Kui mehel on “vana hea sõbranna”

Kui mehel on “vana hea sõbranna”

Triinu mehel Hannol on palju naistuttavaid. Mõned lähedasemad kui teised. Enne kui Triin Hannoga tuttavaks sai, tavatses Hanno tihti aega veeta oma sõbranna Jaanikaga. Nüüd kui Hanno ja Triin on juba ühise kodu ja pere loonud, ei saa Jaanika aru, miks ei või ta enam õhtuti šokolaadikoogiga Hanno juurde juttu ajama tulla…

Triinu mehel Hannol on palju naistuttavaid. Mõned lähedasemad kui teised. Enne kui Triin Hannoga tuttavaks sai, tavatses Hanno tihti aega veeta oma sõbranna Jaanikaga. Nüüd kui Hanno ja Triin on juba ühise kodu ja pere loonud, ei saa Jaanika aru, miks ei või ta enam õhtuti šokolaadikoogiga Hanno juurde juttu ajama tulla.

Hanno käis tihti Jaanikaga rattaga sõitmas, kohvikus jne. Peale selle käis Jaanika neil pidevalt külas, Triin ei pannud pahaks, kuid pärast mõningat kui, Jaanika ikka nädalas paar kolm korda oli neil külas käinud, viskas Triinul üle. Jaanika ei pööranud Triinule erilist tähelepanu ning vaatas ainiti Hannole otsa ning jututeemadeks olid enamasti nende eelnevad koos läbi elatud ajad ja sündmused. Nalja kui palju!

Triin heitis nüüd Hannole ette, et tema sõbranna pühendab Hannole liiga palju aega. Ehk on seal veel mingi tagamõte? Seepeale sai Triin hoopis pahandada, mis tagamõte saab vanal heal sõbrannal olla. Miks peavad naised iga asja peale armukadedad olema!
Triinu sõbrannad aga arvasid kõik ühte – mees, kellel on nii lähedane sõbranna ei mõista ise tolle naise kavatsusi või on niisama sinisilmne. Jaanika taktika on ilmselge – luua endast Hannole mulje kui inimesest, kes on alati tema jaoks olemas, ka siis kui Hanno peaks Triinuga lahku minema ootaks „sõbranna” teda ning lohutaks meest tema rasketel aegadel. Alati ootel! Miks muidu on vaja endast jätta supernaise mulje, teha kingitusi, külas käia, regulaarselt helistada ja päikselisi päevi soovida, komplimente teha jne?

Enamasti ei meeldi meestele endile küll, kui nende naine mingi meessõbraga väljas käib, sellest korraldatakse suur probleem ning lahenduseks leitakse, et kui too meessõber pole parasjagu homo, siis tuleks koos väljas käimine ära lõpetada. Kui asi on aga vastupidi, siis ei mõista mehed naise armukadedust. Meestele meeldib enamasti, kui nendele langeb mitme naise tähelepanu. Mida rohkem, seda uhkem. Kuigi nad seda ei tunnista, naudib iga mees erinevate naiste tähelepanu.

Isegi kui mees on oma sõbrannaga notariaalselt alla kirjutanud „oleme ainult sõbrad” lepingule, siis pole sellest mingit kasu juhul, kui mees sõbrannale meeldib ja huvi pakub! Nii naeruväärselt lihtne see ongi. Mees võib seda eitada või mitte. Probleem on õhus ja olemas.

Naised on veidi keerulisema mõtlemisega kui mehed. Kui mehed on enamasti konkreetsed ja väljendavad oma arvamust ning seisukohti üheselt ja selgelt, siis naised teevad seda mõnikord ümber nurga. Jaanika ei hakkaks Hannole oma plaane välja rääkima, ta teeb valmis lõksu, kuhu sisse Hanno siis lahkelt kukkuda võib.

Kõige enim aitab siin situatsioonis ausus ja kommunikatsioon. Kui omavahel kõigest rääkida, siis pole ka probleeme. Triin peaks aru saama, et üleliia armukade pole kunagi mõtet olla, asi on kas seda väärt või mitte. Triin võiks anda endast parima, et Hannol ei tekikski mõtet teda oma sõbrannaga petta. Miks petta niigi head naist?

Jaanika aga võiks mõista, et paarissuhtes pole kohta kolmanda jaoks. Pole mõtet olla ooteliinil mehe järgi, kes on juba kinni, isegi niisama silma visata on inetu. Kõik halb, mis sa teisele plaanid teha, tuleb sulle endale tagasi. Kui plaanid kellegi suhet lõhki ajada, läheb ka sinu enda oma lõhki.

Sinu salaja ihaldatud mees leidis endale hoopis teise naise? Karm, aga pole mõtet sellepärast ennast lolliks teha ning teistele pingeid tekitada.

Oma looga e-maili saatis mulle 27-aastane Triin (nimi muudetud), kelle mure põhjal lugu tehtud sai.