5 põhjust, miks mehed ei taha abielluda

5 põhjust, miks mehed ei taha abielluda

Abielu on püha liit, mis peaks kestma igavesti, ent tänapäeval on lood pisut teised. On neid, kes ei soovi üldse abielluda ning neid, kes teevad seda elu jooksul lausa mitu korda. Tavaliselt on just mehed need, kes suhte ametlikuks tegemist väldivad. Miks mehed abielluda ei taha – põhjuseid on mitmeid ning sageli pole need üldse seotud sellega, kas nad armastavad naist või mitte. Et meestest paremini aru saada, toome välja 5 enim levinud põhjust, miks mehed abielluda ei taha.

Abielu on püha liit, mis peaks kestma igavesti, ent tänapäeval on lood pisut teised. On neid, kes ei soovi üldse abielluda ning neid, kes teevad seda elu jooksul lausa mitu korda.

Tavaliselt on just mehed need, kes suhte ametlikuks tegemist väldivad. Miks mehed abielluda ei taha – põhjuseid on mitmeid ning sageli pole need üldse seotud sellega, kas nad armastavad naist või mitte.

Et meestest paremini aru saada, toome välja 5 enim levinud põhjust, miks mehed abielluda ei taha.

1. Nad kardavad, et sa lased end käest

See pole mingi uudis, et kui suhe on ametlikuks tehtud, muutub ka igapäevaelu kuidagi mugavamaks. Ebakindlus suhte osas asendub turvatundega ning sageli toob see endaga kaasa ka lisakilod. See võib tunduda pealiskaudne ja isegi silmakirjalik, aga mees tahab, et tema naine oleks kaunis ja hoolitsetud. Jah, abielludes lubatakse teineteisele kokku jääda nii heas kui halvas, ent mehed ei pea selle all silmas seda, et naine võtaks kümme kilo kaalust juurde ja lõpetaks jalakarvade raseerimise. Mehed kardavad, et kui nad abielluvad, siis naine läheb paksuks! 

2. Abielludes muutub kõik kuidagi liiga kindlaks

Meestele meeldib vaheldus ja vürts. Elus peab olema vürtsi ja naine peab teatud määral alati kättesaamatuks jääma. Paljud mehed kardavad, et kui nad abielluvad, siis neil kaob jahiinstinkt ära ja see teeb neid vähem meheks. See muudab elu ühekülgseks ja rutiinseks. Kuni nad ei ole abielus, on väga lihtne lahku minna ja see teadmine sobib neile. Kõik mehed ei taha rakmetes olla, neile meeldib teadmine, et nad on vabad ja seda isegi siis, kui nad on õnnelikus suhtes. Abielludes kaob see vabadusetunne ära ja mehed kardavad seda mõtet. 

3. Abiellumine on kallis

Rahaliselt on abiellumine kallis ettevõtmine. Ükski endast lugupidav mees ei taha naisele osta odavat kihlasõrmust, pulmakleiti ega pidada väikeseid pulmi. Mees tahab, et tema naine saaks oma unistuste pulmad ja kuni ta ei tea, kui kalliks selline pulmapidu maksma läheb, kardab ta seda teemat üldse ette võtta. Äkki tal lihtsalt ei ole nii palju raha ühe korraga võtta ja isegi kui naisel pole väiksemate pulmade vastu midagi, ei sobi mehele selline variant. Mehed on sündinud perepead ja nad tahavad olla vastutusvõimelised. Kui ta kardab, et pulmad läheksid liiga kalliks, siis ei pruugi ta sulle isegi kihlasõrmust osta, kuigi ta salaja võibolla isegi tahaks sinuga abielluda.

4. Abielludes kaob huvi seksi vastu

See on iga mehe hirm, sest meestele meeldib seks. Aga kui kohustus ja seks omavahel siduda, võib neil magamistoas probleeme tekkida. Ühtegi asja siin elus ei saa sundida ja mehed kardavad, et kui nad on abielus, muutub seks samuti kohustuslikuks ja see omakorda muudab selle vähem nauditavaks. Lõpuks võib see lausa vastumeelseks muutuda ja kui naine on peale abiellumist kaalust ka veel juurde võtnud, siis on olukord veelgi nukram. Mees, kes ei ole abielus olnud, kardab teadmatust – ta kardab, et see muudab teie sekselu olematuks. 

5. Kui abielu saab läbi, ei saa lihtsalt lahku minna – te peate ametlikult lahutama

See, kas suhe jääb püsima või mitte on alati 50/50 võimalus. Kui ollakse lihtsalt suhtes ja mitte abielus, on lahku minek materiaalselt lihtne. Kui te olete abielus ja lähete lahku suure tüliga, võib vara jagamine parajaks peavaluks osutuda. Ei ole olemas meest, kes vabatahtlikult annaks poole oma varandusest naisele, kellega ta lahku on läinud. Abielu lahutamisega just selline asi juhtub ning see võimalus on alati olemas. 

 

Allikas: redbookmag.com
Toimetas: Karin Karu