Millise mehe valib ilus-rikas-tark tüüpi naine?

Millise mehe valib ilus-rikas-tark tüüpi naine?

Hiljuti Buduaaris ilmunud rikas-ilus-tark tüüpi mehe pihtimus sellest, millised naised teda püüda võiks, pani mind mõtlema hoopis vastupidisele. Nimelt tundub, et eriti just selles majanduskriisis, on turul rohkem saada ilus-tark-rikas tüüpi naisi kui mehi. Võtame näiteks minu: 28-aastane, modellimõõtus, juba pool aastat vaba ja vallaline, oma firma juht ja ilma laenukoormuseta ilusa suure penthouse-korteri omanik. Loodetavasti ka huvitav ja tark (ja seda mitte ainult minu välismaal omandatud MBA-kraadi tõttu), vähemalt on seda mehed mulle öelnud.

Hiljuti Buduaaris ilmunud rikas-ilus-tark tüüpi mehe pihtimus sellest, millised naised teda püüda võiks, pani mind mõtlema hoopis vastupidisele. Nimelt tundub, et eriti just selles majanduskriisis on turul rohkem saada ilus-tark-rikas tüüpi naisi kui mehi. Võtame näiteks minu: 28-aastane, modellimõõtu, juba pool aastat vaba ja vallaline, oma firma juht ja ilma laenukoormuseta ilusa suure penthouse-korteri omanik. Loodetavasti ka huvitav ja tark (ja seda mitte ainult minu välismaal omandatud MBA-kraadi tõttu), vähemalt on seda mehed mulle öelnud.

Teatavasti on mehed suuremad riskivõtjad ja seetõttu on ka pankrotiküüsis ja võlgades vaevlemas just nemad. Samal ajal aga on ka naised äri ja karjääri teinud ning oluliselt vähem riskinud ja kaotanud, mis on turule jätnud palju ilus-rikas-tark tüüpi naisi. Usun, et neid on lähiajal ka palju juurde tulemas, sest antud majandusolukord vajab just naiselikku stabiilset juhtimisstiili, mitte meestele omast riskimist ja tormamist. Aga see selleks, tuleme tagasi peateema juurde…

Kuna tõenäoliselt on ka siin lugejate hulgas palju ilus-rikas-tark tüüpi naisi, siis pigem arutlegem selle üle, milline peab üks mees olema, et meiesugust kullatükki endale saada. Allpool esitatud mõtted on minu isiklikud ootused ja arvamused, mis ei pruugi ühtida kõikide teiste ilus-tark-rikas tüüpi naiste omadega – erinevalt sellest meeskodanikust, kes kõik ilus-rikas-tark tüüpi mehed oma nõudmistega ühte kasti lahterdas, arvan mina, et sellised naisolevused on väga iseteadlikud ja neile ei kehti väljakujunenud nõudmised meestele. Tegelikult arvan ma, et ka meestel on erinevad nõudmised ja väärtushinnangud, aga seame selle kirjutise lähtepunktiks hiljuti Buduaaris ilmunud Romani loo

Mulle tundub, et ilus-rikas-tark tüüpi mees ja naine oleks justkui erinevalt planeedilt – sellised naised ei sea vastassugupoole seksuaalsust või välist ilu kõige olulisemaks, pigem on selleks sarnane vaimsus ja tundemaailm ning ühised huvid. Üldiselt ei ole rikas-ilus-tark tüüpi naised ka põhjendamatult kõrge enesehinnanguga – need on naised, kes teavad oma väärtust, aga ei nimeta end kunagi rikkaks, ilusaks, targaks. Pigem arvavad seda nende kohta teised. Kui sellise naise saavutatud staatus on pigem asjade loomulik kulg (on õpitud, tööd tehtud, vaeva nähtud ja kuhugi jõutud tänu oma järjepidevusele ja tööarmastusele,  ning eesti naisele omaselt on õnnistatud ka kena välimusega, mida oskad õigesti eksponeerida), siis samas staatuses meeskodanikud on tihti rikkaks-ilusaks-targaks saamisest vahendeid valimata teinud oma elu eesmärgi. See on ka igati arusaadav, sest rumal ja vaene, aga ilus mees on täiesti ebavajalik ja mõttetu, samal ajal kui rumalad, vaesed aga ilusad naised on Eestis kuum kaup nii meeste kui modelli- ja tantsuäri tarvis.

Naisi ja mehi eristab veel see, et kui ilus naine on alati ilus (isegi kui see pole silmatorkav ilu), siis ilus mees on puhtalt maitse asi. Kui mõni mees, kes end ilusaks peab, näeb selles lisaväärtust, siis teadku, et mehe ilu ei väärtusta peaaegu ükski naine. Pigem vastupidi, sest kui mees on ilus, siis tuhmub tema kõrval naise ilu, ja milline naine seda sooviks? Mingi võlu, seksikus, mehelikkus, stiilsus ja hoolitsetus peab loomulikult mehes olema, aga kindlasti ei tohi see olla ilu sõna otseses mõttes. Ilu pole oma loomuselt mehelik, see pigem devalveerib mehelikkust. Ega asjata ilusaid mehi üleolevalt „ baby-face`ideks” ei kutsuta.

