Kuidas talveunes suhe taas õitsele saada?

Kuidas talveunes suhe taas õitsele saada?

Kas su suhe on endiselt talveunes? Varsti kätte jõudev kevad võib kaasa tuua uusi värskendavaid soove ka kooselu poolepealt, kirjutab Iltalehti.

Kas su suhe on endiselt talveunes? Varsti kätte jõudev kevad võib kaasa tuua uusi värskendavaid soove ka kooselu poolepealt, kirjutab Iltalehti.

Suhe vajab aega, keskendumist ja hoolitsust. Tihti aga keskendume talveperioodil rohkem elu teistele valdkondadele ja nii võidki avastada, et oled olukorras, kus suhe vajaks hädasti turgutust.

Kuidas siis talveunes suhe taas õitsele saada? Pea meeles, et mõjutada saad vaid iseennast. Sinu ja sinu kallima mõtted ning tunded on oluline osa teie suhtest. Tore oleks, kui saaksite suhet koos turgutada. Võite igas punktis kirja panna oma mõtted ning pärast neid kas teineteisele lugeda anda või nende üle koos arutleda. Andke teineteisele aega vastuste kirja panemiseks ning soovidest rääkimiseks.

1. Defineeri, mida tähendab sinu jaoks hea suhe?

2. Mida soovid suhtelt?

3. Millised on sinu vajadused suhtes? Kas partner on neist vajadustest teadlik?

4. Mida arvad teie omavahelisest suhtlemisest? Mis võiks olla teisiti?

5. Mida võiksid teha oma soovide elluviimiseks? Loetle mõned praktilised näpunäited.

Ajamatk minevikku

Mõnikord võib tunduda, et seoses argieluga hakkab suhe närbuma. Alati saad siiski ette võtta ajamatka ja naasta suhte algusaegade või mõne muu olulise ning õnneliku hetke juurde. Võid mälestusi äratada järgmiste küsimuste abil:

1. Kui kohtusite, mis sulle kallima juures meeldis?

2. Meenuta mõnda hetke, kus kõik on olnud hästi. Mis oli siis teisiti?

Üllata partnerit

Suhte turgutamine võib olla üsna lihtne: ühine vaba õhtu, jalamassaž, hommikusöögi valmistamine kallimale või mõni muu tegu, millega osutad teisele tähelepanu, annad hetke oma ajast ja panusest. Kõige tähtsam on, et sa võtad sellest hetkest osa.

Võid kallimat üllatada teda näiteks kohtingule kutsudes.

Suhtes on kaks eraldiseisvat isiksust, kellel on mõlemal omad vajadused ja soovid. Need isendid moodustavad paari ja parimal juhul loob paar oma tegevusega armastuse, usalduse ja austuse õhkkonnas, kus mõlemad saavad ruumi oma vajadusteks ja soovideks.

 

Anneli Allikas-Parv