Mehed ja mälestused

13 kommentaari

Üks tuttav kurtis mulle hiljuti oma muret. Nimelt hoidvat tema mees alles oma eelmise naise kingitud asju ja fotosid. Nad on koos olnud juba 3 aastat, kuid mälestused eelmisest naisest on pidevalt tema mehega.  Miks hoiavad mehed pilte oma eksidest arvutis või mujal isegi kui nad teavad, et see teeb naistele haiget?

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Üks tuttav kurtis mulle hiljuti oma muret. Nimelt hoidvat tema mees alles oma eelmise naise kingitud asju ja fotosid. Nad on koos olnud juba 3 aastat, kuid mälestused eelmisest naisest on pidevalt tema noormehega. Miks hoiavad mehed pilte oma eksidest arvutis või mujal isegi kui nad teavad, et see teeb naistele haiget?

Mõned naised hoiavad samuti alles mälestusi oma eksmeestest. Olgu selleks kas siis kuivatatud roosibukett või teatripilet. Mehed aga pole nii sentimentaalsed, neil on vaja midagi reaalsemat. Kuid miks üldse on vaja hoida alles mälestusi oma eksist? Miks ei lasta oma eelmisest elust lahti?

Kahjuks hoiavad pilte oma eksidest alles enamus mehi . Põhjuseid on mitmeid. Osad mehed vajavad lihtsalt mälestust oma eelnevast elust. Teised mehed aga naudivad seda kui nende „vallutused” on ilusti registreeritud, seda siis piltide näol. Ei tea siis kas mäluke on meestel nõnda nõrk, et iga vallutatud naise kohta peab olema alles midagi medali taolist, piltide näol?

Küsisin mõnelt naisterahvalt, mida nemad sellest teemast arvavad.

Kaisa 34:  „Mina arvan jällegi, et pole aus mehelt nõuda, et ta oma mineviku koheselt unustaks. Kui mees oma eelmise naise fotot just pidevalt ei vahi, pole ka põhjust muretsemiseks. Minu mehel on alles vist kõik pildid tema eksnaisest. Minule see probleemi ei valmista, samas pole ma ka väga armukadedat tüüpi inimene. Hoian ise ka oma eksmehe pilte alles, vahetevahel on neid tore vaadata ja ühiseid aegu meenutada, oleme ikkagi ju täiskasvanud inimesed.”

Siivi 30 (arhitekt) : „Mina arvan, et mehed hoiavad oma eksnaiste pilte alles sellepärast, et neid vaadata ja mõelda kui palju parem elu neil ilma eksideta on ning kui hea naine neil hetkel on!”

Katrin 25 (lapsega kodus) : „Minul pole seda ette tulnud, et mehel oleks alles mõni pilt tema eksnaisest, aga kui ma selle avastaksin, jätaksin mehe silmapilkselt maha. See tähendaks ju seda, et mehel on siiski veel tunded oma eksnaise vastu ja ta ei suuda vanast armust lahti lasta. Kui mees tahab olla oma eksiga, mingu siis tema juurde tagasi. Uude suhtesse pole vaja kaasa tuua vana suhte energiat ja mälestusi. Milleks teha haiget oma uuele naisele? Sellist meest poleks mulle kohe kindlasti vaja!”

Julia 29 (müügijuht) : „ Mehed hoiavad eksnaiste pilte alles, sest tahavad neid sõpradele näidata. Neil on vaja oma mehisust ju kuidagi tõestada…”

Birgit 22 (üliõpilane) : „ Võibolla hoiavad mehed pilte alles sellepärast, et häid mälestusi mitte kaotada? Kes teab…”

Hanna 26 (medõde) : „Ka minu mees hoidis alles oma eksi pilte, mis meenutasid nende ühiseid toredaid aegu. Ühel päeval kui mu mees tööle läks tegin kaminasse tule. Hea soe oli. Minu mees pole albumite kohta midagi küsinud, ju sai ise ka aru, et oligi aeg minevik unustada.”


Enamasti hoiavad mehed alles oma eksnaiste mälestusi sellepärast, et säilitada mingit positiivset mälestust. Neil ei pruugi olla oma eksi vastu enam mingeid tundeid, aga nad tahavad mäletada häid aegu. Lõppude lõpuks, mõtle kelle juurde su mees õhtul koju tuleb, sinu või eksi? Samas ei tahaks vist ükski naine minna koju oma mehe juurde kui tal on eks veel piltide näol alles. Tuleb leppida sellega, et mehed ei lase oma minevikust nii kergelt lahti kui naised. Kui naine mehest lahku läheb, viskab ta tavaliselt ära kõik eksmehe kingitud asjad ja pildid. Alustatakse puhtalt lehelt. Meestel on aga vaja nende mälestusi. Neile meeldib vaadata fotosid ehk 10 aasta pärast ja mõelda kui palju on elu muutunud.  Meestele meeldib, et neil on meeldetuletusi selle kohta, kuidas on nende tee kulgenud ja mis on nende elus olnud, mis on neid viinud sinna punkti, kus nad praegu on. Mehed on samuti väga territoriaalsed ja mõnele mehele meeldib mõelda, et too naine oli mingi hetk ainult tema oma.

Mõnel juhul aga pole mees veel oma peas sidemeid eksiga täielikult kaotanud ja mingis mõttes meeldib mehele veel eks. Tuleb millegipärast meelde vanasõna „Ära vana kaevu kinni aja enne kui uus valmis.” Kas siis pildid eksidest on see vana kaev, mida peab tõesti säilitama?

Ei tea kui palju meestele endile see meeldiks kui nende naine hoiab alles hunnikute viisi pilte oma endistest meestest või kannab ekside kingitud ehteid jms?
Kui su mees sind tõeliselt armastab, viskab ta oma eksi meenutavad asjad ja pildid ära. Ära teda selleks sunni. Kui õige aeg käes, teeb ta seda ise. Ära ole ebakindel ja armukade, anna oma mehele aega.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et põhjused, miks mehed oma eksnaiste mälestusi alles hoiavad, on erinevad ja sõltuvad mehest endast. Kõige olulisem on anda talle aega ja mitte teda millekski sundida.