Kuidas muuta kooselu paremaks?

Kuidas muuta kooselu paremaks?

Näe vaeva ning väärtusta nii ennast kui ka oma partnerit. Ära pea kallimat iseenesestmõistetavaks, kirjutab Rakkaudeksi.

Näe vaeva ning väärtusta nii ennast kui ka oma partnerit. Ära pea kallimat iseenesestmõistetavaks, kirjutab Rakkaudeksi.

Kahe teineteist austava ja armastava, üksteisele pühendunud ning elu jagava täiskasvanud inimese seksuaalne armusuhe, kooselu on väga väärtuslik ning elu mitmel viisil rikastav asi. Suhtele on omane asjaolu, et tihti suurendab see enesehinnangut, muudab tervist paremaks ning hoiab südant, kuid alati ei ole suhe lõbus, lihtne ja selge. Seetõttu peab kooselu toimimise nimel nägema vaeva ning ennast ja oma partnerit on oluline hinnata.

Liiga kergesti juhtub nii, et partner hakkab tunduma iseenesestmõistetavana. Need jooned, mida alguses tema juures jumaldasid, on muutunud nüüd asjadeks, mida vihkad.

Partneriga jagame oma igapäevaelu, mis on tihtipeale igav. Sellisel juhul on oht, et peegeldame üksluise ja väsitava argipäeva ka oma suhtele.

Teadlikud valikud kooselu edendamiseks

Elul ja eriti ajal on kalduvus kõike täita. Seetõttu peame tegema teadlikke valikuid selle kohta, kuidas oma aega kasutame. Kõik suhted nõuavad hoolt, teadlikkust ja panust. Kooselu on just selline inimsuhe.

Juba väikestel tegudel, sõnadel ja ütlemata jätmisel võib olla suur tähtsus. Tegemist on sama nähtusega kui igapäevatoit. Toit, mida sööme peol, sellega tähistame midagi, kuid söök, mida sööme igapäevaselt, mõjutab meie tervist. Tehes väikeseid häid otsuseid igapäevaelus, võib saada parema kooselu ja endale mugavama elu.

Ekspertide nipid

1. Ostke endale kaheinimesetekk ja magage alasti. Nii saab nahk, inimese suurim organ, koosmagatud öö jooksul oma puudutusvajaduse rahuldatud.

2. Veetke nädalas üks televisiooni-vaba õhtu.

3. Suudle kallimat iga kord, kui kodunt lahkud. See on hea viis omavahelise läheduse suurendamiseks.

4. Kui soovid rääkida millestki olulisest, ütle kohe alguses: ”See on mulle tähtis… .” Pea meeles, et teine ei tea ega oska arvata Sinu vajadusi.

5. Ära kunagi naeruväärista või pilka oma partnerit. Ära kritiseeri teda teiste ees!

6. Õpi iga kriitilise kommentaari kohta ütlema valjusti kolm head asja.

7. Väljenda oma vajadusi ja soove otse. Mitte sedasi: ”Mind ärritab see, et istud kogu aeg arvuti taga.” Võid talle öelda nii: ”Loodan, et tuled minu juurde…”

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid