Kuidas aru saada, kas su mees on luuser

42 kommentaari
Kuidas aru saada, kas su mees on luuser

Sa kohtasid imetoredat meest, armusid ja tahad temaga koos tulevikku planeerida. Kuid te sattusite kokku talle väga halval ajal. Ajal, mil tal on töö juures palju probleeme, mil ta on raskes majanduslikus seisus ja lisaks on tal depressioon, sellest tulenev laiskus ning ebastabiilsus. Enamgi veel, sinu palk läheb teie mõlema kulutuste katteks, sest oled talle toeks. Seda muidugi ajutiselt, sest kohe-kohe on tema rahamured lahenemas. Või äkki siiski ei ole?
Mehed jagunevad kahte gruppi, need, kes oskavad läbi lüüa, ja need, kes on loodud luuseriteks. 

Sa kohtasid imetoredat meest, armusid ja tahad temaga koos tulevikku planeerida. Kuid te sattusite kokku talle väga halval ajal. Ajal, mil tal on töö juures palju probleeme, mil ta on raskes majanduslikus seisus ja lisaks on tal depressioon, sellest tulenev laiskus ning ebastabiilsus. Enamgi veel, sinu palk läheb teie mõlema kulutuste katteks, sest oled talle toeks. Seda muidugi ajutiselt, sest kohe-kohe on tema rahamured lahenemas. Või äkki siiski ei ole?

Mehed jagunevad kahte gruppi – need, kes oskavad läbi lüüa, ja need, kes on loodud luuseriteks. 

Nüüd on aeg kindlaks teha, kas su uus musike on läbilööja või luuser!
Kui leiad, et kõik neli alljärgnevat punkti käivad sinu uue kallima kohta, siis on aeg põgeneda.

1. Tal pole kunagi raha!
Teate selliseid mehi, kel on liisingu auto ja panditud kinnisvara, palju tegemist ja mõtteid, aga neil pole kunagi raha, sest see on kogu aeg kuskil uue äriidee all kinni. Lisaks on keegi neile alati võlgu ja üldiselt on tal igaks juhuks 10 rauda korraga tules- ehk kuskilt ikka viskab peale. Ei-ei, see pole luuser.  Ühel tõelisel luuseril ei ole nii palju optimismi, energiat ja aega, et kõigega tegeleda. Tema rahatuses ja ebaõnnes on kõik teised süüdi- kehv majandusolukord, nõme ülemus, salakaval äripartner ja loomulikul see sõber, kes baaris arve maksmata jättis ning lubas selle 200 krooni järgmisel päeval talle üle kanda. Tüüpiline luuser ei lõpeta oma raske elu üle kurtmist ka siis, kui majandusolukord isegi pisut paranenud on.

2. Ta on laisk!
Kui sina oled esimene, kes hommikul üles ärkab ja kodust lahkub, ning koju tulles leiad ta teleka ees vedelemas ja nii vähemalt paar nädalat järjest, siis on suure tõenäosusega tegu pesuehtsa luuseriga. Ära nüüd ainult teda solva, sest ka temal on tegus päev olnud- ta nimelt jõudis lisada Orkutisse ühe uue  pildi, mängis end uues arvutimängus järgmisele tasemele ja tegi ka ühe väga olulise telefonikõne, mida ta lubas juba 3 päeva tagasi teha ja mis võib muuta tema elu. Kahjuks see inimene ei võtnud vastu, aga sellest pole midagi, eks su mees helistab homme või ülehomme uuesti.  ” Muide, musi, tualetis sai WC-paber otsa,” hõikab ta sulle suure tõenäosusega diivanilt, sest otse loomulikult oleks tal väga ebamugav järgmisel korral potil ajalehte lugedes avastada, et sa polegi kapist uut paberirulli välja võtnud. Tema seda loomulikult ise ei tee- see see pole meeste töö :).
Võib  olla pole see laiskus vaid motivatsioonipuudus? Vahet pole, kuidas me seda ei nimeta- selline mees ei  jõua kuskile. Vähemalt mitte ilma sinu väga suure abita.

