Alati üksi? 7 valet mõtteviisi, mis hoiavad sind vallalisena

6 kommentaari
Alati üksi? 7 valet mõtteviisi, mis hoiavad sind vallalisena

Kas oled väsinud olemast vallaline, aga sa ei leia enda kõrvale kedagi sobivat? Partneri leidmise keerulisus pole sagedasti tingitud välimusest või iseloomust, vaid meie mõtteviisist.  

Kas oled väsinud olemast vallaline, aga sa ei leia enda kõrvale kedagi sobivat? Partneri leidmise keerulisus pole sagedasti tingitud välimusest või iseloomust, vaid meie mõtteviisist.

Liiga seda ja toda

Mida rohkem koguneb sulle vanust ja inimsuhteid, seda enam kritiseerid inimesi. Su peas võivad keerelda mõtted: ta räägib liiga palju oma emast ja ta vaatas ettekandjat liiga pikalt; ta kirjutab liiga lühikesi sõnumeid ja ta sõbrad on samuti imelikud.

Rahune maha ja võta kohtamas käimist rahulikumalt. Igas inimeses on halbu külgi. Harva meeldib meile keegi sajaprotsendiliselt. Kui keegi sulle natukenegi meeldib, õpi teda rahus tundma.

Ma ei ole õnnelik, sest ma ei ole suhtes

Keegi ei taha olla õnnetu kannataja. Kui keegi tahab sind päästma tulla, ei ole see tasakaaluka suhte aluseks.

Tihti armume inimestesse, kellest kiirgab elurõõmu ja kellel on elu. Mõte, et oled kellegi ainus õnn elus ja elu põhjus, tundub ahistavalt. See paneb potentsiaalsete partnerite hoiatuskellad helisema ja peagi nad kaovad su elust.

Ehita enda ümber mugav elu, kus on ruumi sõpradele, hobidele ja uutele kogemustele. Õpi olema õnnelik ka üksinda. Elurõõm tõmbab ligi ka armastust.

Ma teen alati samu vigu

Oled ehk liigagi mitu korda lahku läinud ja alati samadel põhjustel. Oled olnud liiga nõudlik, liiga agressiivne, liiga klammerduv, liiga armukade, liiga hea… Sina tead, mis on su probleem. Kordad oma suhetes samu mustreid, sest sa tunned end sedasi turvaliselt. Kuigi see kahjustab su suhteid, on see ohutul viisil tuttav.

Ära mõtle: ”Aga selline ma olengi”. Käitumismuster on vaid muster ja neid saab muuta. Sina ise otsustad, kuidas sa asjadele reageerid – ja kui tead, mis on su probleemiks, võid luua uue käitumismustri ning teha asju teisiti.

Ma ei meeldi talle

Ta ei vasta tekstsõnumitele või vastab mitu tundi hiljem. Ta keeldub kutsetest, viidates, et tal on kiire ning ei anna kehakeelega märku, et ta huvitatud oleks. Ilmselgelt on need märgid, et teine pool pole sinust sisse võetud. Kui ta oleks sisse võetud, leiaks ta sinu jaoks aega.

Kui oled julge, küsi otse: ”Mis meie vahel õigupoolest on?” Sedasi säästad aega ja väldid kurba kogemust. Kui oled kannatlik, võib vaadata, kuhu teie suhe viib: kas huvi kasvab ja suhtest tuleb midagi enamat.

Ma ei ole abikaasatüüpi

Sellist asja pole olemas nagu ”abikaasatüüp”. Ei ole olemas ühte õiget mudelit, kuidas olla hea tüdruksõber ja abikaasa. Iga paar loob oma suhte ja süsteemi, mis neile sobib.

Tõde on see, et iga inimene on omal viisil hull ja imelik. Me peame vaid leidma inimese, kelle hullus sobiks kokku meie endi omaga. Keegi ei ole nii omapärane inimene, et teda ei võiks armastada.

Mul ei ole aega suhtele

Inimesed on aegade algusest saadik teinud palju tööd ja pikki päevi ning on ikkagi suhtele aega leidnud. Kust küll on tekkinud mõte, et karjääri ja suhte vahel peab valima? Töö taha peitumine on vaid vabandus.

Teise jaoks leiab aega, kui vaid huvi ja kiindumus piisavalt suur on. Ära peida ennast töö taha. Tunnista, et ka sina vajad armastust ja lähedust nagu kõik teisedki.

Mu ootused on liiga kõrged

Jah, suhtes peab olema õige keemia ning toimivat keemiat on tihtipeale raske leida. Ära siiski sea keemiat esikohale ning anna korvi meeldivale mehele nõrga keemia tõttu.

Usalda oma intuitsiooni. Kui leiad enda jaoks sobiva inimese, küll sa aru saad.

Allikas: Liv.fi

 

Anneli Allikas-Parv