Miks ma küll alati selliste meeste otsa satun?

Miks ma küll alati selliste meeste otsa satun?

“Miks ma küll alati selliste meeste otsa satun?” Kas on tuttav küsimus? Teadlastel on nüüd vastus olemas – kõik sõltub geenidest! Teadlased on selgeks teinud, et kõige paremini sobivad just need paarid, kel on kauged ühised esivanemad, kirjutab New Scientist.

“Miks ma küll alati selliste meeste otsa satun?” Kas on tuttav küsimus? Teadlastel on nüüd vastus olemas – kõik sõltub geenidestTeadlased on selgeks teinud, et kõige paremini sobivad just need paarid, kel on kauged ühised esivanemad, kirjutab New Scientist.

San Franciscos tegutseva California ülikooli töörühm Neil Rischi ja Esteban Gonzáles Burchardi juhtimisel kogus mehhiklastest ja puertoriikolastest koosnevates kogukondades DNA-proove ning uuris umbes sadat geneetilist märgistust kogu genoomi ulatuses. Nende märgistuste põhjal suutsid uurijad tuvastada iga isiku indiaani, europiidse ja aafrika sünnipära määrad. 

Selgus, et Mehhiko päritolu populatsioonides kalduvad inimesed valima partneriks just neid inimesi, kelle indiaani ja europiidse päritolu määrad on sarnased. Samas puertoriikolastest paarid olid jagunenud ühiste europiidsete ja aafrika päritolu esivanemate määrade vahekorra põhjal. Ehk siis lihtsamalt öeldes osutus väljavalituks samade geenidega inimene. Veel pole selge, kas samasugused näidustused võivad esineda ka vähem varieeruvates populatsioonides, nagu näiteks Põhja- Euroopas. 

Koostati ka iga uurimisaluse ühiskondlik-majanduslik profiil, et teada saada, kas see mõjutab partnerivalikut. Selgus, et see siiski ei ole mõjutav tegur partnerivalikul.

Kas varsti hakkame elukaaslast otsima DNA-analüüsi kaudu?

 

Buduaar.ee