Kuidas toime tulla tujuka mehega?

Kuidas toime tulla tujuka mehega?

Peaaegu igale naisele on tuttav olukord kus tema mees muutub virilaks ja hakkab tegema kärbsest elevanti, ta nokib uskumatute asjade kallal ning nõuab oma õigust. Mida teed kui sinu mees on selline?  Kas lähed eemale ja ootad kuni ta mõistusele tuleb, vaidled temaga kaasa või püüad tema tuju paremaks teha? Me teame juba ammu, et vahest naised vinguvad ja virisevad, aga seda teevad ka mehed! Nad teevad seda enamasti siis kui nad ei saa oma tahtmist või ei taha naise jutust aru saada.

Peaaegu igale naisele on tuttav olukord kus tema mees muutub virilaks ja hakkab tegema kärbsest elevanti, ta nokib uskumatute asjade kallal ning nõuab oma õigust. Mida teed kui sinu mees on selline?  Kas lähed eemale ja ootad kuni ta mõistusele tuleb, vaidled temaga kaasa või püüad tema tuju paremaks teha?

Me teame juba ammu, et vahest naised vinguvad ja virisevad, aga seda teevad ka mehed! Nad teevad seda enamasti siis kui nad ei saa oma tahtmist või ei taha naise jutust aru saada. Vahepeal tundub meestele, et naised tahavad neid rünnata ja on nende vastu ülekohtused. Siis muutuvad mehed virilaks ja välja tulevad nende varjuküljed. Nad puistavad naise üle alusetute süüdistuste ja solvangutega. Mida teeb siis naine? Buduaar uuris seda erinevatelt naisterahvastelt.

Irina (50-aastane projektijuht): “Olen juba 30 aastat abielus olnud ning kõige paremini toimib mehe tujukuse puhul see kui olen lihtsalt vait ja teen omi asju.”

Kreet (24-aastane meditsiinitudeng): “Proovige alasti õlled näpus tuppa kõndida ja vaata kas mees siis ikka viril on…”

Hanna (34-aastane poepidaja):” Mina saadan oma mehe trenni kui tal halb tuju on. See aitab alati.”

Stella (23-aastane üliõpilane): “Lasen oma mehel televiisorist action-filme ja pornot vaadata, see rahustab ta lõpuks ikka maha. Ise lähen teise tuppa toimetama.”

Pille (25-aastane kosmeetik): “Alguses kui käima hakkasime tundsin koguaeg muret, mis teda vaevab, et ta vahepeal viril ja tujukas on. Küsisin, et mis tal viga on ja mis ma valesti teinud olen. Siis taipasin, et see teeb asja veel hullemaks. Meestel on vahepeal lihtsalt aega vaja. Mõne tunni pärast nad toibuvad ja on teevad näo nagu midagi poleks olnud!”

Viive (45-aastane sekretär): “Mõnikord ei saa mees ise ka aru kui koledasti ta käitub ja kuidas tema tujutsemine mind ja lapsi mõjutab.
Siis teen talle selgeks, et tema tujud mõjuvad ka teistele halvasti.
Enamasti saab ta aru. Mõnikord teen talle midagi head süüa, panen selle ta ette ja jätan ta rahule.”

Kõige olulisem on mehe tujukuse juures see, et naine ei tohiks tujutsemisega kaasa minna. Las ta kütab üksi tuure üles kui sina veel oma sõna sekka ütled, siis läheb asi tormiliseks. Eriti veel kui sa aru saad, et mees oma sõnu tõsiselt ei mõtle ja tal lihtsalt halb tuju on. Seda on kindlasti raske teha kui mees on sulle just teab mida öelnud. Aga sa ju tead et kui hakkad talle vastuargumenti esitama, pööratakse asi ikka sinu kahjuks. Oled paha naine. Parem jäta ta rahule, kinnita endale, et ta ei mõelnud öeldut tõsiselt ja hoia pöialt, et mõne aja pärast on su kallis jälle heas tujus! Mehed ütlevad mõnikord naistele küll uskumatuid solvanguid, aga enamasti ei mõtle nad neid tõsiselt, vaid kaitsevad lihtsalt oma ego.

Meeste ego on hämmastavalt õrn, palju õrnem kui naiste oma, sellepärast peab nendega eriti ettevaatlikult rääkima. Ära ütle midagi sellist, mida sa ise kuulda ei tahaks.

Püüa meest kuulata, äkki tal on tõesti mingi mure ja sina ei mõista teda ning hakkad teda arvustama. Ära seda tee. Kuulamine tähendab seda, et kuulad ta ära ning ei hakka talle ütlema kuidas asju TEGELIKULT tehakse, vaid oled talle lihtsalt toeks.

Kui mees on koguaeg pahatujuline, siis ehk hakkab tal vaikselt üleminekuperiood tulema, jah-jah, ka meestel on ju selline „tore” periood. Siis vajab ta rohkem sinu kiitust, hoolitsust ja armastust. Meest tabavad ühtaegu nii kehalised kui hingelised muutused ning erinevalt naistest on neil lisanduvate aastatega tunduvalt raskem toime tulla. Kuidas võikski üks edukas võitlejahing rahumeeli kõrvalt vaadata, kuidas tema jõud kahaneb või kõhu ümber vaikselt ujumisrõngas kasvab. Kahjuks on vaid vähesed mehed valmis rääkima sellest, mis neid rõhub ja muret teeb. Kõnelemise asemel muudavad nad hoopis oma käitumist, mis ei mõju hästi nii neile endile kui nende kaaslastele — naistele.

Kui mees on ainult sinu seltskonnas tujukas, aga muidu on küla kõige lahedam kutt, siis on ka võimalus, et tema tunded on jahtunud ja ta ei naudi enam sinu seltskonda.

Kui teil on aga tõeline armastus, siis oskate teineteise jaoks olemas olla ja teineteise tujudega toime tulla. Igaüks omal viisil.

Loomulikult pole kõik mehed tujukad, õnneks!

 

Kuidas tuled tujuka mehega toime Sina?

 

Buduaar.ee arhiiv