Miks su meest seks enam ei huvita?

17 kommentaari

Seks on intiimne, lähedane ja naudingurikas viis näidata teineteisele oma kiindumust ja armastust. Buduaar Shoppingu kevadnumbrist saime lugeda meeste suhtevigadest, mille tulemusena naine kaotab seksuaalse huvi oma püsipartneri vastu.

Seks on intiimne, lähedane ja naudingurikas viis näidata teineteisele oma kiindumust ja armastust. Buduaar Shoppingu kevadnumbrist saime lugeda meeste suhtevigadest, mille tulemusena naine kaotab seksuaalse huvi oma püsipartneri vastu.

Meeste suurimad ja tüüpilisemad suhtevead on: romantika unustamine, vähene tunnustus ja tähelepanu, flirtimine teiste naistega, lühike eelmäng ja seksi „mehhaniseerimine“. Kuid nii nagu tangot tantsitakse kahekesi, on ka naisel oma roll – kirge jahutavad ja külgetõmmet hajutavad suhtevead, mille tulemusena mees omakorda kaotab huvi tema kui naise vastu. Alljärgnevalt  vaatleme lähemalt  kuut suhteviga, mis on omased paljudele naistele.
 
Viga nr 1: sa kritiseerid teda palju ja pidevalt!
Paljudel naistel on oskus panna mehi end tundma tõeliste hädavarestena, hõõrudes iga eksimust ja viga valjuhäälselt nina alla.
Tegelikult me vajame kriitikat – konstruktiivset tagasisidet oma ebasobiva käitumise pärast. Kriitika näitab ära piirid, kuhuni tohime minna ja mille ületamine põhjustab teisele ebamugavust või valu. Kritiseerides kedagi, kes meid solvab, tõstame oma eneseväärikust. Kuid kriitikaga ei tohi kunagi liiale minna ja kindlasti mitte ei tohiks kritiseerida ning näägutada mehega teiste kuuldes – see on tõeliselt alandav ja suhet kahjustav käitumine. Tüüpiline mees võtab kriitikana ka õpetussõnu, igasugust kamandamist ja abi pakkumist – kõike, mis viitab tema ebapädevusele ja oskamatusele edukalt asjadega toime tulla. Kritiseerida tuleks alati nelja silma all ja kriitika tasakaalustamiseks peab meest piisavalt tunnustama ja toetama kõige selle eest, mida head ta on teinud, et ta vaatamata oma „vigadele“, tunneks end siiski aktsepteeritu ja hinnatuna.

Viga nr 2: sa võtad suhet liiga tõsiselt!
Mõned naised kardavad meestega olla täiesti vabad ning pole võimelised eriti naljatama ja asju vabalt võtma. Nende mehed kaebavad, et nende partnerid on liiga tõsised. Selleks, et südamest naerda, peavad nad sõpradega välja minema.
Suhted, kust ei kao huumor, ühised lõbustused ja teatav spontaanne lapsemeelne mängulisus, püsivad kirglikena ka aja möödudes. Paarid, kes naeravad tihti üheskoos ja iseenda üle, aktsepteerivad teineteise veidrusi ilma iseennast ja partnerit liiga tõsiselt võtmata. Nad ei karda olla tobedad või ulakad, ei dramatiseeri üle ega pabista pisiasjade pärast. Meestele meeldivad huumorimeelega naised!

Viga nr 3: sa varjad oma asjatundlikkust ja andeid!
Üks viga, mida paljud naised teevad, on oma annete ja pädevuse „pisendamine“. Naised võivad teinekord näida üsna saamatud, ennast allasuruvad ja meestest liigselt sõltuvad. Nad on harjunud laskma mehel tunda end nutikama, ettevõtlikuma ja edukamana ning toovad ohvriks enda enesehinnangu. See on kaval psühholoogiline nõks, kuid vaid lühiajalise efektiga. Püsisuhtes töötab see naise vastu. Mehed on üldjuhul harjunud olema asjatundlikud ning hindavad seda omadust ka naistes.
Igaüks meist on milleski tugev, kas tööalaselt või väljendub see mõnes huvialas, naine peaks alati rõhutama oma tugevaid külgi ning uhkust tundma selle üle, mida ta hästi teeb! Mees hakkab sind siis rohkem hindama ja sina ise ka!

Viga nr 4: sa minetad oma naiselikkuse!
Püsisuhtes on üks hea ja tore asi see, et sa ei pea iga päev viimase peal hea välja nägema. Su partner on sind näinud korduvalt meigita, haigena ja rasvase peaga ning ka mõnusalt mugavates dressides ringi tatsamas ja sa tead, et sa meeldid talle ikka. Ja teksad, t-särk ning tossud on ka väga mugavad. Nii mugavad, et kleiti kannad võibolla vaid paar korda aastas, siis kui teisiti ei saa.
Naiselikkus on mitmekesine – kontrastne ja kompleksne. Naine võib olla sõltumatu, läbilööv, väljendada mehelikke omadusi – agressiivsust ja võimu ning ometi olla üdini naiselik – kanda kleiti ja kontsakingi, vahel olla abitu ja tundlik, lasta partneril enda eest hoolitseda, endale nõu anda ja ennast lohutada. Tasakaal on oluline.

Viga nr 5: sa mängid „head tüdrukut“!
Mõned naised tahavad olla head tüdrukud – need, kes usinalt kokkavad, koristavad, on head pereemad ja koduhoidjad…Ja need, kes seksist kõvasti ei räägi ja selle nautimist välja ei näita. Sellised naised võivad varjata oma seksuaalsust ning end igati tagasi hoida. Nad ei näita ega ütle välja mis neile meeldib, ei algata kunagi ise seksi. Nende jaoks tähendab seks – misjonäripoosi pimedas ja teki all. Sellised naised hoiavad oma seksuaalsust vaka all, justkui see oleks midagi häbiväärset või tabu. Tegelikult meeldivad meestele naised, kes armastavad seksi ega häbene seda. Naine võib ka ise tahtmise korral seksi algatada ja igati välja näidata, et see meeldib talle, et ta naudib füüsilist lähedust mehega!

Viga nr 6: sa kasutad seksi relvana!
Paljud naised on teadlikud oma võimust meeste üle – seksuaalsest võimust, ning kasutavad seda mehe „karistamiseks“ või oma tahtmise saamiseks. Kui mees otsib naise seksuaalsest lähedust, siis ei palu ta ainult seksi, ta vajab enda tunnustamist ja omaksvõttu. Mehe jaoks on seks kõige kindlam tunnus naise armastusest. Teda kas võetakse vastu või tõugatakse eemale. Kui naine tõrjub mehe eemale, peaks seda tegema väga ettevaatlikult, et ta meest ei haavaks ning kindlasti ei tohiks ta keelduda täielikult füüsilisest lähedusest. Võib ikka kallistada ja suudelda ning öelda mehele kui kallis ta on ning, et sooviksite seksida ehk natuke hiljem.
Mehe jaoks on seks ürgne andmis- ja ühtesulamisviis, kui teda tõrjutakse võib talle tunduda, et teda ei taheta ega armastata. Kui kasutad seksi manipuleerimisvahendina, kaotad mehe usalduse!

 

Buduaar.ee arhiiv

Katrin Niit
katrin@buduaar.ee