Samas on Romani jutus point: mehed ei unista vaid targast ja rikkast naisest, kes pole ilus. Sellele mõeldes tuleb ette, et selliseid paare on Eestis päris palju, kus naine ei ole Romani soovitud suurte tissidega beibe ning mehed häbenevad neid ja liiguvad avalikult ringi üksinda. Mõned sellised mehed, kes juba aastaid naiseta ringi liiguvad, on näiteks koolitaja Peep Vain, tuntud advokaat Aivar Pihlak  ja jõumees Argo Ader, aga usun, et neid on massiliselt. Andku mulle siinjuures need mehed andeks, kui põhjus on milleski muus, igatahes on nad sellise mulje jätnud. Samas ei meenu mulle ükski naine, kes häbeneks oma meest seltskonda viia ja eksponeerida. Mingil hetkel jätsid Signe Kivi ja Ingrid Tähismaa sellise mulje, aga seal oli ka põhjus – inimesed läksid peagi lahku. Aga siiski, miks Anu Saagim juba aastaid kuskil mehega ei käi?

Kui võib-olla tõesti leidub naisi, kes meest vaid rahakoti järgi vaatavad, siis ilmselgelt ei pea ilus-rikas-tark tüüpi  naine selle järgi meest valima, kes talle autot või korterit liisida jõuab. Kuigi, ma pean tunnistama, et mina küll ei hakkaks ühelegi mehele autot või korterit ostma- see on esimene eeldus, et mees peab endaga hakkama saama nii materiaalselt kui emotsionaalselt. Mul ei ole mitte midagi ilus-rikas-tark tüüpi meeste vastu, pigem vastupidi, aga sellest jääb mulle lihtsalt väheks. Lisaks sellele peab ühes heas mehes palju muudki olema – hoolivus, lugupidamine, mitmekülgsus, lastearmastus ja muud minule sarnased eluväärtused. Vähemaga ma ei lepi, ja miks ma peakski?

Ilus-rikas-tark tüüpi meest ja naist eristab ka veel see, et vaatamata sellele uhkele tüübi-tiitlile otsivad kõik sellised vallalised naised armastust ja õnnelikku suhet, samal ajal kui tundub (vähemalt Romani kirjutise põhjal), et enamus sama tiitliga pärjatud mehi tahab vaid lõbu – kuidas siis veel nimetada seda, kui nad seavad naise kõige olulisemaks kriteeriumiks head suhuvõtmisoskust ja suuri tisse. Kui see tõesti nii on, siis mulle see sobib, et mul sellist meest pole. Erinevalt nendest elumees-rikkuritest, keda kogu aeg saadavad erinevad naised, ei vaata rikas-ilus-tark tüüpi naine mehi peenise suuruse järgi ja vaevleb pigem seksipuuduses kui magab iga mehega, kes vähemalt kolm kord nädalas jõusaalis käib, oma firmat omab ja X5-ga sõidab.

Nagu ma juba eelpool mainisin, on ilus-rikas-tark tüüpi naisele oluline emotsionaalne sobivus – et oleks midagi rääkida ja et oleks huvitav koos aega veeta. Ojaa, ega sekski pole ebaoluline, aga see pole kindlasti põhjus kellegagi kokku kolimiseks või talle auto liisimiseks. Muide, ükskord seksisin ühe ilus-rikas-tark tüüpi elumehega, see oli masendav.

Kui ilus-rikas-tark tüüpi mehi tuleb tikutulega taga otsida, siis analoogilisi naisi on päris palju ja tavaliselt ei piirdu nende väärtused vaid eelpool mainitud kolme väärtusega. Teatavasti on teadlased kindlaks teinud (ja kindlasti olete ka ise kogenud), et naised suudavad samaaegselt mitut asja hästi teha, samal ajal kui meeste aju on ehitatud nii, et nad suudavad korraga keskenduda vaid ühele asjale. Just seetõttu on kõik ilus-rikas-tark tüüpi naised väga mitmekülgsed ja oluliselt sisukamad kui mehed. Millised mehed neid köidavad? Võiks öelda, et need, kellel on varuks üllatused, need, kes on huvitavad ja sisukad. Kui naine on edukas, siis loomulikult oskab ta hinnata seda ka mehe puhul. Kui naine on tark, siis ei suuda teda pikalt köita rumal mees. Aga nagu ma eelnevalt ütlesin, ei pane ilus-rikas-tark tüüpi naisel ainult raha rattaid käima, võib-olla just seetõttu ongi nad raske saak.

Kust sellised naised mehi leiavad? Olge mureta, nad ei jää vanatüdrukuks ja ka nemad oskavad hästi suhu võtta. Aga nad ei armasta käia ööklubides ja neil pole aega päeval kohvikus chillida. Nad eelistavad kohti, kus on mõnus arutleda maailma asjade üle, tegeleda hobidega või nautida midagi kultuurset. Nägin hiljuti Estonias ooperietendusel ühte sellist naist, Tiina Mõisa, kelle saatjaks oli sõbranna. Kahjuks ei saada paljusid ilus-rikas-tark tüüpi naisi stabiilne armuõnn. Eks põhjuseks on ka nende naiste kõrged nõudmised meestele ja kuna nad ei käi paaniliselt mehi otsimas (nagu selgus Romani kirjutisest, et seda teevad ilus-rikas-tark tüüpi mehed) ning ka mehed ei julge neid tavapäraselt rünnata (Romani väitel jahivad samaväärseid mehi naistehordid), siis kohtavad need naised oma mehi tihti sõpruskonnas või äriringkonnas.

Lõpetuseks ütleks Romani sõnadest inspireerituna: Kallid mehed, ärge kartke ilus-rikas-tark tüüpi naisi. Isegi kui sellest ei arene lapsi ja abielu pakkuvat suhet, on see palju rohkem pakkuvam ja lõbusam, kui närvesöövad tibiskandaalid, mis kaasnevad teie seiklustega ilusate aga sisutute beibega, kes võtavad  hästi suhu  ja kellel on suured rinnad.

Buduaarile Kätlin