Meeste valed, et naist endale saada

Meeste valed, et naist endale saada

Paljud  mehed käituvad väga naljakalt, kui nad on saanud tuttavaks tüdrukuga, kes neile meeldib. Näiteks üritavad teatud mehed pidevalt tobedaid nalju visata tüdruku sõprade juuresolekul, et tüdrukule ja tema tuttavatele head muljet jätta.

Paljud  mehed käituvad väga naljakalt, kui nad on saanud tuttavaks tüdrukuga, kes neile meeldib. Näiteks üritavad teatud mehed pidevalt tobedaid nalju visata tüdruku sõprade juuresolekul, et tüdrukule ja tema tuttavatele head muljet jätta. Tavaliselt sellised naljad eriti peale ei lähe ja võltsi olekuga midagi erilist ka ei saavutata.

Taoline käitumine on aga nii süütu selle kõrval, kui mees naise endale võitmiseks valesid kokku hakkab rääkima. Veel hullem, kui  salakavala plaani valmis sepistab.

Naise kättesaamise eesmärgil tehakse kõik  selleks, et meeldida. Tüüpiline on oma väärtuse tõstmine ja mulje tekitamine valede abil. Päris tihti mehed upitavad oma ego juttudega, mis tegelikult ei vasta tõele, liialdavad faktidega või proovivad tekitada kaastunnet naises, et naine ikka temaga jääks.

Loomulikult võib öelda, et eks siis ka naine ise on selles süüdi, kui mehe valede orki langeb. Paraku on aga kogemused näidanud, et teatud meestel tuleb valetamine nii hästi välja, et ei teki mingit põhjust meest kahtlustadagi. Ja miks peakski, kui kõik tundub nii ilus, loomulik ja hea? Mida targem on mees, seda paremini tunneb ta naisi ning erinevaid võtteid, kuidas naistele meeldida. Kui tüdruk on veel ka noor, elukogenematu ja rumal, siis seda kergem on mehel temaga manipuleerida. Päris tihti saavad mehed oma tahtmise.
Valel on aga lühikesed jalad ning varem või hiljem tulevad need ilmsiks.

Tiina (25) räägib: Minu mees meie kohtumise esimesel kuul rääkis mulle  haigusest, mis tal pidi olema. Olin siis seitseteist. Kui me olime juba maganud ja ma ei olnud veel päris kindel oma tunnetes, siis ta tekitas minus kaastunnet enda vastu. Rääkis mulle, et  tegelikult on ta väga haige ning et ma oleksin temaga vähemalt kaks aastatki koos, sest arvatavasti ta kauem ei ela.
Ma ei tea, mida ma sellel hetkel mõtlesin, aga  olen temaga siiani koos. Juba kaheksa aastat. Arvatavasti ma siis uskusin tema juttu . Mees on aga ilusti elu ja tervise juures ning verevähist ei ole siiani märkigi.

Lisaks sellele valele  suhte alguses rääkis ta veel, et  armastab tohutult süüa teha, teatris käia, lugeda ja televiisori vaatamine on tema jaoks tõeline aja raiskamine. Ta oli täpselt selline, mida mina mehelt ootasin.
Tegelikult on aga hoopis vastupidi:  süüa on ta selle aja jooksul teinud vaid ühel korral, teatrisse lähme vaid siis, kui mina piletid ostan ning muud ta kodus olles ei teegi, kui vaatab telekat. Loeb mu mees vaid tehnikaajakirju, koomikseid või lahendab ristsõnu.

Ma alles aastaid hiljem hakkasin tema käitumisele  mõtlema ja endale seda teadvustama. Varem ei pannud seda tähelegi.
Sõbrannadega suhteid analüüsides olen avastanud, et mina ei ole ainuke, kellega mees nii on käitunud.

