Kes on suuremad valetajad – kas mehed või naised?

Kes on suuremad valetajad – kas mehed või naised?

Koolitaja Carol Kinsey Goman kirjutab majandusajakirjas Forbes, et mehed ja naised valetavad erinevatel teemadel ja põhjustel ning see, kumb pool on suurem valetaja, sõltub sellest, kui suurt kahju üks vale tekitab. Goman uuris meeste ja naiste valetamist nii tööpostil kui esmastel kohtumistel ja tutvumistel.

Koolitaja Carol Kinsey Goman kirjutab majandusajakirjas Forbes, et meeste ja naiste valed on erinevad.  Kumb pool on suurem valetaja, sõltub sellest, kui suurt kahju üks vale tekitab. Goman uuris meeste ja naiste valetamist nii tööpostil kui esmastel kohtumistel ja tutvumistel.

Kui mehed valetavad, siis on see enamasti selleks, et olla suurem, tähtsam, rikkam või seksuaalselt atraktiivsem. Väidetavalt valetavad suur hulk mehi nii kirjalikult kui näost näkku vestlustes enda sissetuleku suuremaks, end pikemaks ning isegi suguliste vahekordade arvu valetab suurem hulk mehi suuremaks. Naised seevastu valetavad kõike väiksemaks- oma kehakaalu, sekspartnerite arvu, vanust jne.

Huvitaval kombel käituvad töö juures mehed ja naised valetamises osas suhteliselt võrdväärselt. Nad valetavad, et ei peaks mingit ebameeldivat tööd tegema või vastupidi, et saada ametikõrgendust ja palgatõusu ning paremaid suhteid ülemusega. Samuti valetavad nad selleks, et jätta nn meeskonnamängija muljet, kuigi tegelikult hoolivad nad enamasti vaid iseendast.  Samuti valetavad naised ja mehed võrdselt siis, kui nad ei julge ülemusele öelda tõtt mingi projekti osas, millega nad hakkama ei saa või kardavad, et see käib neile üle jõu – süüdi on ikka klient või müüdav toode, aga mitte kunagi pole süüdi nemad. Huvitav, kui kauaks ülemus seda uskuma jääb? 

Mõningad põhimõttelised erinevused siiski on naistel ja meestel, kes kolleegidele ja ülemustele valetavad. Mehed valetavad rohkem nn enesekeskselt, et näida edukamad kui nad on. Naised aga valetavad rohkem nn enda kaitseks, olles nõus selleks ohverdama teiste inimeste mainet. Naised on ka võltsimad – nad näitavad välja heameelt ja positiivset hoiakut asjade suhtes,  mis neile tegelikult ei meeldi. 

Kas mehed on suuremad valetajad kui naised? Vastust on raske leida, sest kõik sõltub sellest, kui palju kahju üks vale teha võib! Carol Kinsey Goman kaldub siiski arvama, et kuna meeste valed on tihti suuremate mõõtmetega (eriti äris ja karjääriredelil), siis on nad ka suuremad valetajad. 

 

Buduaar.ee