Katrin Lust: Naine võtke selle järgi, milline suguvõsa tal on

Hiljuti sain Tallinnas tööasjus kokku ühe toreda keskealise mehega. Kohtumise põhjuseks oli küll üks võimalik korruptsiooni juhtum pealinnas, aga enne kui pelgalt tööjuttu rääkisime - puudutasime mehe isiklikku elu ka. 


Hiljuti sain Tallinnas tööasjus kokku ühe toreda keskealise mehega. Kohtumise põhjuseks oli küll üks võimalik korruptsiooni juhtum pealinnas, aga enne kui pelgalt tööjuttu rääkisime – puudutasime mehe isiklikku elu ka. 

Tegemist oli kena ja korraliku meesterahvaga, kes rääkis paari sõnaga ka paari aasta tagusest lahutusest ja sellest kui raske on lapsi oma eksiga jagada.

Kuulasin meest käsi põsakil ja mingil hetkel küsisin, et miks nad üldse naisega lahku läksid, kui ta seda kõike nii igatseval toonil siiani meenutab.

Meesterahvas minu vastas ei mõelnud pikalt. Ta ütles, et ta ei osanud üldse arvata, et naise võtul tuleb arvestada ka tema perekonna ja lähisugulastega. Naine tuleb ju koos ämma ja teistega, kes hilisemat elu mõjutama võivad hakata.

Selle mehe sõnul keeraski nende elu tuksi mitte suhe oma kaaslasega, vaid lähedaste pidev eraellu sekkumine ja selle suunamine. Kas see tõesti võib olla võimalik…

Mees noogutas minu vastas ja laiutas käsi. Kui perekond oma nina laste ellu toppima hakkab ja naisele mehe kohta pidevaid etteheiteid teeb, siis mingi hetkel hakkab see üldplaani segama. Tekivad kodused pinged. Naine nõuab asju, mille ämm talle ette oli söötnud. Jne. Jne. 

Kõige huvitavam oli minu jaoks selle loo juures, aga minu vestluskaaslase kokkuvõte juhtunust. Ta ütles, et tulevikus ei vali ta enam kunagi mitte ainult naist ennast, vaid vaatab ülima ettevaatlikkusega üle kogu tema perekonna. Sest pole mõtet kokku kolida inimesega, isegi kui klapp on suur, kui temaga koos tuleb veel trobikond kaashingesid, kes hakkavad pereeluga ühes taktis käima. 

See oli päris huvitav tähelpanek, sest paljudel juhtudel võib ju tõesti olla nii, et kaks inimest saavad omavahel hästi läbi, aga kui ämm või äi või hoopis keegi kolmas kamandama hakkab pole asjal jumet. Tihti tekivadki ju suhtes probleemid sellest, et tahetakse pidevalt olla sellised nagu teised meid tahavad näha. 

Võibolla oli selle mehe jutus iva, mida tahtsin teiegagi jagada.

 

Katrin Lust