Miks 30ndates mehed lükkavad isakssaamist aina edasi?

Miks 30ndates mehed lükkavad isakssaamist aina edasi?

Eestlased on väljasuremisohus, aga lapsi keegi teha ei taha. Üldiselt süüdistatakse selles naisi, kes jätavad pereloomise aina hilisemale ajale, aga paljud naised kurdavad, et hoopis mehed on süüdi, sest ei taha nendega lapsi teha. Buduaar rääkis kahe naisega, kes tahaksid väga lapsi saada, aga kelle mehed paluvad aina ajapikendust. 

Eestlased on väljasuremisohus, aga lapsi keegi teha ei taha. Üldiselt süüdistatakse selles naisi, kes jätavad pereloomise aina hilisemale ajale, aga paljud naised kurdavad, et hoopis mehed on süüdi, sest ei taha nendega lapsi teha. Buduaar rääkis kahe naisega, kes tahaksid väga lapsi saada, aga kelle mehed paluvad aina ajapikendust. 

Anett (30):

Mu mees on minust 7 aastat vanem ja on 37-aastane. Muidu on ta väga tore inimene, armastab ja hoolib minust. Üks põhjustest temaga tõsisemasse suhtesse minekuks oli ka see, et eelmine mees oli minuvanune ja ei soovinud veel lapsi. Lootsin, et kui mees läheneb 40 poole, siis ehk tuleb isakssaamise soov kiiremini peale, kui 20ndate lõpus oleval mehel. Mina ise olen tahtnud emaks saada alates ülikooli lõpetamisest, aga mida ei ole, see on mees, kes tahaks isaks saada.  Riik ja vanemad- kõik räägivad, et tuleb teha lapsi, aga kogu aeg näidatakse naiste poole näpuga, et miks nad jätavad lapsetegemise nii hilise aja peale. Samal ajal tean ma nii palju naisi, kes tahaks väga emaks saada, aga pole, kellega lapsi teha. Miks keegi mehi sel teema ei hari ja ei suuna varem isaks saama? Minu mees ütleb iga aasta, et annaksin talle veel ühe aastakese vabadust titakisast ja nii lükkub lapsetegemine kogu aeg edasi. Oleks siis, et mees ise teaks, mida ta tahab ja teeb mingi kindla plaani, aga enamik nendest meestest, kes on üle 35 ja ei taha lapsi, ei tea ka ise, millal nad seda tahtma võiksid hakata. Kui minu mees ütleks mulle, et ta tahab seda kindlalt 2 aasta pärast, siis loomulikult ma ootaksin selle aja ära ja ei käiks titajutuga pinda. Kui ta aga ütleb, et 5 aasta pärast, siis ma päris tõsiselt kaaluksin lahkuminekut, sest ka minu kell tiksub ja ma tahaksin kindlasti rohkem kui ühte last. Mehel on kindel veendumus, et kui juba lapsed majas, siis tuleb kõigele toredale selg pöörata. Ebanormaalne, kui mees mõtleb nii, et elu on ainult siis, kui ei ole lapsi ja kui lapsed tulevad, siis saab ka elust rõõmutundmine läbi. Olen tähele pannud, et selline suhtumine on väga paljudel meestel – lapsed, see tähendab probleeme. Ma saan aru, et lastega on raske, nendega tuleb arvestada ja nad prioriteediks seada, aga kindlasti on ka selles midagi toredat ka isale mitte ainult emale. 

Ema ütleb mulle, et ma peaksin selle mehe maha jätma, aga mis kasu sellest on, kui enamik vabasid ja lastetuid mehi on täpselt samasugused. 

 

Jaanika (34):

Ma ei saa üldse aru, mis tänapäeva meestega toimub – kõik tahavad suhteid hästi kergelt võtta, abielluda ei taha, lapsi saada ei taha, kuigi räägivad, et armastavad. Olen 34 ja otsin ikka veel seda õiget, kellega pere luua. Neid mehi, kes tahaksid minuga koos olla, on päris mitmeid, aga kui läheb jutt tulevikule, siis ei näe keegi neist, et tahaks lähema viie aasta jooksul isaks saada. Mulle see kahjuks ei sobi. Ma ei ole ainuke selline, mu parima sõbranna mees on 41 ja samuti ei taha veel lapsi ning toob näiteks igasugu Hollywoodi staare, kes saavad isaks 50ndates. Mees on vahetanud naisi, kellegagi pole lapsi teinud ja nüüd, kui on mu sõbrannaga koos olnud 3 aastat ja sõbranna tahab last, siis mees ikka teatab, et ta pole selleks valmis. Et enne vaja maja valmis ehitada, kus lapsel ruumi kasvada. Millal sa siis oled valmis, kulla inimene? See pole ju ka normaalne suhtumine. Minu meelest võiks kondoomid alates 30ndast eluaastast inimestele ära keelata, sest lapsed ei ole enam armastuse tulemus, vaid plaanimajanduse produkt.

Ma rääkisin ühe psühholoogiga sellest, mis tänapäeva meestega toimub ja ta ütles, et mehi on mõjutanud nn massipsühhoos – kuna perekond pole tänapäeval enam püha ja paljud lähevad lahku, siis kisuvad need vallalised mehed ka suhtes olevad mehed enda kaasa ning mõjutavad üldist arvamust vabamaks. Inimesed on egoistlikuks muutunud ja pole enam ühiskonnanorme, mis ütleks, et õige on abielluda ja lapsi teha.  Elukaaslasega keegi ei arvesta ja naine pannakse lihtsalt valiku ette – võta mind sellisena nagu ma olen või jaluta minema. Suhe aga tähendab ju seda, et mõlemad osapooled pingutavad, mitte seda, et üks esitab ultimaatumid ja teine peab nendele alluma või ära minema.  Lihtsalt kurb, kuidas eestlased välja surevad. Mõni ime siis, et Eesti naised endale välismaa mehi võtavad.

 

Kuidas sulle tundub, kas meie iivet hoiavad tagasi mehed või naised?

 

Buduaar.ee