Eesti mees Martin: Üle 3 aasta Eesti naisega elada ei kannata

Martin on 34-aastane edukas mees, kes liigub igapäevaselt luksusliku maasturiga kontori, jõusaali, restoranide ja oma kesklinna korteri ning äärelinna maja vahet. Martin tunnistab, et ta ei ole eestlaslikult kooner, ütleb, et naistega tuleb olla ettevaatlik ja leiab, et ühe naisega üle 3 aasta koos olla pole mõtet. Eriti, kui tegu on Eesti naisega. Nüüd on Martin nõuks võtnud endale vene naine leida.
„Ma ei välista tulevikus mõnd pikemat suhet, aga see ei saa kindlasti olla eesti naine,” kommenteerib Martin oma suhtefilosoofiat. „Eesti naiste säde kustub väga kiiresti.”

Martin on 34-aastane edukas mees, kes liigub igapäevaselt luksusliku maasturiga kontori, jõusaali, restoranide ja oma kesklinna korteri ning äärelinna maja vahet. Martin tunnistab, et ta ei ole eestlaslikult kooner, ütleb, et naistega tuleb olla ettevaatlik ja leiab, et ühe naisega üle 3 aasta koos pole suutnud olla. Eriti, kui tegu on Eesti naisega. Nüüd on Martin nõuks võtnud endale vene naine leida.
„Ma ei välista tulevikus mõnd pikemat suhet, aga see ei saa kindlasti olla eesti naine,” kommenteerib Martin oma suhtefilosoofiat. „Eesti naiste säde kustub väga kiiresti.”

Sa oled 10 aasta jooksul koos elanud 5 erineva naisega, kes kõik on olnud eestlannad. Miks sa usud, et ühe eestlannaga ei ole võimalik kogu elu koos olla?
Eesti naised on tüübilt depressiivsed – virisevad palju, õiendavad ja kui lapsed käes, siis ei hoolitse enam enda eest. Isegi kui alguses on kõik hästi, muutuvad nad varem või hiljem selliseks. Lisaks ei ole neil sädet, nad on tühja pilguga ja igavad. Need aga, kes pole igavad, on liiga ennast täis ja tüütud, räägivad mingit võrduse juttu ja peavad end väga targaks.

Millisest rahvusest naine siis sulle sobib?
Mul on olnud lühiajalisi suhteid erinevatest rahvustest naistega- soomlannaga, venelannadega, hispaanlannaga ja lätlannaga. Mulle sobib siiski nn endiste sovietiriikide kultuuriga naised- venelannad ja lätlannad on parimad. Enamus mu sõpradel on vene naised ja ausalt öelda olen ka ise nõuks võtnud vene naine võtta.

Mis konkreetselt sind eestlannade puhul häirib?
See, et nad ei oska armastada. Mehed on egoistid ja neile meeldivad naised, kes neid armastavad- see on kõigile teada, et eesti mees ei meeldi eesti naisele.
Veel viie aasta eest olid ka eesti naised rohkem slaavi tüüpi, armastasid ennast ja meest, aga nüüd on muutunud nad aina rohkem skandinaavia naisteks, kes armastavad elu, mis mulle sugugi ei istu. Nad on kunstlikult iseseisvad, enesekesksed ja mis kõige kurvem- ei hoolitse enam enda eest. Eks selle eest tuleb tänada kogu eesti naiste sugu, kes halvustavalt kõiki ilusaid naisi tibideks sõimavad. Ükski naine ei taha ju tibi olla, see on negatiivne ja mõttetu naine. Üks mu sõbranna ütles mulle, et ei julge end tööle või välja minnes ilusaks teha, sest teised naised neelavad ta elusalt alla ja milleks seda kadedust vaja. Vot sellised on need eesti naised.  Vene naistel on just vastupidi- kõik naised tahavad olla ilusate naiste sõbrannad.

Kui rahvus kõrvale jätta, siis milline on sinu naiste maitse?
Minu suur viga on see, et mulle meeldivad üheaegselt ilusad ja targad naised, selliseid on eestlannade seas päris palju, aga kahjuks rikub sellise kahe omaduse kooslus naise iseloomu ära- nii ära tõusevad, et arvavad, et neile on kõik lubatud.  Lisaks ei suuda eesti naine enda välimust ära kasutada- ta kas ei viitsi enda ilu välja  tuua või siis näeb liiga tugevalt oma puudusi- ta ei armasta ennast. Vene naine oskab meikida, oskab tuua välja oma naiselikke seksikaid kumerusi ja oskab mehi kohelda.
Kurb on ka see, et ilus ja tark eesti naine ei pea tegelikult püsisuhtest lugu, sest need, kes on mehega koos, otsivad alalõpmata kedagi uut ja paremat, kuna oma mees on ” jobu eesti mees”.  Ja teine grupp ilusaid ja tarku ongi üksikud, sest keegi neile ei sobi- rikast machomeest ei jagu ju kõikidele.

