Blogija Dan Pearce: veel 15 viisi, kuidas ma rikkusin oma abielud

Blogija Dan Pearce: veel 15 viisi, kuidas ma rikkusin oma abielud

Kui blogija Dan Pearce oli kirjutanud oma populaarse postituse kõikidest nendest asjadest, mida ta enam EI teeks, kui saaks abielus uue võimaluse, tuli tal meelde veel palju asju, mida teha ei tasuks. 

Kui blogija Dan Pearce oli kirjutanud oma populaarse postituse kõikidest nendest asjadest, mida ta enam EI teeks, kui saaks abielus uue võimaluse, tuli tal meelde veel palju asju, mida teha ei tasuks. 

Dan Pearce on olnud kaks korda abielus ja kaks korda lahutatud. Soovides oma abielluvale õele kaasa anda häid soove, ei suutnud ta midagi välja mõelda peale nende asjade, mida ta teeks teisiti. Nii hakkas ta neid kirja panema ja siin on teine osa nendest asjadest, mida MITTE teha. Esimest osa vaata siit.

 

17. Ära lõpeta talle lillede toomist

Kui ma olin värskelt armunud, siis meeldis mulle seda talle öelda lilledega. Ja mitte ainult tähtpäevadel, vaid ma lasin neid talle saata niisama. Või jätsin lilled talle ukse taha ja jooksin ise ära. Mul olid lilled kaasas kui ma tulin tema juurde filmi vaatama. Ma ostsin talle lilli kuni päevani, mil me abiellusime. Ja kui olime öelnud “JAH”, lõppesid ka lilled. Lilledest sai mõttetu kulutus ja neid võis lubada ainult tähtpäevadel. Ja kahjuks ka mitte siis alati. 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma kingiksin talle lilli piisavalt sageli, et ta ei arvaks, et ma olen midagi jälle halvasti teinud, kui lilledega välja ilmun. Ma saaksin  aru, et kõige ilusamad lilled on need, mida kingitakse niisama.

Boonus! On raske olla vihane vaadates lilli, sest siis tuleb meelde, et kutt ei olegi nii halb kogu aeg. 

 

18. Ära tööta nii palju, et seksida ei taha

Kui ma olin abielus, võisin ma seksi väga-väga tahta ja ometi olin ma hilisõhtuni tööl. Ja kui seks isegi oli võimalik, siis eelistasin magamavajumist ja tema teadis, et ma tahan seda, aga ta ei suutnud aru saada, miks mitte temaga.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma planeeriksin oma päeva paremini ja ärkaksin varem, et töö saaks tehtud, aga õhtuks jääks ka veel energiat.

Boonus! Sa ei pea minema jõusaali, sest jõusaal tuleb koju.

 

19. Ära tee oma naist teiste ees maha

Mul oli komme teha nalja tema nõrkuste üle ja eriti siis, kui ta oli minu kõrval. Ja kui ta solvus, soovitasin tal hankida huumorimeel. Millegipärast oli see mulle oluline, et kõik teaksid tema vigu. Kuigi see oli loomulikult nali.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma saaksin aru, et mahategemises pole midagi motiveerivat. Kui tahad anda nõu, siis tee seda soojalt, südamlikult ja naljatades.

Boonus! Ta tahab kindlasti enda kõrvale head meest. Olles tema vastu hea, oled see ka edaspidi sina, mitte mõni suvaline Bob.

 

20. Ära ole passiiv-agressiivne

Ma väitsin alati, et mina olen pühak, aga ma polnud nõus ütlema, mis mind vaevab. Selle asemel võtsin hoiaku, et mina olen kõrgemal kõigest sellest jamast: “See olukord ei vääri mind!”, ja ootasin, et tema järele annaks. Tema tundis end sealjuures muidugi nagu viimane tobu. See käik ei töötanud peaaegu kunagiu, mu naine tundis end halvasti ja keegi ei saanud seda, mida tahtis.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma räägiksin talle, kuidas asjad tegelikult on ja mida ma tunnen. Ma õpiksin, kuidas teha nii, et ka tema saaks, mida tahab ja et ka temal oleks mõnikord õigus. Samuti paluksin ma tal öelda, kui ma olen jälle passiiv-agressiivne.

Boonus! Kui sa ütled talle, mida sa tegelikult tahad, siis sa mõnikord saadki seda. 

 

21. Ära otsi võimalusi temast eemalduda

Kui ma jõudsin töölt koju, oli mul vaja alati midagi tähtsat teha, kirjale või kõnele vastata või Facebook´i staatust uuendada. Ja ma jätsin ta kerge südamega üksi.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma lülitaksin oma telefoni välja paariks õhtutunniks ja veedaksin selle aja temaga. Me sööksime koos, räägiksime, mängiksime lauamänge ja oleksime lihtsalt koos. Arvuti ja televiisor oleksid samuti välistatud.

