Madame M: milliseid naisi jäetakse maha?

Madame M: milliseid naisi jäetakse maha?

Kui sind on maha jäetud, siis tundub alguses elu väga masendav, kuid varem või hiljem saad aru, et see on olnud ainuvõimalik lahendus oma täisväärtusliku elu elamiseks. Kes siis ikka tahaks koos olla inimesega, kellega pole vastastikuseid tundeid või kes ei tee sind õnnelikuks. Tõenäoliselt vaid see inimene, kes kardab üksi jääda või ise hakkama saada. Meid jäetakse maha ja me jätame maha, see võib juhtuda igaühega.

Kui sind on maha jäetud, siis tundub alguses elu väga masendav, kuid varem või hiljem saad aru, et see on olnud ainuvõimalik lahendus oma täisväärtusliku elu elamiseks. Kes siis ikka tahaks koos olla inimesega, kellega pole vastastikuseid tundeid või kes ei tee sind õnnelikuks. Tõenäoliselt vaid see inimene, kes kardab üksindust või ise hakkamasaamist rohkem kui sisutut elu. Meid jäetakse maha ja me jätame maha, see võib juhtuda igaühega ja siis me küsime- miks?

See, kuidas üksindushirmust üle saada ja vapralt lahku minna, võib olla mõne meie järgmise arutelu teemadeks. Täna räägime meestest, kes naisi maha jätavad, ja põhjustest, miks nad seda teevad. Et saada mingit pilti, siis otsustasin korraldada oma mehe sõprade seas väikese küsitluse, saatsin välja e-kirjad ja sain 37 vastust meestelt, kes on oma naise maha jätnud. Kui jätta kõrvale mõned vastused, siis oli kõikidel meestel öelda vaid ühte- armastus sai läbi, suhe ammendas ennast! Aga miks?

Domineerivad põhjused olid järgmised:
1) tujukas ja virisev naine. Keegi ei saanud aru, millal see täpselt juhtus, kui lõbusast  ja flirtivast sekspommist sai tänitav ja tujutsev mõrd, kes justkui peaks end selle mehe omanikuks. Pidev tänitamine selle üle, kui halvasti kõik on, ning skandaalid põhjusel, et mees ei osanud naise mõtteid lugeda, viivad selleni, et mees hakkab taas otsima uut lõbusat ja flirtivat sekspommi, kes teda imetleb ja kohustustevabalt armastab –oi kuidas me kardame selliseid naisi, sest me teame ju ka ise, et mees vaatab selliseid. Aga kurb paradoks on see, et ka meie olime ju kunagi suhte alguses sellised. Mis juhtus? Kuhu see kadus?
Mehed on oma loomult palju isekamad, erinevalt naistest, kes on loodud hoolitsema ja armastama, vajavad mehed palju rohkem kiitust, tähelepanu, toetust ja armastust. Too esile mehe häid külgi, mitte halba. See toidab tema head enesetunnet ja seeläbi ka edukat paarisuhet.

2) igav ja sisutu suhe. Pole mingi saladus, et meestele meeldivad ilusad naised. Tihti on see niivõrd oluline, et puuduseid ja sobimatust hakatakse märkama alles paari aasta pärast, kui välise iluga on ära harjutud. Mehed tunnistasid oma vastustes, et naised nende kõrval muutusid aastatega rumalamaks ja igavamaks ( huvitav, kas naised arvavad enda kohta sama?). Kui suhte alguses astusid naised nendega ühes tempos, siis mingil ajahetkel ( tihti peale laste sündi) toimus kiire muutus. Mingil hetkel muutus naine mehest liiga sõltuvaks, ei andnud mehele ruumi oma hobide jaoks ja kaotas ära oma eraelu. Naine, kes hakkab elama oma mehe elu, ei saa olla kauaks mehe ihaldusobjektiks.  Kuigi mehed väidavad tihti midagi muud, siis neile meeldib, kui ka naisel on oma elu, karjäär, hobid ja põnevad teemad, milles ta oskab kaasa rääkida.

3) vähe seksi ja seksikust.
Ei saa mehed üle ega ümber seksist- nad tahavad seksida kuuma ja hoolitsetud naisega. Mees tahab, et ta naine oleks seksikas, tahaks seksi ja oleks samaaegselt ihaldusväärne aga kättesaamatu ka teistele meestele. Kas me suudame selliseks jääda ka peale pikki kooselatud aastaid?

Lubage mul veel välja tuua tõsiasi, et mitte keegi ei toonud põhjuseks naise vananemise, kortsud, väikese rinnapartii, paar lisakilo, küll aga mainisid palju, et suhtes jäi puudu naljast ja seiklustest, seksikusest ja spontaansusest ning naised ei hoolitsenud enam enda eest.

Votnii, sellised olid siis meeste selgitused. Eks neil on oma nägemus ja meil oma. Küsimus oli püstitatud nii, et nad tõid välja vaid naiste puudusi ning ei rääkinud sellest, miks naised on selliseks muutunud. Suhted on alati vastastikused ja vaid kahe inimese vaheline keemia toodab sellist pilti, mida me oma suhtepeeglist näeme.