Mis sind naiste juures kõige rohkem hirmutab?
Mind ei hirmutagi miski, olen kõike näinud- nii neid naisi, kes mind raha pärast on tahtnud ja nädalase suhtlemise järel juba kingitusi kauplevad, kui neid naisi, kel mehed kodus ja minuga vaid seiklust otsivad. Ausalt öelda olen naistes pettunud. Olen alati omavanuseid naisi vaadanud, mind ei huvita verinoored naised, aga viimastel aastatel olen aru saanud, et selles eas naised on liiga lõhutud- ei oska enam armastada, ei usalda mehi ega iseennast. Võib olla peaksin kah  10 aastat nooremaid vaatama, aga seal on jälle teine oht- mõne aja pärast on need naised samuti kibestunud ja katkised.

Kas sa ise oskad armastada?
Olen sellele palju mõelnud, oma käitumisi ja otsuseid analüüsinud ja tänu selle usun, et oskan, kui õige naise leian. See, et ma naistest ära tüdin, viitab sellele, et pole õiget naist, mitte sellele, et ma tahangi suhtest suhtesse hüpata. Ka mina saan ju iga pettumusega uuesti haiget.

Miks sa ikka ja jälle eestlannadega koos elad, kui nad sulle üldse ei meeldi?
Sest mulle meeldib, kui saan kodus emakeeles rääkida ja minu lastel on tulevikus üks kindel emakeel ja kultuur. Selliseid eesti naisi, kes on slaavi suure südamega, siirad ja rõõmsad, üdini seksikad ja naiselikult arukad, kahjuks kohanud ei ole.

Miks sa siis  üldse koos oled elama hakanud nende naistega, kui tead, et nad sulle ei sobi?
Sellele järeldusele, et ei sobi, olen alles nüüd jõudnud. Varem arvasin, et asi on minus, aga tegelikult on siiski viga Eesti naise natuuris, see on nagu sõita terve elu Ford Ka-ga- liigub ju küll, aga mis sõidumõnu puudub :). Eesti naisega lihtsalt ei kannata üle 3 aasta koos olla, ei ole nauditav. Nad ei oska kirge hoida ja süüdistavad kõiges meest. Eesti naise puhul kehtib ideaalselt see “muru on teisel pool rohelisem” mõte, sest kõik nad virisevad eesti meeste üle ja sellest saab igal endast lugupidaval mehel siiber. Välismaa naine ei ütle kunagi, et eesti mees ei kõlba mitte kuhugi. Ja ma ütlen teile veel seda, et eesti mehed ei ole külmad ja hoolimatud- kõik oleneb naisest, kes oskab seda välja tuua ja kes mitte.

Kas sa ei arva, et üldistades teed osadele Eesti naistele liiga. Kõik pole ju ühesugused.
Tead, enamus siiski on sellised, mu vene sõbrad kutsuvad Eesti naisi irooniliselt ” siniverelisteks.” – kõik on “fuih” ja “uih”. Mul on selline nõme olukord oma viimase sõbrannaga: ta ütles mulle, et ma ei oska nagunii teda üllatada ja seetõttu ta valis ise ehtepoest endale sünnipäevakingituse välja ning minu ülesandeks on selle eest vaid maksta.  Sellise jutu peale tegin hoopis teise liigutuse-  jätsin sünnipäevakingi ostmata aga kirjutasin talle luuletuse, mille sünnipäevahommikul ette lugesin.  Tahtsin lihtsalt vaadata, kui oluline on talle kallis nänn ja raha. Ta pakkis asjad ja läks minema. Öelge, kas mõni normaalne naine oleks selle peale ära läinud, et ei saanud kallist kinki. Kui minu arvamus eesti tarkadest ja ilusatest  naistest tõele vastab, siis näete peagi siin majanduskriisi olukorras palju mehi, keda naised maha jätavad, kuna mees pole enam piisavalt edukas ja rikas. Haige värk, aga sellised need eesti naised on- parem võtavad mõne Soome või Inglise ohmu endale, et majanduslikult kindlustatud olla.