3. Ta on ebastabiilne!
Sulle  võib ju meeldida, et ta pole konformist, aga kui tema tegutsemine  on ettearvamatu ka talle endale, siis vaevalt ta suudab püsivalt millegi kallal vaeva näha. See aga on oluline isikuomadus ja eeldus edukuseks ja õnnestumiseks. Kuigi sa ei pruugi teada, kui stabiilne või ebastabiilne on tema tööalane tegevus, siis ohumärke võiksid lugeda ka sellest, kui su kallimal on komme end aeg-ajalt pildituks juua, mitmeks päevaks ära kaduda või hiilata ebakindla otsustusvõimetusega.

4. Ta ei tunne ebamugavust, kui sina maksad!
Üks tõeline mees ei kannata silma otsaski, et naine tema kulusid kinni maksab. Võrdne kulude katmine, ühine rahakott ja muu selline perekonna rahade planeerimine ei lähe siinkohal arvesse – see kõik on normaalne. Küll aga tasub olla ettevaatlik, kui mees suhte algusest peale laseb sinul katta olulise osa oma kuludest, elab sinu korteris ja ei tee isegi ettepanekut, et kulud võiksid olla vähemalt pooleks. Ju ta peab normaalseks, et kuna tal on rasked ajad, siis pead sina teda näiteks restoranis kostitama. Ükski endast lugupidav mees ei lase naisel pidevalt enda kulusid katta. Ära pane üldse tähele, kui armastusväärne ja tore inimene ta on, kui ta ei tunne mingit piinlikkust ega ebamugavust, siis järelikult ta leiab, et nii peabki olema- tema on tore, hoolitsev ja armas, ning sina teenid perele raha- kas pole peaaegu nii, nagu sinu sõbrannalgi, ainult selle vahega, et rollid on vahetunud. Kui naistele on see andeksantav, siis meestele mitte- selline mees on luuser.

Kas sellisest mehest saab veel asja?

Jah, võib saada küll. Nii nagu saab asja ka naistest, kes on harjunud mehe kulul elama, aga jäävad nn heast elust ühel päeval ilma.
Alusta sellest, et lõpeta ära igasugune rahakulutamine tema peale. Sa võid küll arvata, et aitad teda raskel ajal, aga mis mees see on, kes ei suuda raskel ajal enda kulusid katta? Kas sul on kerged ajad või? Ka sina pead ju raha teenimiseks vaeva nägema.  Kui lased end jätkuvalt materiaalselt või emotsionaalselt ära kasutada, siis ühel hetkel tajud, et kannaksid justkui suur lisakoormat endaga kaasas ja lisaks ei anna sa talle ka põhjust muutumiseks. Parem räägi temaga, ütle, et sulle see ei meeldi, et tal pole sissetulekut ja et sa leiad, et ta peab leidma töö. Kui tegu on  kunstnikuga või muu loomeinimesega ja jutt käib pidevalt selle ümber, et kohe-kohe avanevad võimalused oma looming rahaks teha, siis  pead teda veenma, et vaatama tema andele on vaja ka täna ära elada. See jutt, et ” aita täna sina mind, kui mul hakkab hästi minema, siis mina aitan sind” võib olla mõeldav küll lühiajaliselt, aga tüüpilise luuseri puhul saab sellest peagi vaikivalt pikaajaline kokkulepe. Kui ta tõesti ei leia tööd või on muid põhjusi, miks ta ei saa tööle minna ja sina pead peret ülal, siis on veel üks mõnus lahendust tõestamaks, et ta pole viimane luuser. Pane ta koju tööle- las kannab hoolt toidu, laste, aia korrashoiu või pesude triikimise eest. Vahet ju pole, kes raha koju toob, kui kogu töö ja vastutus ei lange vaid sinu peale.
Kui ta pole sind nõus aitama kodutöödes ja ei suuda ka tööd leida, siis jäta ta maha! Usu, sa ei kahetse- tegu on pesuehtsa luuseriga!

Steffi Kallaste
Buduaar.ee