Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas petmisest võib üle saada?

Truudusetus on kooselus üks suuremaid pettumusi, kirjutab Rakkaudeksi.fi. See puudutab sügavalt nii petetut kui ka petjat ennast. Kas truudusetusest võib üle saada?

Truudusetus on kooselus üks suuremaid pettumusi, kirjutab Rakkaudeksi.fi. See puudutab sügavalt nii petetut kui ka petjat ennast. Kas truudusetusest võib üle saada?

Truudusetus solvab ja rikub kooselu peamist tugisammast – usaldust. Truudusetuse piirid sõltuvad inimesest ja suhtest. Paarisuhtes sõlmitud kokkulepped seavad piirid ka usalduse kuritarvitamisele. Ühele on piiriks suudlused, teisele seks ning kolmandale on suurim usalduse kuritarvitamine siis, kui luuakse vaimne suhe kellegi teisega. Usaldusest ja piiridest peab suhtes alati rääkima, et need oleksid mõlemale poolele selged.

Petja peab vastutama

Halvimal juhul rikub truudusetus kogu suhte aluse ning tulemuseks on lahkuminek. Truudusetuse põhjuseid on palju. Sageli ütleb petja, et ta ei tea, miks ta pettis või mis teda selleni tegelikult viis. Partnerit, oma suhet või alkoholi süüdistada on mõttetu. Petja peab oma teo eest ise vastutama, isegi kui selle põhjused on enda jaoks veel selgusetud või läbi mõtlemata.

Truudusetuses ei saa süüdistada kedagi teist või väliseid tegureid, sest see on olnud kas teadlikult või alateadlikult tehtud enda valik. Oma teo mõistmiseks ja vastutuse kandmiseks võib pöörduda ka professionaali poole, leidmaks viise, kuidas eluraskustega toime tulla.

Petmisest võib üle saada

Truudusetusest ülesaamine on pikk tee ning seda nii petjale kui ka petetule. Sügavalt solvavat tegu tuleb sageli käsitleda pika aja jooksul ja väikestes tükkides.

Truudusetusest on võimalik üle saada siis, kui mõlemal on piisav tahe töötada kooselu püsima jäämise nimel. Uuesti usaldama õppimist tuleb järk-järgult üles ehitama hakata.

Otsus kooselu lõppemise või selle jätkamise kohta tuleks teha rahus ja aja jooksul, mitte emotsioonide meelevallas olles.

Kas Sina andestaksid petmise?

 

Anneli Allikas-Parv