Boonus! Üks kvaliteettund on palju rohkem väärt kui kuuetunnine tüli teemal “miks me nii vähe aega koos veedame”.

 

22. Ära puuduta teha ainult siis, kui tahad seksi

Mul oli kombeks end temast distantseerida päevadeks ja nädalateks, ja siis ühel ööl lihtsalt teha oma etteaste. See solvas teda, et ma teda muidu puudutada ei taha. Tema solvumine solvas mind ja ma kaugenesin jälle.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma puudutaksin teda tihti õrnalt ilma seksuaalse alatoonita. Ma masseeriksin ta jalgu kui ta loeb raamatut. Ma teeksin sõrmega ringikesi ta seljal kui ta nõusid peseb. Ma paitaksin tema põlvi autos. Ma lükkaksin tal juukseid silmade pealt ära. Ma suudleksin teda laubale. Ja põsele. Ja ninale, kui tahaksin teda tõesti üllatada. Ja ma teeksin seda tõesti ilma tagamõtteta. 

Boonus! Oota…oota…ja rohkem seksi on tulekul! Vähemalt ei ehmata sa teda ära oma seksisooviga.

 

23. Ära lõpetada tema kohtingule kutsumist

Kui me veel kohtamas käisime, ei olnud mul mingit probleemi natuke rohkem maksta, et kõik õnnestuks. Hea restoran polnud kunagi liiga kallis, kui ma teda võluda tahtsin. Head kohad teatris või spordivõistlusel – polnud probleem. Miks küll ma peale abiellumist seda enam ei teinud? 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma peaksin teda nii eriliseks, et oleksin nõus temale raha kulutama. Iga kulutatud dollar oleks kui investeering meie suhtesse. Ma üllataksin teda lemmibändi piletitega enne kui ta isegi kuuleb sellest kontserdist.

Boonus! Ilusad fotod kohtingust jõuavad läbi telefoni tema sõpradeni, kes arvavad, et sa oled üks ülilahe sell.

 

24. Luba talle oma aega ilma end süüdi tundmata

Mõnikord on nii, et inimesed vajavad oma aega ja tahavad olla veidi omaette. Ja mitte et midagi tingimata halvasti oleks. Kui minu naine seda soovis, siis ma tundsin enda halvasti ja nõudsin selgitust. Ma kunagi ei lubanud tal lihtsalt natuke üksi olla.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma ütleksin talle, et see on normaalne tahta vahel ilma minuta olla. Selleks ei peagi olema põhjust. Mingu ja lõbutsegu vahepeal oma sõbrannadega, või tehku midagi muud vahelduseks.

Boonus! Kui teda pole kodus, võid sa süüa kolmekordse peekoniburgeri, mida ta muidu ei lubaks.

 

25. Ära uputa teda üle oma sarkasmiga

Sarkasm tuleb ladinakeelsest sõnast “liha kiskuma”. Ja see ei kõla hästi. Mulle meeldis väga teha sarkastilist nalja tema üle. Ja siis vaadata, kui halvasti ta end tunneb kui ma ootan, et see teda naerma ajaks… 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma mõistaksin, et sarkasm ei ole alati kohane. Näiteks kui ta tahab midagi tõsist arutada või vabandust paluda. Või kui ta on kurb, sest tema ema on haiglas. Või kui ta on juba vihane, sest ta istus vetsus ilma prilllauata potile.

Boonus! Kui jätta kõrvale negatiivne sarkasm, saab võimaluse huumor. 

 

26. Ära sunni teda tegema vastikuid ja jubedaid asju

Kui me alles deitisime, olin ma kui rüütel säravas rüüs. Kus on see ämblik, kes minu kallimat ründab? Ma olin gladiaator. Oli see siis umbes kraanikauss või kellegi okse, kõik saab korda aetud, mu kaunis daam. Ja nii kui me olime abielus, pidi ta ise oma ämblikke tapma.Ja kuna kraanikausi ajasid umbe tema juuksed, siis pidi tema seda ka puhastama. 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma võtaksin end kokku ja teeksin ära kõik need vastikud asjad, sest ma olen selleks sündinud. 

Boonus! Kuidas seda nüüd öeldagi…Kui ta on hirmunud, vajab ta eriti oma tugeva ja macho mehe füüsilist hoolt ja kallistusi.

 

27. Ära arva, et sa oled targem kui tema

Ma olen alati kindel olnud oma ülimas  intelligentsuses, ja kahjuks kandus see valervestus ka minu abieludesse. Arvake ära, kellel oli alati midagi tarka öelda iga asja kohta? Aga kellel oli alati õigus? Aga kes tegi alati maha tema häid ideid? Kes küll ajas teda hulluks kogu aeg?

