Avameelselt abielust – kuus saladust, mida keegi sulle enne pulmi ei räägi

Kes meist ei unistaks valgest kleidist, unelmate printsist ja suurejoonelisest pulmapeost, mis jääb meelde terveks eluks? Tüdrukupõlvest saati räägitakse sulle muinasjutte, mis lõpevad alati siis, kui prints ja printsess abielluvad. Samal ajal päris maailmas leiavad paljud kaunilt alanud kooselud kurva lõpu. Kuidas saab unistusest õudusunenägu ja kas seda on võimalik ära hoida?

Kes meist ei unistaks valgest kleidist, unelmate printsist ja suurejoonelisest pulmapeost, mis jääb meelde terveks eluks? Tüdrukupõlvest saati räägitakse sulle muinasjutte, mis lõpevad alati siis, kui prints ja printsess abielluvad. Samal ajal päris maailmas leiavad paljud kaunilt alanud kooselud kurva lõpu. Kuidas saab unistusest õudusunenägu ja kas seda on võimalik ära hoida?

Moodsa naise eeskujuks on kahtlemata “Seksi ja linna“ tegelaskujud – iseseisvad, stiilsed, edukad ja vallalised. Nemad ei vaja enda kõrvale mehi, et täisväärtuslikku elu elada. Ometi võib ka kõige sõltumatuma naise ellu tulla mr. Big, kes keerab kogu endise elu pea peale. Mees, kelle naeratus lööb jalust nõrgaks ja kogu iseseisev vallaliseelu tundubki tühi ja mõttetu. Sedamoodi jõutaksegi abieluranda, kuid mis seal ees ootab, ei tea ükski vallaline. Õnneks on paljud abielus suguõed lahkelt valmis nõu andma ja avameelselt rääkima, mis abielusadamas siiski toimub. Näiteks kirjutas sel teemal kuulsa bestselleri “Söö, palveta, armasta“ Elizabeth Gilbert. Buduaar usaldab sulle kuus saladust, mida vallalised abielu kohta ei tea.

Ta kohtleb sind nagu oma ema
Ükskõik kui täiskasvanulik ja iseseisev su mees ka ei oleks, sügaval sisimas loodab ta, et sa hoolitseksid tema eest täpselt nagu ta ema. Eriti karmidel juhtudel ütleb ta selle otse välja. Näiteks kui ta vaatab diivanil lösutades filmi ja sina jalutad mööda. “Emps, kuule, saad sa mulle klaasi vett tuua?“ küsib ta. Ehk pidas ta silmas sind kui pereema, aga Freudil oleks selle kohta siiski üht-teist öelda. Isegi kui ta käitus kohtingutel nagu ideaalne härrasmees, pöördub ta sisseharjunud käitumismustrite juurde tagasi, kui olete abielus ja loonud ühise kodu. Probleem pole aga ühepoolne. Ka sina võid vahel tahtmatult soovida, et ta oleks rohkem nagu su isa. Näiteks kui sa oled kurb ja tahad, et keegi sind kallistaks ja pead silitaks… Seega ära ole oma mehe suhtes ülekohtune, kui ta sinus emakuju näeb.  

Sa abiellud tema pere ja minevikuga (kehtib ka vastupidi)
Kõik oleks ideaalne, kui saaksid tema perega hästi läbi ja tema ainus eelmine suhe oli keskkoolis. Reaalsus ei pruugi nii idülliline olla ja mehega tuleb kaasa palju pagasit. Kui sul on raske oma kallima sugulastega hästi läbi saada, on perekondlikud koosviibimised tõeliseks proovikiviks. Pead olema suurepärane diplomaat ja säilitama külma närvi. Lisaks kohustuslikele pereüritustele pead põdema ka mehe ekstüdruku pärast, kes teda igal võimalikul hetkel Facebookis jälitab. Tema ei pane justkui miskiks, et su mehe suhteseisuks märgitud “abielus“. Mõned tüdrukud lihtsalt ei mõista, et abielusõrmusega mehed on väljaspool mängureegleid. Naerata säravalt ja tee süda kõvaks. Kui teie suhtes valitseb usaldus, ei saa keegi teie vahele mõra lüüa.  

Liiga palju või liiga vähe seksi
Abielus võivad peavalu tekitada seksi üleküllus või selle puudumine. Seks on mehele sama oluline kui õhk ja toit. Lood on sinu jaoks halvad, kui sul pole ebaloomulikku seksiisu. Ajapikku muutub see tüütavaks. Sa oled väsinud ja stressis – tööl on palju teha, kodu tahab koristamist ja miljon muud muret ei anna rahu. Vahel tunned, et lihtsalt pead harmoonilise abielu huvides temaga voodisse ronima. Isegi kui iga su keharakk tahaks pigem magama jääda. Teisest küljest on keeruline ka vastupidine olukord. Mehe seksiisu võib täiesti kaduda ning sellest saab sinu kõige painavam mure. On aegu, mil isegi meestel pole selleks tuju. Põhjuseks võivad olla keerulised ajad tööl, uneprobleemid ja väsimus. Igas abielus tuleb ette seksivabu perioode. Õnneks ei tähenda see automaatselt, et nüüd ongi kõik läbi ja te ei seksi enam kunagi. Pigem on hingetõmbepaus vajalik puhkamiseks. Sel perioodil on oluline säilitada füüsiline lähedus kallistuste, suudluste ja puudutustega.  

Elu keerleb kompromisside ümber
Kohtamine ja abielu toimivad hoopis erinevate põhimõtete järgi. Kohtamisfaasis on kõige tähtsam oma kaaslasele meeldida ja näidata oma häid külgi. See aeg on põnev, aga vaimselt kurnav – kui ootad järjekordsel õhtul telefonikõnet või juurdled, mida ta ühe või teise lausega mõtles. Ka abielus on oma tõusud ja mõõnad, kuid valdavalt on seal kompromissid ja igapäevatoimetused. Peadpööritav sõit ameerika mägedel on läbi. Elu koosneb arvete maksmisest, töötamisest, magamisest, söömisest ja lihtsalt olemisest. Et selline elukorraldus üksluiseks ja tuimaks ei muutuks, tuleks teineteise seltskonnast rõõmu tunda ja positiivseid emotsioone väikeste žestide abil väljendada. Pista tema asjade vahele kelmikas sedel, minge värskesse õhku jalutama või keset tööpäeva lõunale.

Te olete endiselt samasugused inimesed
Abielu ei ole hõbekuul, mis imeväel kõik probleemid kaotaks. Kahjuks ei muuda see teid automaatselt selleks ideaalseks õnnelikuks paarikeseks, kelle peale kõik teised kadedad on. Teie tülid ja erinevused ei kao kuhugi. Kui te tülitsesite sageli enne pulmapäeva, tülitsete te pärast seda ilmselt veel hullemini. Tähtis on teha tööd iseendaga. Probleemidest jagusaamiseks tuleb kõigepealt tegeleda oma keha ja vaimuga. Kõige olulisem on hoolitseda iseenda eest – kui oled õnnelik ja terve, jätkub sul jõudu olla toetav abikaasa oma mehele ja armastav ema lastele. Konflikte ei tasu iga hinna eest vältida. Vahel on tervislik, kui emotsioonid pea kohal kokku löövad ja kõik, mis hingel, saab väljaöeldud. Nii saad paremini aimu, mis su mehe peas toimub. Tülisid ei pea kartma, sest iga suurem vaidlus ei aja teid veel lahku, vaid pigem muudab teie liidu tugevamaks. 

Abielusse tuleb investeerida
Abielu võib võrrelda kaalulangetamisega. Kiired lahendused on sageli ajutised. Kui tahad, et tulemus oleks püsiv, pead selle nimel pidevalt tööd tegema. Kaalu langetades harjud uue elustiiliga, mille järgimisel kaotatud kilod enam tagasi ei tule. Abieluga on lugu sarnane, see nõuab pidevat tähelepanu, et tulemus oleks püsiv. Kui investeerid sellesse järjekindlalt, on raskematel aegadel kergem. Sageli arvatakse, et abielu vajab sujuvaks toimimiseks ainult kannatlikkust. Kahjuks on reaalsuses olukord keerulisem. Abielule aitavad kindla vundamendi laduda isetus, lahkus, avameelsus ja ausus. Veetke koos kvaliteetaega, julgustage ja toetage teineteist. Kui pühendad oma suhtele piisavalt aega ja tähelepanu, saad närvitsemise asemel nautida harmoonilist kooselu.  

Need olid mõned komistuskivid, millega värsketel abiellunutel tuleb silmitsi seista. Iga raskuse ületamine on järjekordne õppetund ning lõpuks oled kogemuse võrra targem. Natuke pühendumist ja harjutamist ning abielust saab su elu kõige imelisem ja rahuldustpakkuvam kogemus. Võib-olla sa ei saagi enam tema peale pahaseks, kui ta mõne rumala nalja viskab.

Buduaar.ee