi oma saladuseloori kergitama, siis pane oma mõtted kirja, loe see kiri läbi ja põleta ära. Usu, pärast on väga hea tunne!

Ma ei väida, et me peame 100% usaldama terve elu vaid iseennast, kuid enne tasub väga hoolikalt järele mõelda, kellele mida kui vara rääkida! Siit koorub välja ka teine õppetund – NÕU KÜSIMINE! Üsna tihti vajame teiste arvamust või heakskiitu, selles ei ole midagi halba. Küsi alati nõu ja kuula ära kõik, kes aidata tahavad, kuid tee alati oma mõistuse ja südame järgi! Mitte keegi ei tunne sind sinust endast paremini! See on teine õppetund.

Kolmandaks tooksin ma välja mõtte, et kui sa tahad maailma muuta, siis ALUSTA ISEENDAST! Vahet ei ole, kas sa tahad muuta oma kallima juures midagi või häirib sind mõni sõbranna teguviis. Me ei saa muuta teisi, saame neid selles aidata ja nõu anda. Kuid maailma parandamisega peame alustama kõigepealt ikka endast ja oma tegudest! Positiivne muutus igaühe elus saab alguse siis, kui me aitame üksteisel seda paremaks muuta – ära seda unusta!

Kui keegi on sulle kallis ja tähtis, siis ütle seda talle ja näita välja. Mine oma vanaemale külla, ütle oma kallimale, kui palju ta sulle tähendab ja kingi oma emale sületäis roose! Ma olen ise kogenud seda ja tean, mida tähendavad ütlemata ja tegemata asjad, see on see, mida ei saa enam mitte kunagi muuta ja sa jääd alatiseks mõtlema, et mis siis oleks kui… Lihtsalt ARMASTA – see on neljandaks.

Edasi tuleb siit kohe ka viies õppetund – ära oota oma pensionipõlve selleks, et ELU NAUTIDA. Tee seda täna kohe ja praegu! Meist mitte keegi ei tea, mis homme tuleb ja kas see üldse tuleb. Seega milleks oodata? Ela siin ja praegu! Tee asju, mis sulle meeldivad ja mida sa armastad. Mul ei lähe mitte kunagi meelest ükskord loetud kellegi elu moto – ela nii, et isegi hauakaevajal on pisarad silmas! Naudi elu ja oska seda väärtustada. Võta vastu need õppetunnid, mis elu sulle annab ja õpi nendest, et oskaksid hiljem paremini teha! Ära käi pisar silmis ringi ja mõtle, et keegi karistab sind. Ei! Sa oskad oma elu tõeliselt väärtustada alles siis, kui koged nii head kui ka halba – see on kuues mõte! 

Seitsmendaks tooksin ma välja UNISTAMISE. Unista nii palju, kui soovid. Seda ei saa sulle mitte keegi keelata, see on üks ainsatest asjadest, mis siin elus tasuta on ja mis peamine, see teeb sind õnnelikumaks! 

Ole oma soovidega ettevaatlik – need võivad täide minna! Kui sa midagi väga tahad, siis paratamatult sa püüdled selle poole ja teed samme selle suunas. Seega peaksime oma soovidega piiri pidama ja teadma, kas ma tõepoolest tahan seda. Püüdle õigete asjade poole ja väärtusta õigeid asju. Siis lähevad täide õiged asjad! See on kaheksas.

Üheksandaks ole TÄNULIK oma tervise ja keha eest. See on see, mis on sinu oma ja saadab sind terve elu. Hoolitse enda eest nii palju, kui see on võimalik. Toitu tervislikult ja ole aktiivne. Sinu keha on sinu igavene kaasavara, miks ta ei võiks siis parim olla, alati.

Ja lõpetuseks jäta meelde, et IGA PÄEV ON ERILINE. Sul ei ole vaja selleks oodata sünnipäeva või ükskõik mis muud tähtpäeva, et end ilusana tunda! Kanna just täna oma lemmikparfüümi ja pitspesu, söö ära see koogitükk, mida oled tahtnud juba tükk aega! Just täna on see üks ja ainus eriline päev!

Loodan, et saite siit häid mõtteid ja et mõni nendest õppetundidest tundus hea ja mõistlik ning leiab kasutust ka sinu mõtetes! 

 

Buduaarile Kaisa