KUUM! 1.5 aastat abielus olnud mehe mõtted: abielu ei ole sinu jaoks!

KUUM! 1.5 aastat abielus olnud mehe mõtted: abielu ei ole sinu jaoks!

Kirjanik ja blogija Seth Adam Smith on olnud abielus poolteist aastat ja nüüd jõudis ta järeldusele, et abielu ei ole tema jaoks. Loe, kuidas ta selleni jõudis ja mis edasi saab.

Kirjanik ja blogija Seth Adam Smith on olnud abielus poolteist aastat ja nüüd jõudis ta järeldusele, et abielu ei ole tema jaoks. Loe, kuidas ta selleni jõudis ja mis edasi saab.

“Enne kui sa järeldusi tegema hakkad, loe edasi. Ma kohtasin oma abikaasat, kui me olime 15-aastased. Me olime sõbrad kümme aastat enne, kui me otsustasime, et me ei taha olla ainult sõbrad. Minu soovitus kohe olekski, et armu oma parimasse sõbrasse.

Igatahes, isegi armumine oma parimasse sõpra ei välistanud mõningaid hirme abiellumise ees. Mida lähemale me Kimiga jõudsime otsusele abielluda, seda suuremaks läksid minu hirmud. Kas ma olen valmis? Kas ma teen õige otsuse? Kas Kim on mulle õige naine? Kas ta teeb mind õnnelikuks?

Siis, ühel saatuslikul ööl jagasin ma neid hirme oma isaga. Võibolla te olete kogenud seda tunnet, kui kõik aeglustub ja maailm jääb seisma ning käes on see hetk, mida sa kunagi ei unusta. Minu isa vastus mu murele oli just selline hetk. 

Kõiketeadva naeratusega ütles ta mulle: “Seth, sa oled täiesti isekas. Nii et ma teen selle asja sinu jaoks lihtsaks: abielu ei ole sinu jaoks. Ei abielluta selle pärast, et teha ennast õnnelikuks, vaid selleks, et teha teist õnnelikuks. Veelgi enam, sa abiellud perekonna jaoks. Mitte nõbude ja tädide jaoks muidugi, vaid teie tulevaste laste jaoks. Kellega koos sa tahad neid kasvatada? Kelle moodi sa tahad, et nad oleksid? Abielu ei ole sinu jaoks. Abielu on selle inimese jaoks, kellega sa abiellud.”  

Just sel hetkel ma mõistsin, et Kim on see inimene, kellega ma tahan abielluda. Ma sain aru, et ma tahan teha teda õnnelikuks; tahan näha tema naeratust iga päev, tahan teda naerma panna iga päev. Ma tahtsin olla osa tema perekonnast ja minu perekond tahtis, et ta oleks osa meie perekonnast. Ja mõeldes sellele, kui hästi ta saab läbi minu väikeste sugulastega, sain aru, et just temaga tahan ma oma pere luua. 

Mu isa nõuanne oli šokeeriv ja ilmutuslik. See läheb risti vastupidi tänapäeva materialistliku maailma nõuandega – kui ta ei tee sind õnnelikuks, anna tagasi ja võta uus. Ei, tõeline abielu (ja armastus) ei keerle kunagi sinu ümber, vaid selle inimese ümber, keda sa armastad – tema soovid, tema vajadused, tema lootused ja unistused. Isekus nõuab: “Mis mina siit saan?”, kuid armastus küsib: “Mida ma saan anda?”

Mõni aeg tagasi mu naine näitas mulle, mida tähendab armastada ebaisekalt. Palju kuid oli mu süda pingestunud hirmus ja pahameeles. Siis, kui pinge oli kuhjunud juba tasemele, kus seda oli võimatu kannatada, emotsioonid vallandusid. Ma olin kalk ja isekas. Aga selle asemel, et isekusele samamoodi vastu astuda, tegi Kim midagi imelist – ta näitas ülevoolavat armastust. Jättes kõrvale valu, mis ma olin talle põhjustanud, võttis ta mind armastavalt enda käte vahele ja vaigistas mu hinge.

Ma sain aru, et ma olin unustanud oma isa nõuanded. Kui Kim oli armastanud mind, siis mina olin armastanud ainult ennast. See kohutav avastus pani mind nutma ja ma lubasin oma abikaasale, et ma püüan edaspidi rohkem. 

Kõigile neile, kes seda artiklit loevad – abielus või peaaegu abielus, vallalised või veendunud üksiklased – võtke teatavaks, et abielu ei ole teie jaoks. Ükski tõeline armastussuhe ei ole teie jaoks. Armastus on selle jaoks, keda teie armastate. 

Ja paradoksaalne on see, et mida rohkem te armastate seda inimest, seda rohkem armastust te saate vastu. Ja mitte ainult temalt, vaid ka tema sõpradelt ja perekonnalt ja tuhandetelt teistelt, keda sa poleks kunagi kohanud, kui oleksid leppinud oma iseka armastusega.

Tõepoolest, armastus ja abielu ei ole sinu jaoks. See on teiste jaoks.”

 

Allikas sethadamsmith.com