Miks naised oma meestele kõrvalhüpped andestavad?

Miks on nii, et osad naised andestavad oma meestele kõrvalhüpped ja armukesed ning jäävad lootma, et ehk seda enam ei juhtu ning ehk saab omavahel veel kõik lahendatud? Kas sellist suhet saab ilma valuta veel jätkata? Kas naine peaks kõrvalhüppe teinud mehele andestama või julmalt kinga andma?

Miks on nii, et osad naised andestavad oma meestele kõrvalhüpped ja armukesed ning jäävad lootma, et ehk seda enam ei juhtu ning ehk saab omavahel veel kõik lahendatud? Kas sellist suhet saab ilma valuta veel jätkata? Kas naine peaks kõrvalhüppe teinud mehele andestama või julmalt kinga andma?

 

Osad naised arvavad, et lahkuminek on ainuke võimalus ning sellest suhtest enam head nahka ei saa. Teised jälle leiavad, et naised ei tohiks mehi enda omanditena kohelda ning elus on väiksest kõrvalhüppest olulisemaidki asju.

 

Enamus neid naisi, kes meestele andestanud on, tunnistavad, et sellest suhtest pole enam asja saanud ning alatiseks on külge jäänud ebameeldiv ja valus tunne, et nende mees on neid kunagi petnud ning võib seda teha ka veel. Millal, see on vaid aja küsimus.

 

Need naised, kes oma mehest peale koledat tegu lahti on öelnud, tunnistavad, et see oli nende elu valusaim, kuid ainuõige otsus. Mille pärast siis osad naised meestele ikkagi andestavad? Ehk sellepärast, et siis on näiliselt vähem hingevalu ning see variant on kergem? Raske on loobuda igapäevasest rutiinist ning jääda ühel hetkel üksi. Mida siis eluga peale hakata, kelle kõrval hommikuti ärgata ja õhtuti uinuda? Kuidas teatada sõbrannadele, perekonnale ja sugulastele, et oled nüüd üksi, sest mees litutas võõra naisega ringi, sest sinuga polnud tal enam piisavalt hea?

Naised kipuvad arvama, et nad ei leia endale enam kunagi nii head ja sobivat meest kui nad vana maha jätavad. Võibolla ei taha nad endale tunnistada, et nende mees siiski pettis neid ning võib seda veel teha? Kohati tundub, et need naised, kes oma petturist mehel siiski edasi pehmel diivanil lesida lasevad, on väga madala enesehinnanguga. Kas nad tõesti arvavad, et parim, mis nad väärivad on mees, kes teise naisega tiiba ripsutab? Selle asemel võiks ju endale hoopis öelda „Sa oled paremat väärt!”

 

Nojah, tuleb aru saada, et siin võivad olla erinevaid mõjutavaid asjaolusid, näiteks lapsed. Kuidas sa jätad lapsed ilma isata? Aga kuidas sa jätad lastele eeskujuks sellise isa, kes nende ema ei austa?

 

Selge on see, et mees niisama petma ei lähe. Põhjus peab olema ebakõlades omavahelistes suhetes. Loomulikult on mehest inetu mujalt seksi ja lohutust otsima minna kui oma naisega kõik korras pole. Võiks ju alati püüda omavahel probleeme lahendada ja teineteisele oma muredest, ebakindlustest ja hirmudest avameelselt rääkida.

 

Kui otsustad mehele andeks anda, siis peate läbi rääkima naise ja mehe rollid teie suhtes, miks petmine aset leidis, kuidas edasi minna, millest edaspidi omavahel rääkida ning kuidas haavu lappida. Andestamine ei too kunagi tagasi endist suhet. Tindiplekk on puhtale paberile kukkunud ning seda ei saa enam nühkides ära. Kui oled valmis alustama uuesti, täiesti puhtalt lehelt, siis edu proovimisel! Andestamiseks on vaja kas väga suurt südant ja usku või väga madalat enesehinnangut.

Mehele saab ka nii andestada, et annad talle oma südames andeks, kuid oma koju teda enam ei oota. Nii on sul kergem elus edasi minna kui sul pole kellegi vastu viha ega pettumust. Olles oma südames mehele andeks andnud, näed suuremat pilti ning sul on parem edasi liikuda. Tean ühte paari, kus naine oma endisele mehele petmise eest andeks ei suutnud anda ning oma uuele mehele pidevalt kirus kui palju ta oma eksi vihkab ning kuidas ta sooviks tollel munandid ära lõigata. Asi lõppes sellega, et naisterahva uus mees jättis ta maha, kuna ei suutnud seda õelust ning tagantjärele targutamist ära kuulata. Mees oli edaspidi väga ettevaatlik ning naistes veidi pettunud. Kuidas sa elad koos naisega, kellel tiirleb peas vaid see, milliste terariistadega oma eksmehe genitaale keha küljest eemaldada?!

 

Andestada või mitte? Siin ei ole ühest soovitust ega õiget või valet varianti. Kui leiad enda südames, et mees on väärt veel üht võimalust, siis anna see talle ja kui teie suhe siiski ei toimi, siis tea, et kõik hea, mis sa kellelegi teed, tuleb sulle varem või hiljem positiivselt tagasi!

 

Buduaari arhiiv
Kadri Tulev