Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks naisest lühem mees on parem abikaasa?

Aeg on lõpetada pikkade meeste ihaldamine ning hakkata kõrgemalt hindama lühikest kasvu mehi, sest erinevad uuringud ja statistika kinnitavad, et naisest lühem mees on parem abikaasa. Põhjuseid on mitmeid, nagu näiteks see, et lühemad mehed petavad ja lahutavad vähem kui pikemad mehed ning lisaks aitavad nad oma naisi kodutöödes rohkem kui pikad sookaaslased. 

Aeg on lõpetada pikkade meeste ihaldamine ning hakata kõrgemalt hindama lühikest kasvu mehi, sest erinevad uuringud ja statistika kinnitavad, et naisest lühem mees on parem abikaasa. Põhjuseid on mitmeid, nagu näiteks see, et lühemad mehed petavad ja lahutavad vähem kui pikemad mehed ning lisaks aitavad nad oma naisi kodutöödes rohkem kui pikad sookaaslased. 

 

See, et naised eelistavad endast pikemaid mehi, pole mingi uudis. Ajakiri Psychology Today kirjutab, et 51,1% naistest, kes otsivad kohtinguportaalides abikaasat, praagivad koheselt välja mehed, kes on nendest lühemad. Mehed seejuures ei olnud sugugi nii valivad, sest vaid 13,5% meestest ei soovinud minna kohtama naisega, kes on temast pikem. 925 kasutajast, keda selles uuringus jälgiti, vaid kolm jättis vastaspoole ideaalse pikkuse lahtri tühjaks, ülejäänutel oli kindel nägemus, kui pikk peab nende partner olema. 

Sarnast küsitlust viidi läbi ka tudengite seas, kus 29% noortest naistest ütles, et nad tunneksid piinlikkust endast lühema mehega kohtingule minnes. 55% naistest kinnitas, et on nõus kohtingule minema ainult endast pikema mehega ning 37% noormeestest vastas, et endast pikema naisega jätaksid nad kohtingule minemata.

Viimased uuringud kinnitavad, et naised, kes on abielus endast lühemate meestega, on aastaid hiljem palju õnnelikumad ja rahulolevamad mehe valiku osas. Nendel paaridel oli oluliselt vähem pereprobleeme. Mehed aitavad parema meelega oma naisi kodutöödes ning statistiliselt lahutavad harvemini kui nende pikemad sookaaslased seda teevad. Huvitav tõsiasi oli ka see, et nendes paarisuhetes teenisid mehed proportsionaalselt kõrgemat palka kui nende naised, kuigi paljud uuringud väidavad, et pikemad inimesed on edukamad. Vaatamata kõigele heale, räägib statistika siiski seda, et naistele lühikesed mehed ei meeldi ning neil on 18% väiksem tõenäosus abielluda. Lühemad mehed ei sea probleemiks, kui naine on vanem või vähem haritud, erinevalt keskmisest pikematest meestest, kellel on tihti väga suured ootused nii naise välimusele kui saavutustele ning see võib olla osaliselt ka suhte lagunemise põhjuseks.

 

Buduaar.ee