Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas kaitsta end sugulisel teel levivate haiguste eest?

Kogu elu jooksul vaid üht seksuaalpartnerit omanud inimene ei nakatu kunagi suguhaigusesse juhul, kui tema partner ei oma(nud) teisi seksuaalsuhteid. Kõik ülejäänud sugulised kontaktid kannavad kaasas riski nakatumiseks.

[email protected]

Kogu elu jooksul vaid üht seksuaalpartnerit omanud inimene ei nakatu kunagi suguhaigusesse juhul, kui tema partner ei oma(nud) teisi seksuaalsuhteid. Kõik ülejäänud sugulised kontaktid kannavad kaasas riski nakatumiseks, kuna väliselt ei saa otsustada, kas inimene mõnd suguhaigust ei kanna.

On võimalik kaitsta end nakatumise eest ja saab oma partnerit mitte nakatada. Selleks tuleb järgida lihtsaid reegleid enne suguvahekorda astumist. Parim vahend, mis kaitseb suguliselt levivate haiguste eest, on õigesti paigaldatud kondoom. See on eriti juhusliku seksuaalkontakti korral, kui oma partnerit õieti ei tunta. Tuleb meeles pidada, et kondoom
kaitseb kindlalt vaid siis, kui asub oma kohal kogu suguühte jooksul.

Kui Teil juhtus seksuaalkontakt juhusliku tundmatu partneriga, on soovitav oma keha väga tähelikult jälgida. Vähimagi suguhaiguse kahtluse korral pöörduda arstile täiendavateks uuringuteks ja raviks

Turvaseks - on mõiste, mis on käibel 80-ndatest aastatest, kui kerkis AIDS-i oht. Turvaseks on samuti meetodiks mistahes suguliselt levivast haigusest hoidumisel. Turvaseksi mõistesse kuuluvad taolised kontaktid nagu kallistused, suudlused, limpsimised ja vastastikune masturbatsioon - seega kõik muu, välja arvatud peenise viimine tuppe, suhu või pärasoolde.