Eduka suhte saladused

Milline on toimiva suhte saladus? Kas on olemas mingi tõde, mida teades oleksid inimesed terve elu õnnelikud? Saladust polegi, on vaid lihtsad asjad, mida endale teadvustama pead, et suhe toimiks.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Milline on toimiva suhte saladus? Kas on olemas mingi tõde, mida teades oleksid inimesed terve elu õnnelikud? Saladust polegi, on vaid lihtsad asjad, mida endale teadvustama pead, et suhe toimiks.

1. Ilma kvaliteetajata teineteise jaoks ei püsi teie suhe kaua koos. Eraldage kasvõi pool tundi oma kiirest ajast teineteise jaoks ja tehke midagi koos. Tegevus ei pea olema tohutult põnev, peamine, et teete seda koos. Tehke kasvõi koos õunakooki või mängige lauamängu!

2. Vajate mõlemad turvalisust. Hea suhe on üles ehitatud kompromissidele. Neid peab suhtes tegema igal sammul. See võib mõnikord tunduda raske, aga kui tahad et suhe toimiks, ole valmis järeleandmisteks.

3. Hoidke iseseisvus ja teineteisest sõltumine tasakaalus. Näita ja ütle oma partnerile kui palju sa teda vajad, kuid ära liialt tema külge klammerdu, nii võib ta end tunda justkui lõksus.

4. Julgusta oma meest end kuulama kiites teda kui ta seda teeb. Kui ta sinuga räägib, näita üles huvi. Mehed vajavad tavaliselt rohkem aega mõtlemiseks ja räägivad üldse vähem kui naised. Ära sunni teda tühjast tähjast rääkima kui tal selleks isu pole.

5. Mees peab sind ja su tegemisi hindama. Ära oota talt pidevalt komplimente, mõnikord võid ennast ka ise kiita ja ta kindlasti nõustub sinuga.  Pealegi meeldivad meestele enesekindlad naised, kes enda tegemistesse usuvad.
Tihti võib märgata, et mehed on tõepoolest Marsilt, ega pane midagi tähele. Nad ütlevad valel ajal valesid asju ja ei märka mõnikord isegi seda kui naine on 10 kilo alla võtnud. Seda kui naine on kilo juurde võtnud märkavad nad aga hoobilt. Meeste tähelepanu peab vahepeal aitama juhtida.

6. Kohe suhte alguses näita talle kuidas sa kõige paremini orgasmi saad. Arvatavasti ta seda ise välja ei mõtle. Anna julgelt juhtnööre selle kohta, kuidas sul temaga parem on. Koostöö peab toimima!

7. Naerata oma mehele! See on kindel asi, mis tema südant soojendab ja temasse turvatunnet süstib. Üks soe ja siiras naeratus teeb su mehe tuju kohe heaks! 

8.Tihti võivad need pisiasjad, mis suhte alguses sulle partneri juures meeldisid, ajapikku muutuda hoopis tüütuteks. Õpi teda armastama kõikide tema harjumuste ja pisivigadega.

9. Varjatud sõnumid ja vihjed rikuvad suhte. Ole aus ja siiras. Meestele on vaja kõik kohe ausalt ära öelda ja rääkida asjadest nii nagu nad on. Ümber nurga jutust nad ei saa tihti lihtsalt aru.

10. Partneri karistamine ei mõju! Sul võib küll olla hea tunne kui näitad talle vahetevahel koha kätte, kuid see ei too lahendust. Parim lahendus on kiita teda nende asjade eest, mida ta hästi teeb ja ignoreerida neid millega ta hästi hakkama ei saa.

11. Raha on tüli allikas number üks. Kõige kindlam on suhe siis kui mõlemal partneril on oma rahaline kindlus. 

12. Kui kodutööd pole võrdselt jaotatud, võib sellest pika peale kasvada välja sulle üks väga tüütu kohustus, mis põhjustab hiljem ka tülisid. Tehke nimekiri asjadest, mis on sinu teha ning mis on tema teha. Arutage see läbi ja jagage kohustused võrdselt ära.

