Kuidas talvel kallimaga meeldivalt aega veeta

Kuigi talv tekitab võimaluse halada, et välja on nii külm ja seal ei
saa midagi teha, siis ära lase külmal rikkuda kogu lõbu! Helista
kallile inimesele, paki ennast soojalt sisse ja suunduge natuke
külmemast ilmast hoolimata õue. Ka kõige külmem ilm annab mõnusaid
võimalusi lustimiseks ning samuti on praegu rohkesti
tegutsemisvõimalusi, mida just ilma lumeta teha ei saa.

Meie õnn- neli aastaaega – lubavad ka kohtamistele vaheldust tuua. Vaheldusrikkus mõjub ju suhtele tavaliselt hästi, lubades kaaslast tundma õppida ka teistsugustes olukordades.

Kuigi talv tekitab võimaluse halada, et välja on nii külm ja seal ei saa midagi teha, siis ära lase külmal rikkuda kogu lõbu! Helista kallile inimesele, paki ennast soojalt sisse ja suunduge natuke külmemast ilmast hoolimata õue. Ka kõige külmem ilm annab mõnusaid võimalusi lustimiseks ning samuti on praegu rohkesti tegutsemisvõimalusi, mida just ilma lumeta teha ei saa.

Värske õhk mõjub suhtele hästi
Järgmisena on välja toodud ühed parimad võimalused õues tegutsemiseks ja lumes koos möllamiseks. Kui juba õue olete jõudnud, annab värske õhk erksust talvemõnusid nautida.

1. Tagasi lapsepõlve ehk ehitage koos lumememm. Ja milleks piirduda tavalisega? Püüdke ehitada nii kõrge memm kui suudate. Süsi saamine silmadeks on tänapäeval ehk pisut raskem, kuid porgand ninaks on lausa kohustuslik. Ärge unustage ka fotosid tegemast, siis on hiljem mõnus meenutada seda lapsemeelset hetke.
2. Soojalt-soojalt riidesse ja kelgumäele. Kelgutamine ei nõua väga suurt mäge, ka väiksem nõlv pakub lusti mitmeks tunniks. Võtke üks kelk, et olla teineteisele ikka lähemal, või kaks, et võistelda pikema või kiirem liu peale. Tänapäeva alternatiiv kelgule on ehk ka snowtubing.
3. Uisutamine on ikka olnud üks suurepärasemaid esimese kohtamise tegevusi. Kuid sama mõjus on see ka romantika tagasi-toomiseks suhtesse. Hoides kätest kinni ja liueldes mööda jääd ning püüdes kõigest väest püsti jääda, tekib tahes-tahtmata läheduse tunne. Ei oska uisutada? Pole hullu, kui kaaslane oskab. Seda rohkem peab ta sind hoidma ja õpetama ja kukkudes kinni püüdma – kas pole romantiline? Kui tunnistad enne, et ei oska uisutada, ei ole selles midagi imelikku ja piinlikku – ta on kindlasti mõnus õpetama.
4. Tähtede vaatamine on jäänud tavaliselt ikka augustiöödesse, seda enam, et talvel on taevas ka enamasti pilves. Kuid kui märkad pilvitut õhtut, võtke üks romantiline jalutuskäik ette just hilisõhtul. Jällegi on omal kohal väga soojad riided, kuid parem veel, kui omad termostassi ning saad kaasa võtta ka kuuma teed või kohvi. Tähtkujude otsimine ja teineteistele näitamine on üks nendest mõnusatest harivatest tegevustest. Ja muidugi on sellise ürituse parim osa ka hiljem toas teineteise ülessoojendamine.
5. Linnas on tähtede vaatamine muidugi pisut raskendatud, kuid seda võib asendada õhtuse jalutuskäiguga südalinnas. Paljud tänavad ja majad on veel jõuludest kaunistatud lihtsamate lambikestega. Samuti on mitmed majad lihtsalt valgustatud, et lisada neile pimedas ilu. Minge hilisõhtusele jalutuskäigule ja avastage oma kodulinna pimedas.
6. Sportlikumate paaride kavas on juba kindlasti murdmaasuusatamine, mäesuusatamine või lumelauaga sõitmine. Kalorikulutamine, ilus maastik ja oma lähedasega koos tegutsemine – suurepärane meelelahutus, kas pole?


Aga kui on ikkagi liiga külm…

Kuid kui õues on miinus 20 kraadi ja kuidagi ei kutsu välja, siis miks mitte teha ka midagi tüüpilisemat: uus film kinos ning hiljem midagi magusat kondiitriletist ja tass kuuma kohvi või kakaod. Mõnus jutuajamine kuuma kohvitassi kõrval loob samuti ju ehedat lähedust krõbedal talveõhtul.

Üks spordiala, mis tuleb meelde just talvel, on jäähoki. Ei, te ei pea seda mängima minema, kuna tegemist on ikkagi suhteliselt raske ja ohtliku mänguga, siis pigem minge hoopis võistlusi vaatama. Midagi uut korv- ja jalgpalli kõrvale. Tõsi, näiteks korvpalli mängudel käib palju rohkem rahvast ja seal on rohkem kaasaelamist ja möllu. Kui Sa ka ei ole suur spordifänn, siis mehed seda tavaliselt on, nii kogud tublid plusspunktid, kui kutsud ootamatult oma kallima ise võistlusi vaatama.

Kuid, mis oleks veel hubasem ja mõnusam kui kamina ees kallima kaissu pugeda? Kuum kakao, pehmed soojad tekid, mänglevad leegid, oma mees – täiuslik. Jah, selle luksuse jaoks on vaja kaminat. Kuid ära muretse, kui endal kodus kaminat ei ole, siis võib ju minna mõnda kohvikusse, kus see olemas on, ja süüa üks maitsev koogike ning nautida veini hoopis seal.

Kui suvi on just see aeg, kui tahaks võimalikult palju õues olla, siis ongi õige aeg end kätte võtta ja sammud teatrisse seada. See ei pea olema võimatu-pileteid-saada- draamateateri etendused. Samuti ei pea see olema pikalt etteplaneeritud, sest paljudele inimestele ei meeldi, kui nad peavad ühe kindla õhtu pikalt ette vabaks tegema. Ka viimase hetke etendused, millele veel pileteid saab, võivad olla tõelised pärlid ning spontaanne teatrisseminek on pigem midagi, mida inimesed ei tee.

Vahelduseks ainult kahekesi olemisele, kutsuge sõbrad külla ja korraldage mänguõhtu. Esiteks, on ju tõesti väga lõbus mängida näiteks Aliast. Teiseks, kui sina kutsud oma sõbranna(d) ja tema oma sõbra(d), siis kes teab ehk kujuneb sellest hopois match-making õhtu.

Kui suvised ilmad soosivad lõbusat tegevust välitingimustes, siis talvel lähevad inimesed tihti kergemat vastupanu teed ning jäävad koju diivanile telekat vaatama. Tundub, et uute põnevate ideede leidmine, kuidas lumisel ajal aega veeta, on päris raske. Kuid tegelikult see ju nii pole. Kõik vanad hea lapsepõlve traditsioonid ning uued talispordiliigid päästavad igavast kodusistumisest.

Lumi, tuul või jää ei saa olla vabanduseks, et veeta üks soe, huvitav ja lähendav kohting veetleva inimesega. Tegelikult ei ole ju lõpuks nii oluline see, mida te teete, vaid et olete koos. Ja nagu mainitud, on pärast külmemas tingimustes tegutsemist väga mõnus teineteiste taas üles soojendada.

 

/Tekst: Kelli Kuldma/