3 probleemi, mis suhetes enim pingeid tekitavad

3 probleemi, mis suhetes enim pingeid tekitavad

Suhteid, kus ühtegi tüli ette ei tule, on vähe ja tülitsemine iseenesest ei tähenda, et suhe oleks nõrk, vaid pigem, et inimesed on erinevad ja meil kõigil on oma arvamus ja tunded. Just emotsioonid on need, mis sageli tüli põhjustavad. Ideaalis võiks õppida oma tundeid rohkem analüüsima ja kontrollima, nii õnnestuks ka ebavajalikke tülisid vältida, aga paraku pole see üldse nii lihtne.

Suhteid, kus ühtegi tüli ette ei tule, on vähe ja tülitsemine iseenesest ei tähenda, et suhe oleks nõrk, vaid pigem, et inimesed on erinevad ja meil kõigil on oma arvamus ja tunded. Just emotsioonid on need, mis sageli tüli põhjustavad.

Ideaalis võiks õppida oma tundeid rohkem analüüsima ja kontrollima, nii õnnestuks ka ebavajalikke tülisid vältida, aga paraku pole see üldse nii lihtne.

Allpool on välja toodud kolm enimlevinud põhjust, mille üle paarid tülitsevad. Tegu on mõnes mõttes rumalate tülidega ehk siis tegelikult võiksid need üldse mitte eksisteerida, aga nagu eelnevalt mainitud sai, siis alati ei õnnestu meil oma emotsioone kontrollida.

1. Tülid seoses koduse majapidamisega

Kes viib prügi välja, kes peseb nõud, kes võtab tolmuimejaga tolmu või triigib särke. Kes teeb süüa, kes läheb poodi, kes vahetab voodipesu või peseb vannitoa põranda puhtaks. Tegelikult oleks ju palju lihtsam kõik need kohustused ära teha ja punkt. Aga miskipärast leiab üks osapool sageli, et tema näeb kodus rohkem vaeva ja et teine osapool võiks rohkem panustada. Sel teemal tüli üles võtta on lihtsamast lihtsam. Aga on see tõesti seda vaeva väärt? Kokkuvõttes võtab tülitsemine ja tülis olemine rohkem energiat ja aega, kui elamise puhtaks saamine.

2. Tülid seoses tähelepanuvajadusega

Kui ollakse koos elanud mitu aastat, ei vaadata teineteist enam nii nagu alguses. See tekitab paratamatult tunde, et sa ei saa temalt piisavalt palju tähelepanu, et ta ei hooli enam sinust nii palju. Tegelikult hoolib küll, aga ta lihtsalt ei näita seda enam niimoodi välja. Ta näitab seda välja teistmoodi – see, et te elate koos, pühendate oma aega teineteisele, võtate koos põnevatest üritustest osa või vaatate kaisus telekat – see kõik on samuti tähelepanu näitamine. Seega tülid seoses tähelepanuvajadusega ei ole vajalikud. Kui suhtes just tõsist probleemi pole, siis sel teemal vaidlema minna ei tasu.

3. Tülid seoses sellega, et sa ei saanud teda kätte siis, kui sinul seda vaja oli

Paarkümmend aastat tagasi ei olnud mobiiltelefone ja paarid veetsid terved päevad lahus, ilma et nad vahepeal sõnumeid saadaksid või teineteisele helistaksid. Facebookist ja muust sotsiaalmeediast ei tasu üldse rääkida. Huvitaval kombel püsisid ka suhted paremini koos ja lahutusi oli vähem, abielluti aga rohkem. Seega, kui sa helistad keset päeva oma kallimale ja ta ei vasta su kõnele ega helista tagasi, siis tüli sellest tekitada on üsna lapsik. Liigne klammerdumine segab suhte arengut ja igal inimesel on õigus oma elule. 

Kas mõni neist tülidest on ka sinul oma kallimaga ette tulnud?

Allikas: Elitedaily.com