Kas esimene armastus jääb püsima?

{:338499 width=120 height=78 align=right}Ühed laulusõnad ütlevad, et esimene lumi sulab alati, kuid kas ta ikka sulab? Kindlasti on neid paare, kes olid teineteisele esimeseks armastuseks ja kelle suhe kestab seniajani. Oma esimese armastuse loo räägivad meile Annika ja Marko, kellest ühe armastus kestab senini ja kellest teine valusalt vastu näppe sai.

{:338499 width=120 height=78 align=right}Ühed laulusõnad ütlevad, et esimene lumi sulab alati, kuid kas ta ikka sulab? Kindlasti on neid paare, kes olid teineteisele esimeseks armastuseks ja kelle suhe kestab seniajani. Oma esimese armastuse loo räägivad meile Annika ja Marko, kellest ühe armastus kestab senini ja kellest teine valusalt vastu näppe sai.

Annika oli 14- aastane kui kohtus oma esimese armastusega. Nende suhe oli algul kui Ameerika raudtee, kuid nüüdseks on suhe saavutanud stabiilsuse. Nad on olnud koos 10 aastat, sellest 4 kihlatud ning päevakorda on tõusnud ka pulmad. "Ma ei ütleks, et ma olin oma mehega tutvudes noor. Tunded ju vanust ei küsi. Ega me algul ei mõelnudki, et nüüd oleme koos ja jäämegi kokku. See oli selline tüüpiline teismeliste suhe, kus minnakse lahku ja siis ollakse jälle koos. Tekkis aeg, kus tema soovis olla rohkem sõpradega ja mina olin veel päris noorekene, soovisin veel ringi vaadata ning nii me lahku läksimegi. Ometi saime me uuesti kokku, kuid seda vaid sõbra tasandil. Käisin tal tihti külas, kuigi mul oli uus noormees ja temal uus tüdruk, aga miski tõmbas meid ikka teineteise poole. Ta läks oma tüdrukust lahku ja palus mind tagasi. Rääkis, kuidas ma olen ainukene, kellega ta ennast avada julgeb ja kellega koos hea on. Minu ja selle teise kuti suhe oli ka selleks ajaks vinduma hakanud. Ei saanud enam koos olla temaga, sest me vaid tülitsesime ning mis suhe see ikka selline on, kus süda teise järele karjub. Hakkasimegi uuesti käima, kuid siis tuli periood, mil mu armastatu välismaale õppima läks ja mina Eestisse jäin. Käisin tol ajal keskkoolis. Selline kaugsuhe oli minu jaoks väga raske, sest olin populaarne tüdruk ning lisaks noor ja loll ka veel ning tekkisid kõrvalsuhted. Tegin mehele sedasi väga haiget, nüüd muidugi kahetsen, kuid siis tahtsin kogu hingest ringi käia ja niisama olla. Puuga pähe sain tollel päeval, kui mees minu tegude pärast nutma hakkas. Süda lendas kildudeks ning sain aru, kui rumalasti ja valesti ma käitunud olin. Lubasin, et enam iial ei pea ta minu pärast pisaraid valama, sest ta on alati olnud minu üks ja ainus. Pidasin oma sõna ning peale keskkooli lõppu kolisin mehe juurde elama. Mul on hea meel, et mulle lõpuks mõistus pähe tuli, sest ta on tõesti hea mees. Ta armastab, hoiab ja kaitseb mind. Selliseid mehi on vähe, kuid mina olen leidnud oma. Loodan südamest, et minu esimene armastus leegitseb veel ka 30 aasta pärast," jutustab Annika.

Annika lugu on harv näide, sest tavaliselt esimene armastus kestma ei jää. Ikka tahab inimene olla koos ka kellegi teisega ja mitte tervet elu veeta ühe ja sama inimesega. Kurb küll, aga tänapäeval vägagi tõsi. Suhted, kus vannutakse armastust ja samas võetakse ning jätetakse, on aina enam ja enam populaarsemaks muutunud. Järgnevalt räägibki oma esimese armastuse loo 25- aastane Marko.

{:338511 width=120 height=90 align=left}Marko oli 18- aastane, kui tema ellu tuli tema esimene armastus. Tüdruk oli täpselt selline nagu Marko oma unistuste naist ette kujutas. Paraku ei läinud kõik nii nagu noormees soovis ning koos ei ole nad enam ammu. "Maria oli nagu unistustest välja astunud. Tal oli hea süda, ta teadis alati, mida öelda ning lisaks kõigele oli ta väga ilus. Ma ei tea senini, mida ta minus nägi, sest ennast ma tüdrukute lemmikuks just ei pea, kuid ometi hakkasime käima. Algul oli kõik ilus ja hea. Saime iga päev kokku, viisin talle lilli, käisime väljas ning olime väga armunud. Vähemalt mina olin ning mida aeg edasi, seda suuremaks läksid minu tunded. Ütlesin ka Mariale, et ta on minu esimene ja tõeline armastus, aga Maria vaid naeris. Nüüd tagantjärele tundub, et ta naeris minu armastuse üle, aga siis arvasin, et ta naeris, sest ka tema tunneb sama. Kolisime Mariaga peale aastast käimist kokku ning tundus, et meie muinasjutt on igavene. Kuid siis avastas Maria, et ta ootab last. Mina olin väga õnnelik, sest oma laste emaks olin unistustes just teda ette kujutanud. Maria aga teatas, et tema last ei soovi ning käis salaja aborti tegemas. Olin väga löödud ning sealtmaalt hakkas meie suhe alla käima. Maria hakkas üksi väljas käima, talle tekkisid kahtlased sõbrad ning räägiti, et ta magab kõigiga, kes seda soovivad. See kõik tegi mulle väga haiget, kuid üritasin veel päästa, mis päästa annab. Ega eriti ei olnudki enam midagi päästa, ilmselt Maria ei soovinud minuga enam koos olla. Igatahes kolis ta minu juurest minema ning mina jäin omi haavu lakkuma. Uhkus ei lubanud enam Mariat paluma minna, et ta meile veel võimaluse annaks. Nüüdseks on sellest möödas seitse aastat, kuid uut naist ma veel senini leidnud ei ole. Maria tegi mulle liiga palju haiget ning mis seal salata – minu esimene armastus põleb veel mu südames, mis sest, et ta juba ammu läbi on," räägib Marko.

Kuigi esimene armastus ei pruugi kesta igavesti, jätab ta alatiseks jälje meie südamesse ning hinge. Ka kõik järgnevad inimesed meie elus võivad sarnaneda just selle inimesega, kelle vastu tundsime esimest korda nii suuri tundeid. Esimene armastus on puhas ja siiras tunne, millele mõeldes ka 10 aasta pärast ikka veel süda puperdama hakkab. Las jääda meile meie esimene. Olgu ta siis kurva või õnneliku lõpuga. Esimeseks armastuseks jääb ta nagunii.

Anneli Allikas
anneli@buduaar.ee