Mis võlub vormiriietuse juures?

Mis võlub vormiriietuse juures?

Ei ole juhus, et vormiriietust kasutatakse striptiisietendustel ja vallatute kalendripiltide tegemisel. Teadaolevalt paneb vormirõivas naise südame kiiremini põksuma, kirjutab Rakkaudeksi. Aga kas imetlemise juures peitub peale seksuaalse soovi ka midagi muud?

Ei ole juhus, et vormiriietust kasutatakse striptiisietendustel ja vallatute kalendripiltide tegemisel. Teadaolevalt paneb vormirõivas naise südame kiiremini põksuma, kirjutab Rakkaudeksi. Aga kas imetlemise juures peitub peale seksuaalse soovi ka midagi muud?

Vormirõivad esindavad elukutseid, millega seondub teatud liiki fantaasia. Just need fantaasiad muudavad vormirõiva seksikaks.

”Kujutelmade juures läheb kõik segamini, ka seksuaalne pool, ja lisaks tekivad fantaasiad sellest, et mis siis, kui ka minul oleks selline partner,” sõnas spetsialiseerunud seksuaalterapeut Teija-Liisa Ranta.

Tegu ei pruugi olla pelgalt sellega, et mis ametit vormirõivas esindab. Puhas ja laiaõlgne mees äratab üldiselt usaldust ja huvi, kuid see, mis tõeliselt veetleb, sõltub juba konkreetsest inimesest.

Vormirõivas teeb mehe?

See, millise ameti vormiriietust naine imetleb, räägib palju ka sellest, milliseid jooni ta mehe juures hindab. Kui Sinu suu paneb vett jooksma politsei või sõdur, hindad tõenäoliselt turvalisust. Arstidega liidetakse akadeemilisus ja hoolitsus, tuletõrjujad omakorda on tugevad ja heas füüsilises vormis ning ehitustöölised oma olemuselt vabad sellid.

Välimus võib aga siiski ka petlik olla. Ükski elukutse ei taga loomulikult seda, et tema esindajad on head ja korralikud. Näiteks on maid, kus politseil on usaldusväärne ja aus maine, kuid riikides, kus politsei ja armee esindab õudust ja hirmu, on olukord teine.

”Mõndades riikides võib vormiriietus tekitada üsna suurt hirmu,” meenutab Ranta.

Turvalisus ja võim

Vormirõivad ühendatakse sageli ametitega, mis viib ettekujutuse riiete all peituva lihaselise ja treenitud keha juurde. Ka teatud mitte-füüsilised omadused mõjutavad seksikust.

Vormirõivast seostatakse turvalisuse ja võimuga. Võimu juurde võib kuuluda ka raha. Mõni võib mõelda, et mida rohkem auastmeid, seda jõukam mees. Taustal võib keerelda ka fantaasia piiridest. Ka see on seotud turvalisusega.

Ametid, kus peab kandma vormirõivast, nõuavad distsipliini ja pühendumist, mis mõlemad on partneriotsingul lummavaks jooneks. Selle valdkonna mehed on oma kolleegidega tavaliselt väga lähedased, sest peavad igapäevaselt tihedat koostööd tegema.

Kolleegidest ja nende abikaasadest tulevad tihtipeale head sõbrad ning ühtekuuluvustunne suurendab ka turvatunnet.

Ajad muutuvad

Eriti ajaloos on vormirõivad tuntud võimu ja rikkuse sümbolitena. Sõdurid olid soositud abikaasad, kelle kojusaabumist naised ärevalt ootasid.

”Vaevalt, et noored naised enam linna peale jõlkuma siirduksid, kui mereväelased teistest riikidest linna saabuksid.”

Sellisel juhul põhines vormirõivaste ülistamine suures osas sellel, mida need elutasemelt tähendasid. Nende taga arvati olevat ideaalne abikaasa ja stabiilne majandusseis.

Tänapäeval, kui meeste moodi lisandub aina enam naiselikke jooni, vormirõivaste maskuliinsus süveneb veelgi. Aastate jooksul on nende loodud kujutelmadesse tulnud aina enam seksuaalset alatooni, kuid mehelikkus on säilinud, võib-olla isegi suurenenud.

Enesekindlus ja rollimängud

Paljud mehed ütlevad, et tunnevad ennast vormiriietes enesekindlamana. Need seljas, kuuluvad nad ühtsesse rühma ja võtavad omaks selle identiteedi. Kui mees on muidu häbelik, võib vormirõivas teda julgustada.

Rõivaste kaitsva kihi all on kergem tegutseda ja terve enesekindlus on seksikas. Vormirõivad on sageli ka väga katvad, mis paneb uudishimu ärkama ja kujutlusvõime läheb kergesti rollimängu suunas. Mida huvitavat selle rõivakihi alt leida võib?

 

Anneli Allikas-Parv