Heidi Ruul: ei, aitäh!

Heidi Ruul: ei, aitäh!

Pärast eelmise nädala kolumni avaldamist jooksid nii minu telefon kui erinevad postkastid täiesti umbe. Umbes veerandi kontakteerujatest moodustasid naised, kes minuga nõustusid – toredad mehed on ka nende meelest muutumas lihtsalt ilusaks müüdiks. Ülejäänud kirjad, sõnumid ja telefonikõned panid mu aga väga veidrasse positsiooni, sest suurem osa neist oli teele pandud meeste poolt, kes on juba suhtes! Veel imelikumaks läks olukord siis, kui neile ühtse “ei, aitäh – sul ju on naine” vastuse laiali saatsin. Selle peale hakkas enamik kahetsema, et minuga üldse üle pika aja kontakti julges astuda ja nii hakati meeleheitlikult justkui ühest suust paluma, et ma sellest jumala eest ei kirjutaks. Sorry poisid, kirjutan küll! 

Pärast eelmise nädala kolumni avaldamist jooksid nii minu telefon kui erinevad postkastid täiesti umbe. Umbes veerandi kontakteerujatest moodustasid naised, kes minuga nõustusid – toredad mehed on ka nende meelest muutumas lihtsalt ilusaks müüdiks. Ülejäänud kirjad, sõnumid ja telefonikõned panid mu aga väga veidrasse positsiooni, sest suurem osa neist oli teele pandud meeste poolt, kes on juba suhtes! Veel imelikumaks läks olukord siis, kui neile ühtse “ei, aitäh – sul ju on naine” vastuse laiali saatsin. Selle peale hakkas enamik kahetsema, et minuga üldse üle pika aja kontakti julges astuda ja nii hakati meeleheitlikult justkui ühest suust paluma, et ma sellest jumala eest ei kirjutaks. Sorry poisid, kirjutan küll! 

Minu meelest peavad naised üksteise seljatagust valvama ja just sel põhjusel on täiesti lubamatu luua suhet mehega, kes on juba hõivatud. Ma saan aru, et mehest totaalselt lummatud olles võib olla lihtne eirata, et oled tema jaoks lihtsalt meelelahutus ja varuvariant. Kuid see on koht, kus tuleks kindlasti oma sisemist häält kuulata, sest see lausa karjub, et teise naise mehega sehkendamine on vale! 

Ma ei targuta niisama. Ka mina olen hõivatud mehesse armunud olnud. Ta oli kõik, millest unistada oskasin ja meievaheline klapp oli sürreaalne, AGA minu suureks ebaõnneks oli ta juba ühe imearmsa naisega abielus. Kuna meie mõlema näol oli tegemist tõsiste kontrollfriikidega, ei juhtunud meie vahel kunagi midagi keelatut. Ometigi ei suutnud kumbki meist seda müstilist sidet lõpuni ignoreerida. Oli hetki, kui ma tõsiselt mõtisklesin, mis juhtuks, kui ta oma naisest lahku läheks ja me kuskil kaugemal uuelt leheküljelt alustaksime ning seejärel õnnelikult elu lõpuni koos elaksime. Õnneks hoidis gravitatsioon mu ilusti maa peal ja ainult mõtteks see jäigi. Esiteks pole ilus teisele naisele nuga selga lüüa ja teiseks me poleks ilmselgelt  “happily ever after” elanud. Kes juba üks kord petab, teeb seda väga suure tõenäosusega uuesti. Just nendel põhjustel otsustasin selle inimesega suhtlemise lõpetada. Ma ei tahtnud seda teha, ausalt! Kuid ma ei tahtnud olla ka inimene, kelle pärast lahutuspabereid vormistama minnakse ja kes tulevikus oma moraalselt valede valikute tõttu karmavõlga kinni taguma hakkab. 

Ma juba tean, et nüüd tõusevad tagajalgele kõik, kes arvavad, et kui mees kõrvale vaatab, siis järelikult on tema praegune suhe mäda ja laguneks lähitulevikus nii ehk naa. See pole vabandus! Kui suhe on kuristiku äärel, siis võiks mehel olla piisavalt mehelikkust, et otsustada, kas ta võtab end kokku ja hakkab suhte päästmise nimel tööle või lõpetab selle ära ning jätkab oma eluteed siis juba omapäi või kellegi teisega. Kahenaisepidamine oma otsustamatuse tõttu on minu meelest lihtsalt piinlik ja sellised argpüksid ei vääri enda kõrvale isegi ühte naist!

Siin on minu poolt veel sedasorti meestele hoiatuseks ja naistele lihtsalt mõtisklemiseks (või ellu viimiseks) väike kild infot: 

Interneti-avarustes on sellistele tüüpidele pühendatud eraldi leheküljed, kuhu naised saavad sookaaslastele hoiatuseks üle aisa löövate meeste nimed ning neid illustreerivad fotod postitada. Ehk peaks ka Eestis sarnase lehekülje looma? Mulle tundub hetkel küll, et see nimekiri tuleks pagana pikk … 

 

 

Heidi Ruul