5 nõuannet, kuidas saavutada hea suhe

5 nõuannet, kuidas saavutada hea suhe

Soovides luua suurepärast suhet, pingutame algul meeletult, et teha kindlaks, mis meeldib meie kallile, mis tõstab ta tuju ja kuidas teda kõige paremini lohutada saab. Kuid hiljem, kui saabub rutiin, unustame selle inimese enda kõrval. Loe neid suhtenõuandeid, kuidas tuua suhtesse tagasi lähedus, või mis veel parem, kuidas selle kaotust ennetada. 

Soovides luua suurepärast suhet, pingutame algul meeletult, et teha kindlaks, mis meeldib meie kallile, mis tõstab ta tuju ja kuidas teda kõige paremini lohutada saab. Kuid hiljem, kui saabub rutiin, unustame selle inimese enda kõrval. Loe neid suhtenõuandeid, kuidas tuua suhtesse tagasi lähedus, või mis veel parem, kuidas selle kaotust ennetada. 

 

Suhtenõuanne nr 1: Puudutage teineteist

Puudutus on inimeksistentsi oluline alustala. Vastsündinute uuringud on näidanud, et regulaarne armastav puudutamine ja hoidmine arendavad aju. Ja puudutuse vajadus ei lõppe lapsepõlvega, elu ilma füüsilise kontaktita on üksildane. Puudutus tõstab kehas oksütotsiini taset, see on hormoon, mis loob sideme inimeste vahel. Armastavas suhtes kahe täiskasvanu vahel on füüsiline suhe tervikliku suhte alustataks. Kuid seks ei pea olema ainus füüsilise suhtluse vorm. Teineteise puudutamine, käest hoidmine, kallistamine ja väiksed musid on sama tähtsad.

Tee kindlaks, mis su partnerile meeldib. Kuigi puudutamine on terve suhte võtmesõna, siis on oluline endale kindlaks teha, mis su partnerile tõeliselt meeldib. Soovimatu puudutus võib tekitada hoopis pingeid või eemaletõmbumist – ja seda sa ju ei taha.

 

Suhtenõuanne 2: Veetke ühist kvaliteetaega

Tõenäoliselt on sul palju ilusaid mäletusi ajast, kui te käisite alles kohtamas ja olite värskelt armunud. Kõik oli uus ja huvitav ja te veetsite tunde lihtsalt lobisedes. Või uusi asju katsetades. Kuidagi aga aja möödudes, kui lapsed sünnivad, töö pressib peale, tekivad muud huvid jne, ei leia te enam aega teineteise jaoks. Suhte jaoks on see aga oluline, et teil oleks ühist aega. Kui te seda ei leia, hakkavad kaduma kommunikatsioon ja teineteise mõistmine. 

Kuidas luua ühist aega? 

– Leia ka kiirel päeval kas või paar minutit, et teineteisega uudiseid jagada. 

– Leidke mingi tegevus, mis teile mõlemale meeldib. Hobi, tanst, ühised jalutuskäigud või hommikune kohvijoomine. 

– Proovige koos midagi uut. Uute asjade koosavastamine on lõbus ja liitev. See võib olla nii restoranikülastus kui ka päevareis kuskile, kus te pole varem käinud. 

 

Suhtenõuanne 3: Suhelge

Kommunikatsioon on hea suhte alustala. Kuni see teil toimib, saate ka raskustest üle. Õpi tundma, mis sinu partnerile meeldib, sest see ei pruugi olla sama, mis sulle. Mõnele meeldib kuum massaaž raske päeva lõpetuseks, teisele tassike kakaod. 

Samuti ära arva, et su partner teab, mida sa tahad ja mis sulle meeldib, ta ei ole mõtetelugeja. Inimesed muutuvad – mis meeldis sulle suhtes viis aastat tagasi, et ole enam võibolla see. Nii et väljenda oma soove oma partnerile. 

 

Suhtenõuanne nr 4: Terve suhe on andmine ja võtmine

Kui sa arvad, et saad suhtest 100%, mida sa vajad, siis pead pettuma. Hea suhe on kompromiss, ja mõlemad peavad sellega tööd tegema. Pane tähele, mis on su partnerile oluline ja on loomulik, et ka su partner õpib sind tundma.

“Võit” ei ole tähtis. Kui asjad peavad olema “your way or no way“, siis on sul suhtes keeruline kompromisse otsida. Õpi, kuidas lahendada konflikte rahumeelselt. 

 

Suhtenõuanne nr 5: Ole valmis tõusudeks ja mõõnadeks

Need on igas suhtes ja on perioode, kus te olete minemas eri suundades. Kas peab su partner hakkama saama probleemidega tööl, lähedase surmaga vms. Teil võib olla ka erinev arvamus, kuidas kasvatada lapsi või kulutada raha. 

– Ära ela ennast välja partneri peal. Leia muu viis, kuidas end välja elada.

– Mõned probleemid on suuremad kui teie. Pidage meeles, et te olete tiim ja koos saate üle rohkemast kui üksi. 

– Ole avatud muutustele. Muutused on elus paratamatud ja nendega pole mõtet võidelda. Koos arenemine teeb teid tiimina tugevamaks.

– Ära ignoreeri probleeme. Kui teie suhtes tekivad probleemid, siis tuleb nendele paarina vastu astuda. Kui mingi osa teie suhtest ei tööta, ära ignoreeri seda, vaid räägi sellest partneriga. 

 

Allikas Helpguide