Miks mehed naiste üle nõmedat nalja viskavad?

Miks mehed naiste üle nõmedat nalja viskavad?

«Ma sooviksin arseeni osta,» ütleb mees apteegis.
Apteeker küsib: «Kas teil on retsept?»
– «Ei, aga mul on oma naise pilt!»

Kust küll tulevad sellised naljad? Tegemist on nimelt meeste naljasoonega.

See on tihtipeale veidi tahumatu ja läbimõtlematu.  Miks heidavad mehed naiste üle nalja? Miks üldse rääkida selliseid anekdoote, mis naisi alandavad ja solvavad?

Mis vahe on abielunaisel ja töölkäival naisel?
– Abielunaine on kui töötu suguloom ja töölkäija on kui sootu tööloom.

Naisi alandavad anekdoodid ja naljad blondiinidest ja muidu totakatest beibedest paistavad meestele alati ja iga kell palju nalja pakkuvat. Need tulevad tavaliselt meelde mõne seosega oma naise puhul ning siis tutvustatakse anekdooti ka kiiresti naisele. Mõned neist on tõesti naljakad, aga MIKS on vaja selliseid nalju aretada? Naised enamasti ei räägi meeste kohta alandavaid nalju ei oma sõbrannade seltsis ega ka mehe tuttavate juuresolekul. Meest hinnatakse, armastatakse ja hoitakse. Kui naisel mingi äpardus juhtub, siis viskavad mehed selle üle väga raskekoelisi nalju, mis panevad naise end veel halvemini ja saamatuna tundma. Robustsed naljad ei tee tõesti asja paremaks. Kui naine on päev otsa kodus toimetanud ja mehele süüa teinud, asju triikinud ja mässanud nii et pea uimane, siis ei taha ta, et mõnd asja maha pillates mees tema üle nalja heidaks. Naine tahaks hoopis lohutavat kallistust või paari julgustavat sõna.

Kas te kujutate ette, et kui mees voodis millegagi hakkama ei saa, siis viskaksite selle üle totra nalja ja hiljem sõbrannadele külla minnes räägiksite seda uuesti ja uuesti? Aga kui palju on juhtunud seda, et mees teie sõbrannade või oma sõprade kuuldes sellest pajatab, kuidas te kooki küpsetades tervet kvartalit maha üritasite põletada.

Samuti panevad imestama meeste „naljad” naiste kehaosade üle. „Sul on nii vallatu voldiline kõhuke” ( kui olete just mitu kuud trennis oa kõhtu vormi ajanud ) või „Mulle meeldivadki väiksed rinnad” (eriti siis kui te ise ei teagi, et nad teil nii väiksed on) või „ Sul on täna nii ilus soeng, mis sinuga juhtunud on?” ( tõlge naiste arvates: oled muidu suht kole, aga täna näed normaalne välja). Kurb tõsiasi on see, et meeste arvates polegi need naljad, nemad püüavad sulle hoopis komplimenti teha! No mine võta kinni…

Kolmas variant naiste üle nalja visata on see, kui mees ise midagi nässu keerab ning siis süü osavalt naljatades naisele veeretab. Näiteks kui midagi puruneb või katki läheb küsib mees rõõmsalt „noh mis sa nüüd tegid?”

Üks põhjustest, miks mehed naiste üle väga äbarikke ja kohati liigagi solvavaid nalju teevad on see, et nad ei julge oma tõelisi tundeid ja nõrkusi välja näidata. Meheuhkus ei luba seda. Tegelikult võivad emotsioonid hoopis vastupidised olla, aga välja kukub kõik tagurpidi.

Minuarust võiks mehed oma uhkuse vahepeal alla neelata ja püüda end naise nahka panna. Loomulikult on olemas ka naisi, kes naudivad mehe äparduste üle nalja tegemist, et end ise siis paremini tunda, aga enamasti on see tahumatu huumor siiski meeste väike kaasasündinud lisa. Võiks ju olla nii, et meeste standardvarustuses seda jubedat huumorisoont poleks, kes tahab võib selle lisana kaasa tellida, aga arvan, et neid tellijaid poleks eriti palju.

 

Kadri Põldma

arhiiv