Mattiase lugu: mu naine tahab vaid pidutseda

Kõik naised kirjutavad ja räägivad kogu aeg, kuidas mehed petavad ja pidutsevad. Minul ja mu sõpradel on vastupidine olukord, sest meie naised on need, kes peavad igal nädalalõpul naistekale minema. Minnakse kuskile lounge'idesse jõlkuma ja seejärel ööklubituurile ning koju tullakse hommikul 5-6 paiku. Ausalt öelda hakkab see siibrisse viskama. Sellele kõigele eelneb loomulikult shoppamine ja enda üleslöömine. Kui ma kell 6 koju tulen, visatakse mulle laps ja algavad naise ettevalmistused pidustusteks.

Kõik naised kirjutavad ja räägivad kogu aeg, kuidas mehed petavad ja pidutsevad. Minul ja mu sõpradel on vastupidine olukord, sest meie naised on need, kes peavad igal nädalalõpul naistekale minema. Minnakse kuskile lounge’idesse jõlkuma ja seejärel ööklubituurile ning koju tullakse hommikul 5-6 paiku. Ausalt öelda hakkab see siibrisse viskama. Sellele kõigele eelneb loomulikult shoppamine ja enda üleslöömine. Kui ma kell 6 koju tulen, visatakse mulle laps ja algavad naise ettevalmistused pidustusteks.

 

Asi on muutunud just peale lapse sündi, enne last ta selline ei olnud ja me tegime asju koos. Meie elu näeb välja selline, et mina käin tööl ja katan kõik kulud ning tema on lapsega kodus tööpäevadel ning nädalavahetused pidutseb minu raha eest maha. Ta ütleb, et see ongi nn minu aeg lapsega olla ja tegeleda, sest tema teeb seda 5 päeva nädalas ja tahab puhata. Samas olen ma lapsega ka kõik õhtud ja panen teda magama ja vannitan, sest naine on päevast väsinud. Mul pole selle vastu midagi, mulle meeldib olla oma lapsega ja õhtuti tema magamapanek rahustab mind ning viib mõtted töömuredelt ära. Täpsustan, et naine on 27, mitte 17a vana, kellel oleks vaja elu tundma õppida veel.

Rääkides oma sõpradega ja teiste meestega, siis mulle tundub, et eesti naised on odavaks läinud. Varem oli nii, et naised ei joonud ega suitsetanud, tegid sporti, käisid ülikoolis ja tööl, aga mehed olid nn luuserid. Mul sõpruskonnas keegi ei suitseta ja juuakse vähe ning kõik on spordimehed ja kui keegi teeb suitsu, siis sõbrad viskavad nalja: “Sa suitsetad? Mingi naine oled vä?” Nüüd on igal pool valdavalt sellised naised, kes joovad ja suitsetavad, tahavad kogu aeg pidutseda ning elavad meeste arvel ja leiavad, et neil on täielik õigus mitte midagi teha. Kas need Hollywoodi seriaalid on naistele pähe löönud, et peab samamoodi elama nagu “Meeleheitel koduperenaistes”? Tõesti, ma ei saa aru, kust see tuleb? Või naised arvavad tõsimeeli, et eesti naised ongi Eesti Nokia ja see on neile pähe löönud? Äkki keegi oskab seletada, miks naised selliseks on muutunud?

Tagasi pidutsemise juurde. Alguses käisin ma ka väljas temaga, aga see oli neli aastat tagasi ja iga asi ammendub. Sellised peod kulutasid ka liiga palju raha ja kuna ma olen spordimees, siis isegi kui väljas ei joo, on järgmine päev paras soigumine. Ja mulle meeldib sõpradega koos asju palju rohkem teha, kas või kellegi juures sauna teha, kui käia ööklubis end segaseks joonud inimestega juttu ajamas. Ütleme nii, et ma olen seal käinud juba piisavalt palju oma elu jooksul ja ka naine on seal käinud, võib-olla kauemgi kui mina, aga talle ei paista see tüütuks muutuvat. Kui ma ütlen naisele, et teeks midagi muud, nt läheks kellegi juurde grillima, siis ta ütleb, et ma räägin nagu tema isa ja ta tahaks ikka noore inimese elu veel elada. Et see pole tema probleem, et mina ei viitsi ööklubis käia. 

Eks nendel pidudel toimub nii mõndagi, saadakse ka tuttavaks uute meesterahvastega jms. Ma ei arvagi, et mu naine petab mind, aga kindlasti ta flirdib ja jagab purjus peaga ka telefoninumbrit. Ja jätab ütlemata, et tal on kodus mees ja laps ning mehed ajavad ise selle numbri välja. Üldiselt arvan ma seda, et ööklubides ringlevad ühed ja samad inimesed, kes on teatud elustiili esindajad, kelle jaoks see ongi koht kohtuda omasugustega. Nii nagu teised kohtavad omasuguseid nt ülikoolis, triatlonil, kalastusvõistlustel, matkal või mõnel kursusel. Mul on kurb, et naine on muutunud ja ei teagi, mida peale hakata. Kas loota ja oodata, et tal läheb see periood üle, või minna lahku, sest kui talle enam ei meeldi minu vaba aja veetmise plaanid, siis on raske ühist elu elada. Nagu meeste puhul öeldakse, et sõbrad on olulised ja panevad paika selle, kes sa oled, siis samamoodi on naistega. Kuna minu naise osad sõbrannad on veel vallalised, siis pole siin midagi imestada, et iga nädalalõpp on vaja teha naistekaid. Arusaamatu on vaid, et miks suhtes olevad naised selliseid asju vajavad, selle asemel, et oma lapsega aega veeta ja rohkem omasugustega suhelda, kellel on ka lapsed ja pere. 

 

Buduaarile Mattiaselt

 

PS! Kui sul on rääkida oma õpetlik või huvitav lugu, siis saada see aadressile [email protected] Iga avaldatud loo eest honorar 10 eurot kätte.