5 väljendit, mis lõhuvad teie suhte

5 väljendit, mis lõhuvad teie suhte

Nende sõnade edastatud sõnum võib liigse kordamise korral õõnestada teie suhet.

Nende sõnade edastatud sõnum võib liigse kordamise korral õõnestada teie suhet.

Pikas suhtes on tavaline, et kiputakse kordama samu negatiivseid käitumismustreid. Huffington Post pani kirja viis väljendit, mille väljaütlemisel peaks peatuma ning mõtlema, kas sa tõesti tahad solvata, kontrollida, hirmutada ja peletada oma kallimat endast eemale.

Mitte kunagi

See viitab lootusetusele ja lõplikusele. Sõnapaariga vihjatakse, et partner on täiesti kasutu ning muutust pole näha. Olukorda nähakse vaid mustvalgena. Ruumi kuulamisele, kompromisside tegemisele ja heasüdamlikkusele ei ole.

Alati

Teine jäik väljend. Kallim on alati kõiges süüdi ning sinul on alati õigus ning miski ei suuda sinu meelt muuta. Ruumi mõistmisele, õppimisele ja suhte parandamisele ei anta.

Aga

Sõna, mille lausumine toob kaasa kallima argumendi ümberlükkamise. Positiivne muutub negatiivseks. Aga on sidesõna, mis ei tekita usaldust.

Sõimusõnad

Teineteise sõimamine ei lõppe hästi. Pidev alandamine sõimusõnade näol toob kaasa suhte hävinemise, sest põlgusele ei ole suhtes ruumi.

Lahkuminek

Ähvardamine lahkuminekuga, lahkumineku soovitamine või kallima süüdistamine lahkumineku soovimises viib just selleni – lahkuminekuni. Lahkuminek on tõsine otsus. Selle kasutamine relvana või kontrollimisvahendina, loob meeleheidet ja ärevust. Lahkumineku mainimine ei lahenda probleeme ega mõju suhtele hästi.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid