Mehed ja kodutööd

{:357884 width=100 height=124 align=right}Selline olukord, kus mees pole kodutöödes eriti osavõtlik, on tuttav paljudele naistele. Pidevalt oma kallite meeste järel koristamine on muutunud loomulikuks ja vältimatuks osaks kooselust. Aga kas see peab nii olema? Miks ta ei või ise enda järel kohukese paberit prügikasti visata või kefiiriklaasi puhtaks pesta?

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

{:357884 width=100 height=124 align=left}Selline olukord, kus mees pole kodutöödes eriti osavõtlik, on tuttav paljudele naistele. Pidevalt oma kallite meeste järel koristamine on muutunud loomulikuks ja vältimatuks osaks kooselust. Aga kas see peab nii olema? Miks ta ei või ise enda järel kohukese paberit prügikasti visata või kefiiriklaasi puhtaks pesta?

Mehel on ju sama hästi kaks kätt otsas ning ta on suuteline oma trussikud ise pesukorvi viima, tegelikult ei pea ta neid salaja diivanilaua alla lükkama või voodi taha poetama. Kuidas panna mehed veidi rohkem kodutöid tegema ja enda järel koristama?

Ära nääguta!

Näägutamine võib ajutiselt töötada ning mees teeb kodutööd ära, aga pika peale hakkab see sinu vastu rääkima. Kui sa näägutad, jätad endast närvilise mulje ja mees hakkab sinust eemale hoidma. Kes ikka tahaks koos elada vinguva ja targutava naisega. Lähene probleemile kainelt ning hääleta end rahulikule ja tasakaalukale toonile.

Hinda probleemi tõsidust!

Küsi endalt kui tõsine antud probleem on? Äkki polegi vaja sellest suuremat tüli teha? Äkki saad ise selle tühja pudeli maast ära korjata ja prügikasti visata? Tihti tunnevad naised end ebavõrdses olukorras ning teevad suure probleemi igast pisikesest asjast, mis mees unustab. Nojah, ta ei viinud juba teist päeva prügiämbrit välja, aga äkki ta tegi tööl mitu päeva ületunde, et te suvel koos puhkama saaksite minna? Ära unusta, et mees teeb sinu jaoks pidevalt midagi head, mida sa esmapilgul tähele ei panegi.

Tehke kokkulepe.

Meestele meeldivad igasugu kokkulepped ja kompromissid. Tehke mingi majapidamistööde kokkulepe ja pange see kasvõi kirja. Siis pole võimalik tal viilida ega luisata.

Las tema kurdab ka.

Küsi mehelt, kas tal on midagi sulle ette heita. Ehk on sul mõni halb harjumus, mida su mees ei talu. Tehke kompromiss, sina püüad oma harjumusest lahti saada, tema püüab kodus rohkem aidata. Nii ei tunne ta end allasurutult.

Ära kritiseeri!

Ära kritiseeri teda, vaid kiida siis kui ta midagi hästi teeb. Nii on tal suurem motivatsioon midagi ära teha. Kui ta peseb enda järel tassi ära, siis tee talle musi ja pai ja ütle, et ta on väga hea mees. Teinekord peseb ta juba sihilikult kraanikausitäie nõusid ära ja loodab saada sult vastu mõnusaid hellitusi.

Ole kannatlik!

Üks variant mehe „õpetamiseks” on see, et sa lihtsalt ei korja tema räbu üles ja jätad selle sinnasamma vedelema. Las trussikuvirnad kuhjuvad elutoa põrandale, las mustad taldrikud võtavad köögis võimust. Üks hetk peab ta seda märkama ja enda järel koristama hakkama. Sina korista enda järel muidugi kõik ära, lihtsalt mehe jäänukeid ja läga ära puutu.

Ära muutu lapsikuks!

Olukord, kus mees kodutöödest viilib, ajab iga naise hambaid krigistama. Ära muutu lapsikuks,  mõtle välja mingi strateegia mille abil meheni jõuad. Pole mõtet hakata jonnima, nutma, ahastusse vajuma, sõbrannadele kurtma, internetifoorumis vinguma jne. Tegele oma probleemiga mõistusega!

Puhka!

See aeg, mis sul kulub tavaliselt mehe järgi koristamiseks võiks ju olla hoopis sinu kvaliteetaeg iseendaga. Nüüd kui sa katsetad mehe järel mitte koristamist, tegele endale meeldivate asjadega. Mine sõbrannadega kohvikusse või teatrisse. Tee ükspuha mis hing ihaldab.