Hetkel ei oska ma ei vihastada, solvuda või naerda nende valede peale. Olen oma kaasat juba nii hästi tundma õppinud, et viimastel koos oldud aastatel ei ole selliseid valesid ette tulnud. Arvatavasti oli see siis tõesti mingi mehelik hädavale, et naisele muljet avaldada. Tekib küsimus, kas mees üldse teadvustab seda, et valetab, kui taolisi asju suust välja ajab. Minul ja minu naistuttavatel sellist kommet küll ei ole.

Vika (28) on tõeliselt śhokeeritud oma eksmehe käitumisest.
Kui ta oli oma eksmehega juba neli aastat koos elanud, hakkas see vägivaldselt käituma. Loomulikult  andis ka Vika selleks  põhjust, kuna ta ise hakkas  mingil ajal tihti väljas käima ja pidutsema. Nüüdseks on Vika oma mehest juba kaks aastat lahus, aga suhtleb tütre pärast temaga siiani tihedalt.
“Alles nüüd tuli välja, et  tegelikult on mu eksmees meie suhet algusest peale planeerinud. Alates hetkest, kui mind esimest korda nägi.  Ma sain seda teada alles hiljuti oma eksmehe venna käest”.

Meie suhe Alariga (nimi muudetud) algas siis, kui ma elasin teise mehega koos. Alari tuli mu ellu ning järsku elasime juba ühes korteris ja olin teist korda rase. Mäletan neid seiku, mis mind tema juurde lükkasid, esimese lapse isa juurest ära. Kõik oli väga ilus, kui äkki hakkas ta muutuma: lastega ta ei tegelenud üldse, oli pikad päevad tööl, pärast tööd käis trennis ja  minu vastu oli väga võimukas. Ma olin hea ema ja tubli naine talle, kuni lõpuks kõik üle viskas. Tahtsin minna tööle ja suhelda teiste inimestega. Ta alandas mind pidevalt ja kontrollis.

See tekitas minus suurt trotsi ning  hakkasin nimelt  kodust väljas käima. Lapsed olid siis ka juba päris iseseisvad.

Meie suhe lõppes, kui ta ühel hommikul ei pidanud vastu ning mind läbi peksis. Kõigi nende aastate jooksul esimest korda.

Siis oli meie suhtega ka kõik ja ma kolisin lastega välja. Elan nüüd õnnelikult juba mitu aastat uue mehega koos ja olen ammu andestanud talle peksmise. Tundus, et ka mu eksmees on leppinud lahkuminekuga. 

Ühel päeval meil aga külas olles teatas ta, et  maksab kätte mu uuele mehele. Ta arvab, et meie lahkuminemise on põhjustanud mu uus mees ja ta ei andesta sellist käitumist. (Tegelikult  ma ei tundnudki siis  nüüdset elukaaslast, kui me eksmehega lahku läksime.) Mingeid seletusi ta kuulda ei taha ning aina korrutab, kuidas kõik oli meil mõlemal nii planeeritud.

Ma olen tõsiselt hirmul, sest ta on võtnud selle enda kinnisideeks ja räägib, et nii see kaua meil ei kesta – millalgi peab mu praegune elukaaslane karistada saama.
Alari vennaga vesteldes tuli välja, et algusest peale, kui Alari mind nägi, teadis ta, et peab mu endale saama ja hakkas selle nimel eesmärgipäraselt tegutsema. Imestan, et ma ei pannud seda tähele ja ei olnud valvas.

Inimene näeb ikka enda vigu ka teiste juures – ta ise lõi mind mu esimeselt mehelt üle ja nüüd arvab, et ka meie lahkumineku põhjustas  selline teguviis.
Ma ei ole pika vihaga, aga mind hirmutab just see, et ta oma peas ei ole sellega leppinud ja mõtleb uusi plaane välja. Samuti see, et ta suutis nii kaua teeselda ja oma viha mitte välja näidata. Ta on harjunud saama kõike, mida tahab. Ta sai ka minu ja ei lepi sellega, et olen nüüd teisega. Kogu elu on tal väga hästi läinud, eriti just karjääriga, kuna ta on väga intelligentne. Arvan, et taolise intelligentsuse ja tarkuse taga ei ole aga sallivat inimest.

 

Buduaari arhiiv