Julge olla seksikas!

32 kommentaari
Julge olla seksikas!

Mida tähendab sõna seksikus Sinu jaoks? Kas kirjeldaksid ennast selle sõnaga? On see midagi erootilist, varjatut või julget ja paljastavat? Kui seksikana ennast hetkel tunned? Kas usud, et oled seksikas veel ka 20 aasta pärast? Julge olla seksikas, soovitab Rakkaudeksi.

Mida tähendab sõna seksikus Sinu jaoks? Kas kirjeldaksid ennast selle sõnaga? On see midagi erootilist, varjatut või julget ja paljastavat? Kui seksikana ennast hetkel tunned? Kas usud, et oled seksikas veel ka 20 aasta pärast? Julge olla seksikas, soovitab Rakkaudeksi.

”Riietega paneksin enda seksikuse hindeks 8, alasti olles 6. Riietega on võimalik nii palju varjata ja rõhutada, ka valetada.”

”Mida vanemaks ja kortsulisemaks ma muutun, seda seksikamana ennast tunnen. Kuidagi on nagu suurem õigus oma keha nautida.”

”Lõhn on väga oluline, nii naise kui ka mehe juures. Kui juuksed on puhtad, keha kreemitatud ja kaenlaalused värsked, siis tunnen end seksika ja enesekindlana.”

Mis on seksikus?

”Tunnen end seksikana olenevalt olukorrast, kui partner on seksikas ja meeldib mulle.”

Seksikuse juurde kuuluvad tugevad eeldused ja nägemused. Omades mõtetes võib kergesti mõelda, et Sa ei saa olla seksikas, sest ei vasta sugupoolele kehtestatud iluideaalile või Sul ei ole võrgutamise oskuseid.

”Kui tunnen end sobilikuna, siis olen enda meelest seksikas. Näiteks kui tunnen ennast samaaegselt ilusa ja targana, mitte siis, kui tunnen, et olen vaid üks neist.”

Seksikus ei olene kilodest või rindade suurusest. See on suhtumine, mis väljendub pinnapealselt ja mõjutab sügavalt. Oma keha, sugu ning seksikust on luba nautida isegi siis, kui Sa ei vasta karmidele iluideaalidele. On vale mõelda, et seksikus on kinni vaid ühest kehaosast.

Seksikus on eelkõige tervik, mitte ainult paljastatud kehapind või teatud kehaosa. See on seksuaalne vihje selle kohta, et mulle meeldib mu keha, hoolitsen oma seksuaalsuse eest ja minu eesmärk on erootilisus. Oma seksuaalsusega võib olla üsna sassis suhe, kuigi mulje võib jääda teistsugune. Seksikus ei ela naha pinnal, vaid meie meeltes.

Seksikus on kadunud?

”Praegu ei tunne end üldse seksikana. Olen väsinud, kaalus juurde võtnud ja tujust ära. Isegi jalakarvu pole ma terve talve raseerinud.”

Millised asjaolud või tegurid takistavad Sind mõtlemast, et oled seksikas, tahetud ja erutav? Milliseid kehaosi tahad varjata? Kas häbened oma seksuaalsuse, naiselikkuse või mehelikkuse juures midagi? Kas Sinus on midagi sellist, mis on Sinu meelest vastuolus sellega, mida pead seksikaks ja erutavaks?

Kui ennast ei peeta seksikaks, olenemata mõnest lisakilost või rindade suurusest, on oma seksuaalsusega silmitsi seismine tihtipeale laiem probleem. Mõnikord partneri seksuaalset pilku või erootilist hellitust võib olla raske käsitleda. Osad keelavad partneril talle ütlemast, et on seksikas või ilus, vaid sellepärast, et tunnevad ise, et nad seda pole. Partneri komplimente, imetlust ja kiindumust sageli ignoreeritakse ainult sellepärast, et tuntakse, et teine valetab, sest Sa ise ei tunne ennast ilusana.

Energiat andev jõud

Mis juhtuks, kui Sa hakkaksid nägema ja usaldaksid alistuda oma ainulaadsele seksikusele? Kuigi oma silm või mõistus ei taha seda veel aktsepteerida, tasuks siiski julgelt vastu võtta teiste komplimente ja puudutusi.

”Eriti meeldivad mulle mu rinnad ja olen nende kohta väga palju positiivset tagasisidet saanud. Kui olukord nõuab erootikat, siis rõhutan oma rindu.”

Seksikus on mäng oma keha ja vaimu vahel. Et olla seksikas, pole vaja kellegagi seksida, vaid see on Sinu sees pulbitsev ja energiat andev jõud ka igapäevaelus. Seksikust ei pea näitama kogu maailmale. Seda võib pühaks pidada nii vallaline kui ka suhtes olev inimene. See võib olla ainult Sinule teadaolev rõõm oma keha suurepärasusest, meelt hellitavatest unistustest või seksikast pesust.

Hoolitse oma erootilisuse eest

Oma erootilisuse eest hoolitsemine on oma sisemise valguse toitmine, isegi kui see ei sära kogu maailmale. Naudi naiselikkust, mängi mehelikkusega. Taotle teadlikult erootilist aistingut endas ja kehas.

Ära nõustu ennast häbenema vaid seetõttu, et Sa ei ole täiuslik. Anna endale luba olla seksikas koos oma vigadega.

Seksikuseni on sageli lihtsam jõuda uue suhte alguses, kui see on täidetud särisevast erootilisusest ja soovist. Suhte vananedes kaotavad paljud voodis leegi ning kustuvad ka ise. On raskem olla erootiline ja kirglik pikas lähedasemas suhtes, kui partneriga, kellega on olemas distants.

Erootilise usu poole püüdlemises peab võtma ka vastutuse. See ei taastu iseenesest, vaid seda tuleb teadlikult hoida. Ära peida ennast tüdrukuliku või poisiliku käitumise taha, vaid õpi nautima täiskasvanud inimese erootilisusest. Julge olla naine ja julge olla mees. Julge olla seksikas.


Anneli Allikas-Parv