Ekspert: kallima kustutamine Facebooki sõbralistist tagab õnnelikuma suhte

Ekspert: kallima kustutamine Facebooki sõbralistist tagab õnnelikuma suhte

Oma kaaslase “unfriendimine” ehk sõbralistist kustutamine sotsiaalmeedias võib olla parimaks nipiks pikaajalise suhte saavutamisel. See on midagi, mida suhteeksperdid kindlameelselt paaridele soovitavad.

Oma kaaslase unfriendimine ehk sõbralistist kustutamine sotsiaalmeediast võib olla parimaks nipiks pikaajalise suhte saavutamisel. See on midagi, mida suhteeksperdid kindlameelselt paaridele soovitavad.

 

Psühhoterapeut Ian Kerner usub, et paarid, kes kasutavad aktiivselt sotsiaalmeediat, ei suhtle päris elus piisavalt ning korralikult.
Kerner soovitab, et parim viis säilitada eluterve suhe, on oma kallima kustutamine sõbralistist ning tema jälgimise lõpetamine – olgu siis tegemist Facebooki või Instagramiga.

Kerner väidab, et ta näeb aina rohkem seesuguseid paare nõustamist otsimas, kus üks suhte osapool postitab pidevalt oma mõtteid ja pilte sotsiaalmeediasse, kuid teine pool ei soovi, et iga nende liigutus oleks teiste silme all kajastatud. Ning see omakorda tekitab suhetes pingeid ja probleeme.

“Pange oma iPadid, mobiiltelefonid ja sülearvutid ära. Uuringud kinnitavad, et isegi siis, kui need asjad teie läheduses on, muudavad need oluliselt teie omavahelise vestluse sisu,” õpetab Kerner.

Terapeut selgitas, et ka tema ise kustutas oma Facebooki konto pärast seda, kui talle sai selgeks, et see ei mõju tema abielule hästi.

“Ma ei soovinud oma naisega Facebookis “sõber” olla. Ma ei soovinud kogu seda informatsiooni teada, mida ta enda lehele postitas. Kui üldse midagi, siis tahtsin vähem infot – nii säilib suhtes müstika ja ettearvamatus. Ma ei tahtnud näha tema postitusi selle kohta, kui tüdinenud ta on või mitmendat kohvi joob. Seega oma põgusa Facebooki kasutamise perioodil kustutasin oma abikaasa oma sõbralistist. See on midagi, mida ma soovitan kõikidel paaridel teha.”

Allikas: uk.style.yahoo.com