Meeste turn off nr. 10: Naised, kes ei hoolitse enda eest

Meeste turn off nr. 10: Naised, kes ei hoolitse enda eest

“Ma ei talu naisi, kes nuumavad end kiirtoiduga ja kurdavad pärast, kui palju nad kaaluvad või et nende nahk on halvas korras.”
“Mul ei ole vaja naist, kes näeks välja nagu mannekeen, aga hernehirmutise moodi naised – kottis riiete ja sorakil juustega jahutavad mu küll maha ja mul tekib tunne, et nad ei hooli minust piisavalt, et kenad välja näha.” 

“Ma ei talu naisi, kes nuumavad end kiirtoiduga ja kurdavad pärast, kui palju nad kaaluvad või et nende nahk on halvas korras.”

“Mul ei ole vaja naist, kes näeks välja nagu mannekeen, aga hernehirmutise moodi naised – kottis riiete ja sorakil juustega jahutavad mu küll maha

ja mul tekib tunne, et nad ei hooli minust piisavalt, et kenad välja näha.” 

Mehi võib meie välimus samavõrd maha jahutada kui meid nende oma. Nad ei pruugi meile seda öelda ning võivad seda koguni ka eitada.

Uuringud on näidanud, et põhilised “kaebused”, mis meestel meie välimuse suhtes tekivad, on: 

*Raseerimata kaenlaalused ja jalad
*Halb suulehk
*”Vuntsikesed”
*Maitsetu riietus
*Ebatervislik toitumine
*Ebaloomulikud juuksed (ülearu blondeeritud või lokitud)
*Lohakas koduriietus
*Ebameeldiv lõhn suguelundeist 
*Lodevus
*Vilets nahk, mis on kaetud paksu make-upiga
*Kehalõhn
*Pragunenud ja osaliselt mahakoorunud küünelakk

Miks see mehed maha jahutab?

Mehed on  rohkem visuaalselt orienteeritud kui naised. Neil on väga lihtne visuaalselt erutuda ja sama lihtne ka maha jahtuda. Isegi kui meil võib naistena olla palju samalaadseid kaebusi meeste kohta, on meil lihtsam neist vabaneda, sukeldudes oma emotsioonidesse. Mehed kalduvad rohkem füüsilistesse teguritesse kinni jääma.

Miks naised seda teevad?

Sellel, miks mõned naised enda eest ei hoolitse, ei ole sügavaid psühholoogilisi põhjusi. Sel võib olla hulk erinevaid põhjusi – laiskus, enesesalgamine, teadlikkuse puudumine, liiga palju tegemist lastega, tervisehariduse puudulikkus. Asja iva seisneb selles: kui me oma välimuse hooletusse jätame, siis jahtuvad mehed samavõrd maha (ja võibolla isegi rohkem), kui meie nende lohaka välimuse pärast maha jahtume.

Lahendus:

1. Küsi endalt: kui sa oleksid mees, kas sa peaksid siis ennast veetlevaks? 

Tee nimekiri, mida sa võiksid teha, et tunda end ilusamana ja seksikamana – osta uusi ilutooteid, uut pesu, lõika uus soeng.

2. Sa oled see, mida sa sööd

Kui sa sööd hamburgereid, siis näed sa lõpuks hamburgeri moodi välja. Muide, halb suulehk ja kehalõhn tulevad harilikult viletsast toidust. Hakka uutmoodi, tervislikumalt toituma. Siis näed sa parem välja, tunned end paremini, lõhnad paremini ja maitsed paremini!

3. Võimlemine annab sulle seksikama välimuse ja enesetunde.

Uuringud on näidanud, et naised, kes regulaarselt võimlevad, tunnevad end seksikamatena ja naudivad seksi rohkem kui naised, kes ei võimle. Too oma ellu füüsilist aktiivsust, olgu see siis jalutamine, võimlemine, rattasõit või isegi tantsimine sinu lemmikmuusika järgi, kui sa üksi oled.

 

Triin Tisler 

Sarnased artiklid