Flirdi mõnuga!

Flirtima võib õppida igaüks meist. Selle jaoks on vaja vaid enesekindlust ja avatud meelt. Kerge ning süütu flirt on lubatud ka hõivatud isikutele, kirjutab Rakkaudeksi.

Flirtima võib õppida igaüks meist. Selle jaoks on vaja vaid enesekindlust ja avatud meelt. Kerge ning süütu flirt on lubatud ka hõivatud isikutele, kirjutab Rakkaudeksi.

”Flirtimise juures on nõutav positiivne meeleolu. Selle juurde pääseb väikese enesekindluse upitamisega. Näiteks välimusse investeerimine võib muuta enesekindlamaks,” sõnas inimsuhetekoolitaja ning flirdiguru Eila Kaarresalo-Kasari.

Hea enesetunne on flirdi A ja O. Kui inimene on iseendaga rahul, tuleb temast lõdvestunud ja teiste silmis atraktiivne. ”Meeldiv tunne nakkab. Kui oma vigadest hoolimata kannab inimene ennast väärikalt, siis märkavad seda ka teised,” kinnitab Karresalo-Kasari.

Rohkem juttu, vähem alkoholi

Liigne alkohol muudab ka ilusa inimese ebaatraktiivseks, kellele flirt tähendab kahemõttelisi vihjeid pärast baari sulgemist. Sellisele tüübile tuleks tingimusteta öelda ei, aitäh.

Flirt põhineb lisaks silmamängule ka ausal ja avatud vestlusel, mida võib harrastada igal ajal ja igas kohas. Seega soovitab flirdiguru julgestusnapside võtmise asemel lihvida hoopis oma vestlusoskuseid. Lõdvestunud vestlus kas või naabriga loob põhja ka osavale flirtimisoskusele.

”Kui inimene on häbelik, võib ta sarmikaid näo- ja käežeste õppida ka telereklamidest või filmidest,” soovitab Karresalo-Kasari.

Suhtle julgelt

Kui inimene kohtab kusagil kedagi huvipakkuvat, kardab ta enamjaolt  luua temaga kontakti, sest pelgab äraütlemist. Tõde on aga selles, et kui tahad midagi saada, pead julgema ka vastu andma. Kes riskib, see joob šampanjat. ”Äraütlemist on mõttetu karta. Alati tasub vähemalt üritada. Kui objekt ei ole Sinust huvitatud, siis liigu edasi järgmise suunas,” soovitab flirdiguru.

Traditsiooniline ”mees teeb algatuse” kontseptsioon ei kehti enam tänapäeval. Kaasaegne ja tugev naine ei pea nurgas kükitama ning ootama printsi valgel hobusel. ”Naine võib paljustki ilma jääda, kui ta jääb ootama, millal meesterahvas ükskord algatuse teeb. Valge ratsu jääb sedasi tõenäoliselt tulemata.”

Ka hõivatud isik võib flirtida

Kus siis läheb hea maitse piir flirtimisel hõivatud isikuga? Valdkonna ekspertide sõnul on kerge ning süütu flirt lubatud ka hõivatud isikule, kuid mäng peab jäämagi vaid mänguks.

”Teist osapoolt ei tohi viia eksiteele, vaid tuleks delikaatselt märkida, et oled hõivatud. Võõrastega võib suhelda ning tantsida, kuid kaugemale truu partner ei lähe,” märgib Karresalo-Kasari.

 

Anneli Allikas-Parv