Kui ma saaksin seda muuta: Ma peaksin meeles kolm asja. Need, kes kõike teavad, ajavad teised hulluks. Teiseks, nad jäävad lõpuks üksi. Kolmandaks, nad ei ole nii targad kui nad arvavad. Targutamise asemel ma laseksin end lõdvaks ja naudiksin seda, et keegi teine otsustab. Ja ma oleksin rõõmus fakti üle, et om asju, millest tema teab rohkem kui mina.

Boonus! Kõiki asju mitte teades tundud sa palju targem.

 

28. Koli eemale tema ja enda perekondadest

Kui me olime just abiellunud, kohtusime me oma peredega väga tihti. Me veetsime peaaegu kõik pühapäevad minu pere juures ja nädala sees käisime tema perel külas. Me veetsime enamus oma puhkusest koos oma peredega. Ja ka kõik tähtpäevad. Ja kuigi perekonnad on vahvad, takistas see meil välja töötamast oma perekonda koos oma traditsioonidega. See takistas meil usaldamas üksteist. 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma koliksin aastaks-paariks perekondadest kaugele. Me tuleksime tagasi siis, kui meil on juba seljataga paar abielulist probleemi, millele me oleme leidnud ise lahenduse ilma perekondade sekkumata. Nii oleksime me tugevad ja meie pered oleksid heaks lisanduseks, mitte põhimängijateks. 

Boonus! Kui teil on oma traditsioonid, siis saate hakata lisama neid asju, mis teie vanematele ei meeldinud. Näiteks süüa jõulude ajal nii palju shokolaadi kui mahub.

 

29. Ära ole isekas lobamokk

Mul oli kombeks viia kõik jutud lõpuks enda peale. Ma tulin koju ja rääkisin endast. Ma läksin temaga voodisse ja rääkisin endast. Ma tahtsin rääkida enda edust, ideedest, võitlustest, muredest. Lõpuks ma siiski sain aru, et ma räägin ainult endast ja küsisin, kuidas temal läheb. Ja siis kuulasin teda poole kõrvaga ning ootasin võimalust jälle endast rääkida. 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma oleksin vait. Ja kuna ma juba tean, et mul on see probleem, kuulaksin ma kõigepealt tema ära, kuidas tal päev läks, mis on tema ideed, võitlused ja mured.

Boonus! Kui sa teda kuulad, siis sa kuuled asju, mis meenutavad sulle, kui ideaalne naine ta just sinu jaoks on.

 

30. Ära nõua, et ta räägiks sulle, mida ta mõtleb

Ma sain alati aru, kui midagi oli halvasti. Ma teadsin alati, kui ta polnud nõus sellega, mida ma olin öelnud. Ja ma sain alati aru, kui ta jättis asju rääkimata. Ja siis ma pinnisin teda nii kaua, kuni ta lõpuks rääkis ja see oligi see, mida ma olin arvanud. Ja siis läks lahti järgmine maailmasõda.

Kui ma saaksin seda muuta: Ma saadaksin tema poole tõeliselt tänulikke vaibe, et ta jätab oma pettumustunde enda teada. Ma hindaksin tema taktitunnet ja põhjuseid, miks ta seda teeb. Ma õpiksin mitte võtma seda hinge ja mitte vajama kiitust iga asja eest, mida ma teen.

Boonus! Kui sõda on läbi, ei tunne keegi ennast haavatuna ja kättemaksuhimulisena.

 

31. Ära käitu iidsete soorollide järgi 

See polnud minu jaoks mingi probleem lasta oma naisel koos teiste naistega teha süüa meie sõpruskonna ühise lõuna jaoks, ja siis see kõik ka ära koristada. Mehed mängisid pingpongi ja snookerit või lobisesid niisama. Ja ma säilitasin selle suhtumise ka nädala sees. Pealegi, mina käisin ju tööl, seega tema tegi kõik muu. Kas nii siis ei peagi olema? Ilmselt mitte, sest see tõi kõvasti õigustatud pahameelt. 

Kui ma saaksin seda muuta: Ma saaksin aru, et töötada kontoris laua taga on tunduvalt lihtsam kui töötada kodus terve päev. Ma asuksin talle appi kohe kui töölt jõuan. Ma nõuaksin, et saaksin rohkem nõusid pesta. Ma sooviksin, et ta puhkaks kuni ma lapsi magama panen. Ja ma mitte kunagi ei arvaks, et tema töö on lihtsam või vähem oluline kui minu oma. 

Boonus! Naised, keda hinnatakse, näitavad oma tänu privaatsetes olukordades, näiteks magamistoas.

 

Vaata esimest osa SIIT: Blogija Dan Pearce: 16 viisi, kuidas ma hävitasin oma abielud

 

Allikas: www.danoah.com