13. Kui teil on lapsi, pühenda oma partner võimalikult palju nende kasvatamisse. Isegi kui sa tunned, et ta ei saa sellega nii hästi hakkama kui sa ise, peaksid laskma temal sama palju lastega tegeleda kui sa ise.

14. Kui teil on seksuaalelus probleeme, lahendage need nii kiiresti ära kui võimalik. Seks võib läbi aastate olla väga erinev. Kord on mehel selleks rohkem isu, kord naisel. Mõnel perioodil pole äkki kummalgi selleks isu. Niipea kui märkate mõnd probleemi, rääkige see oma partneriga läbi. Kui mees seksida ei taha mõtleb naine kohe, et asi on kindlasti selles, et ta enam oma meest ei eruta või on mehel teine naine. Tegelikult võib põhjus olla aga hoopis teistsugune. Mehel võib olla mõni töö või tervisega seotud mure, millest ta naisele rääkida ei julge.

15. Ära eelda, et sul ei tule iial soovi väikeseks kõrvalhüppeks- enamusel naistest käib see mõte varem või hiljem peast läbi. Sa pead õppima sellele vastu panema.

16. Igavus kasvatab viha. Kui sul on oma partneriga igav, siis muutud vihaseks. Kui ta sulle piisavalt tähelepanu ei pööra ning oma töö- või muid asju sulle eelistab, muutub sul olemine varem või hiljem igavaks ja nii kogunebki sinusse viha.

17. Ole teadlik, et mehed elavad oma emotsioone palju tundelisemalt välja kui naised. Kui ta on vihane, siis on ta väga vihane. Kui ta on rõõmus, siis ta võib rõõmust lausa laulda. Kui su mehel on kehv tuju, anna talle pool tundi aega oma mõtteid koguda ja vihast taastuda. Ära aja teda veel rohkem närvi. Sa tahad küll oma seisukohta talle selgeks teha, kuid tihti ajab see teda veel enam närvi. Lase tal olla ja poole tunni pärast saate juba rahulikult asju arutada.

18. Õpi vaidlema. Ära kunagi ütle talle midagi sellist, mida sa ise kuulda ei tahaks. Selles peitubki trikk!

19. Uuringud näitavad, et inimene vajab viit positiivset elamust, et unustada üks negatiivne. Niisiis kui oled oma mehele midagi kibedat öelnud, ütle talle viis korda midagi ilusat. Iga külma pilgu eest anna talle näiteks viis kallistust.

20. Õpi pidama läbirääkimisi. Lahenduse leidmiseks on vaja, et mõlemad partnerid avaldaksid oma arvamuse ja ütleksid oma tingimused. Püüdke leida kuldne kesktee.

21. Lepi nende asjadega, mis ei muutu. Mõned iseloomujooned on su mehe puhul parandamatud ja neid ei saa muuta. Kui ta muutub purjus peaga vastikuks või solvub kergesti, siis püüa sellega leppida ja ole talle toeks, ära nääguta!

22. Õpi andestama. Kui sa tead, et sa ei suuda mingit asja oma partnerile iial andestada, siis parem on alustada uuesti- kellegi teisega!

23. Aastate jooksul on teil palju raskeid hetki. Kord olete lähedasemad, siis jälle mitte. Küsi temalt vähemalt kord aastas, kas teie suhe on talle meeltmööda ja kas see on see, mida ta elult tahab.

24. Tunne ära õige hetk, millal suhtest lahkuda. Kui ta on vägivaldne, tarvitab üleliia alkoholi või narkootikume, siis pole ta ehk sulle kaaslane kogu eluks.

25. Probleeme saab lahendada, ära anna alla. Kui teil on selliseid muresid, mis tunduvad esmapilgul  lahendamatud, siis pöörduge julgelt nõustaja poole. Nõustaja juurde minemine pole maailmalõpp, see võib teie suhte hoopis päästa!