Ettevaatust: neid vigu tasuks suhtes vältida!

Ettevaatust: neid vigu tasuks suhtes vältida!

Health24 pani kirja 12 viga, mida tasuks suhtes olles vältida.

 

Health24 pani kirja 12 viga, mida tasuks suhtes olles vältida.

Klammerdumine

Neurootiline kinnisidee, et peate kogu oma vaba aja koos veetma, ei tee suhtele head. Igaüks vajab vahepeal aega enda jaoks ning soovib koos olla ka oma sõpradega.

Lausega ”kui sa mind armastad” väljapressimine

Kuigi su kallim võib sind meeletult armastada, ei saa sa teda sellele tuginedes panna lõpetama joomist, suitsetamist, liigsöömist või muud halba omadust. Halbadest viisidest vabaneb inimene vaid siis, kui ta seda ise soovib.

Laps päästab kooselu

Kui suhe on jõudmas lõpusirgele, ei ole lapse hankimine lahendus. Lapse sünd, nii imeline sündmus kui see ka ei oleks, tekitab suhtele vaid lisastressi. Kui armuelu pole sujunud enne lapse sündi, siis vaevalt paraneb see ka pärast last.

Armukadedus

Väike armukadedus on tervitatav ja võib suhtele kasuks tulla, kuid kui sa loed kallima sõnumeid ja e-posti, viitab see suuremale usaldusprobleemile. Pidev kahtlustamine ja jälitamine tekitavad kõigis meis ahastust ja see võib rikkuda kogu suhte.

Tagasitegemine

Kui kallim unustab helistada, et tööpäev venib pikale, ei tähenda see seda, et pead talle ilmtingimata tagasi tegema. Iga vea etteheitmine võib kaasa tuua ebameeldiva ringluse. Lapsiku käitumise asemel räägi kallimaga sellest, mis sind häirib ning asjad saavad tõenäoliselt kiiremini ja edukamalt korda.

Kallimast tagarääkimine

Sa ju ei soovi, et tema sinust teistele halba räägiks?

Pilt on, häält ei ole

Vaikimine võib halvimal juhul kesta igavesti. Naised varjavad tihtipeale oma pahameelt vaikimisega, ka siis, kui mehel pole aimugi, millest selline käitumine alguse sai. Taaskord on rääkimine tulemuslikum lahendus.

Vabasuhe

Selline suhe toimib väga harva. Varem või hiljem tulevad suhtesse armukadedus, ebakindlus ja tülitsemine. Lihtsam on olla kas päriselt koos või eraldi.

Koos püsimine lapse tõttu

Laps tunneb ennast paremini lahutatud ja õnnelike vanematega, kui vanematega, kes tülitsevad ja on õnnetud. Lapsed tunnevad vaistlikult asju ja õnnetu kooselu ei jää neil kindlasti kahe silma vahele. Lastel on ka kiire kohanemisvõime ja kuigi lahkuminek võib tervele perele väga raske olla, on see teinekord ainus lahendus. Oluline on lastega asjadest ausalt ja avatult rääkida.

Mugavusest koos olemine

Kui suhe on ennast ammendanud, pole mõtet vaid mugavusest koos edasi olla. See ei ole õiglane kummagi osapoole suhtes. Kui olete muutunud teineteisele vaid sõpradeks, siis miks te ei või olla seda ilma suhtes olemata?

Mahajätmine kellegi teise kaudu

Kui oled piisavalt küps suhtes olemiseks, oled ka piisavalt küps, et lahkuminekust otse rääkida. Mahajätmine läbi sõprade, Facebooki, sõnumi või e-posti on rangelt keelatud!

Jätad kallimale ütlemata, et teda armastad

Igaühele meist meeldib kuulda, et teda armastatakse. Armastuse avaldamine võib tunduda läilana, kuid see tekitab heameelt ja hoiab suhte korras. Proovi seda!

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid