Ka mees vajab privaatsust

26 kommentaari
Ka mees vajab privaatsust

Nii et su partner varjab sinu eest üht-teist? See on tema õigus. Vaevalt, et sina temalegi kõike oled rääkinud. Kas tõesti ei ole midagi, mida meelsamini vaid enda teada hoiaksid. Muidugi on. Meil kõigil on asju, mida häbeneme, alla surume või lihtsalt ebamugavaks või privaatseks peame. Ja sinu partner ei erine sinust sugugi.

Su partner varjab sinu eest üht-teist? See on tema õigus. Vaevalt, et sina temalegi kõike oled rääkinud. Kas tõesti ei ole midagi, mida meelsamini vaid enda teada hoiaksid. Muidugi on. Meil kõigil on asju, mida häbeneme, alla surume või lihtsalt ebamugavaks või privaatseks peame. Ja sinu partner ei erine sinust sugugi.

Kas asi on selles, et sa ei usalda teda? Sel juhul on sul probleeme ja need probleemid pole seotud üldse temaga ja sellega, et ta sulle midagi rääkimata jättis. Probleem puudutab usaldamist ja mitteusaldamist.

Kui sa siiski oma kallimat usaldad, ei ole ju probleemi. Tal on täielik õigus privaatsusele. Nagu ka sinul. See, et ta sind armastab ja tahab sinuga oma elu jagada, ei tähenda veel, et ta peaks hülgama iga viimsegi raasu oma identiteedist või loobuma õigustest veel kunagi midagi enda teada hoida. Kui ta eelistab veeta natuke aega omaette, ei soovi sind endaga samal ajal vannituppa, eelistab hoida sõbra saladust või asjade üle juurelda, enne kui neid sinuga arutab, siis on see tema õigus. Tegelikult ei ole ta üldse kohustatud põhjendama, miks ta privaatsust soovib.

Ja sul ei ole mitte mingit õigust sellepärast tema elu keeruliseks muuta. Ei mingit meelitamist, ei mingeid ähvardusi, ei mingit surveavaldamist, ei mingit uudishimutsemist, ei mingit emotsionaalset väljapressimist. Jäta ta lihtsalt rahule ning taga talle tema privaatsus.

“Ma tean üht paari, kes pööras tülli sellepärast, et mehele ei meeldinud, et naine sõpradega ilma temata kohtus ning pikki telefonikõnesid pidas, kui mees kuulmiskaugusel ei viibinud. Mees oli endast väljas, naine võttis sisse kaitsepositsiooni ning see tekitas nende vahele suure lõhe. Asjad hakkasid päris inetuks minema, kui jõudis kätte mehe sünnipäev – kulminatsiooniks tohutu üllatuspidu. Jah, just seda naine terve aja kavandanud oligi. Ta oli kulutanud ettevalmistusele tunde ning tuleb öelda, et peo toimumise ajaks oli naisel nii kõrini kõigist kannatustest, mis mees talle põhjustanud oli, et ta soovis, et ei oleks seda sünnipäeva korraldanudki,” selgitas põhjendatud privaatsuse vajadust raamatu ” The rulers of love” autor Richard Templar.

Ei saa väita, et ka sinu partner plaanib sulle parajasti sünnipäevapidu, kuigi loodame, et see on nii. Tuleb lihtsalt arvestada, et on erinevaid võimalusi, miks su partner privaatsust vajab, ning see ei pruugi ilmtingimata tähendada, et teie suhe ohus on.

“Tegelikult ka selle paari puhul, kui mees ei oleks nii reageerinud, oleks see juhtum kindlasti nende suhet hoopis tugevdanud,” räägib Templar.

Ainuke asi, mis sind murelikuks peaks muutma, on see, et sa oma partnerit ei usalda.

 

 

 

Triin Tisler

 

Sarnased artiklid